Ակադեմիական փոխանակաման առցանց դասընթացներ ուղղված զբոսաշրջության ոլորտի զարգացմանը
Հիմք ընդունելով ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ-ի և Ռոստովի Դաշնության Դոնի-Ռոստովի Հարավային Դաշնային համալսարանի միջև ակադեմիական և մշակութային համագործակցության վերաբերյալ համաձայնագիրը, որոշում ընդունվեց փոխանակման կարգով, ԳԿՄԿ «Տուրիզմի կառավարում» մագիստրոսական ծրագրի 2-րդ կուրսի ուսանողների համար, ս/թ սեպտեմբերի 15-ից կազմակերպել հեռավար ձևաչափով ակադեմիական փոխանակման դասընթացներ՝ ուղղված զբոսաշրջության զարգացմանը:
ԳԿՄԿ-ի «Տուրիզմի կառավարում» մասնագիտության ուսանողները կմասնակցեն տ.գ.թ., դոցենտ Օ. Ալմուհամեդովայի «Որակի կառավարում զբոսաշրջության և հյուրընկալության արդյունաբերության ձեռնարկություններում» և բ.գ.թ., դոցենտ Տ. Գրիգորենկոյի «Զբոսաշրջության և ռեկրիացիոն հանգստի նախագծման և տարածքների զարգացման տեխնոլոգիաներ» դասընթացներին:
Ռոստովի համալսարանի ուսանողների համար «Միջմշակութային հաղորդակցություն» թեմայով դասընթացը կվարի ԳԿՄԿ օտար լեզուների ամբիոնի վարիչ, բ.գ.թ., դոցենտ Գ. Գրիգորյանը:
Առցանց դասախոսությունները թույլ կտան ուսանողներին ամրապնդել և զարգացնել իրենց գիտելիքները զբոսաշրջության ոլորտում:

Онлайн-курсы академического обмена студентов в сфере туризма
Октябрь 5, 2021На основании Соглашения об академическом и культурном сотрудничестве между Международным научно-образовательным центром НАН РА и Государственным университетом Ростова-на-Дону, было принято решение, в рамках академического обмена студентами, с 15 сентября организовать дистанционные курсы, направленные на развитие в сфере туризма.
Студенты будут участвовать на лекциях преп. к.э.н, доцента Альмухамедовой Ольги Анатольевны "Управление качеством на предприятиях индустрии туризма и гостеприимства" и "Технологии туристско-рекреационного проектирования и освоения территорий" преп. к.г.н., доцента Григоренко Татьяны Николаевской.
Для студентов ростовского университета он лайн лекции по предмету "Межкультурные коммуникации" проведет к.ф.н., доцент Григорян Гоар Михайловна из Международного научно-образовательного центра НАН РА .