Ակադեմիական փոխանակաման առցանց դասընթացներ ուղղված զբոսաշրջության ոլորտի զարգացմանը
Հիմք ընդունելով ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ-ի և Ռոստովի Դաշնության Դոնի-Ռոստովի Հարավային Դաշնային համալսարանի միջև ակադեմիական և մշակութային համագործակցության վերաբերյալ համաձայնագիրը, որոշում ընդունվեց փոխանակման կարգով, ԳԿՄԿ «Տուրիզմի կառավարում» մագիստրոսական ծրագրի 2-րդ կուրսի ուսանողների համար, ս/թ սեպտեմբերի 15-ից կազմակերպել հեռավար ձևաչափով ակադեմիական փոխանակման դասընթացներ՝ ուղղված զբոսաշրջության զարգացմանը:
ԳԿՄԿ-ի «Տուրիզմի կառավարում» մասնագիտության ուսանողները կմասնակցեն տ.գ.թ., դոցենտ Օ. Ալմուհամեդովայի «Որակի կառավարում զբոսաշրջության և հյուրընկալության արդյունաբերության ձեռնարկություններում» և բ.գ.թ., դոցենտ Տ. Գրիգորենկոյի «Զբոսաշրջության և ռեկրիացիոն հանգստի նախագծման և տարածքների զարգացման տեխնոլոգիաներ» դասընթացներին:
Ռոստովի համալսարանի ուսանողների համար «Միջմշակութային հաղորդակցություն» թեմայով դասընթացը կվարի ԳԿՄԿ օտար լեզուների ամբիոնի վարիչ, բ.գ.թ., դոցենտ Գ. Գրիգորյանը:
Առցանց դասախոսությունները թույլ կտան ուսանողներին ամրապնդել և զարգացնել իրենց գիտելիքները զբոսաշրջության ոլորտում:

Օnline Academic Exchange Courses in the Field of Tourism
Since September 15 within the framework of the academic exchange of students, based on the bilateral Agreement on Academic and Cultural Cooperation between the International Scientific-Educational Center of NAS RA and the State University of Rostov-on-Don, it was decided to organize on-line courses for the ISEC "Tourism Management" Master degree programme 2nd-year students aimed at the development in the field of tourism.
ISEC "Tourism Management" students will participate in the lecture "Quality Management in Tourism and Hospitality Industry Enterprises" delivered by the Associate Professor O. Almuhamedova and the lecture "Technologies of Tourism and Recreation Design and Territorial Development " delivered by the Associate Professor T. Grigorenko.
The lectures on "Intercultural Communication" for the students of Rostov University will be delivered by the Associate Professor G. Grigoryan, the Head of the Department of Foreign Languages of ISEC NAS RA.