Հայտարարության սույն տեքստը հաստատված է գնահատող հանձնաժողովի
Պատվիրատուն` ՀՀ ԳԱԱ «Գիտակրթական միջազգային կենտրոն» հիմնարկը, որը գտնվում է Ք.Երևան, Մ.Բաղրամյան 24դ հասցեում, հայտարարում է մրցույթ, որն իրականացվում է մեկ փուլով:
Սույն ընթացակարգի արդյունքում ընտրված մասնակցին սահմանված կարգով կառաջարկվի կնքել լաբորատոր սարքերի և համակարգչային պարագաների մատակարարման պայմանագիր (այսուհետ` պայմանագիր) «Ակվակուլտուրայի և ձկնային տնտեսության կրթության զարգացում հանուն կանաչ գործարքի Հայաստանում և Ուկրաինիայում․ կրթությունից դեպի էկոլոգիա» (AFISHE, ERASMUS-EDU-2022-CBHE-STRAND-2, Erasmus+101082557) ծածկագրով Erasmus+ կարողությունների զարգացման ծրագրի շրջանակներում, որն ազատված է ԱԱՀ-ից և մաքսային հարկից:
Սույն ընթացակարգին մասնակցելու իրավունք չունեցող անձանց, ինչպես նաև մասնակիցներին ներկայացվող պայմանները սահմանված են սույն ընթացակարգի հրավերով:
Ընտրված մասնակիցը որոշվում է ոչ գնային պայմաններով բավարար գնահատված հայտեր ներկայացրած մասնակիցների թվից` նվազագույն գնային առաջարկ ներկայացրած մասնակցին նախապատվություն տալու սկզբունքով։
Սույն ընթացակարգին մասնակցության հայտերն անհրաժեշտ է ներկայացնել ՀՀ, ք. Երևան, Բաղրամյան 24դ, ՀՀ ԳԱԱ «Գիտակրթական միջազգային կենտրոն» հիմնարկ, 9-րդ հարկ, ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների բաժին հասցեով, փաստաթղթային ձևով մինչև սույն հայտարարության հրապարակման օրվանից հաշված 7-րդ օրվա ժամը 15:00-ն:
Հայտերը, հայերենից բացի, կարող են ներկայացվել նաև անգլերեն կամ ռուսերեն:
Հայտերի բացումը տեղի կունենա ՀՀ, ք. Երևան, Բաղրամյան 24դ, ՀՀ ԳԱԱ «Գիտակրթական միջազգային կենտրոն» հիմնարկ, 9-րդ հարկ, ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների բաժին հասցեում, «2023թ․» «սեպտեմբերի» «4» -ին ժամը 15:00-ին։
Սույն հայտարարության հետ կապված լրացուցիչ տեղեկություններ ստանալու համար կարող եք դիմել գնահատող հանձնաժողովի քարտուղար` Հրանուշ Մելքոնյանին։
Սույն ընթացակարգի վերաբերյալ բողոքարկումն իրականացվում է «Գնումների մասին» ՀՀ օրենքով և ՀՀ քաղաքացիական դատավարության օրենսգրքով սահմանված կարգով։

Объявление о конкурсе
Данный текст объявления утвержден решением Оценочной Комиссии согласно решению «23/1-1» от «28 августа» 2023 г.
Заказчик - учреждение "Международный научно-образовательный центр" НАН РА, находящийся по адресу г. Ереван, М. Баграмяна 24Д объявляет конкурс, который проводится в один этап.
В результате данного конкурса в установленном порядке выбранному участнику будет предложено подписать договор на поставку лабораторного оборудования и компьютерных аксессуаров (далее - договор) в рамках программы развития потенциала Erasmus+  "Развитие образования в области аквакультуры и рыбного хозяйства в Армении и Украине: от образования к экологии" (AFISHE, ERASMUS-EDU-2022-CBHE-STRAND-2, Erasmus+101082557), в случае которого не облагается уплата НДС и таможенного налога.
Любое лицо, независимо от того, является ли оно иностранным физическим лицом, организацией или лицом без гражданства, имеет равное право на участие в этом конкурсе.
Условия, предъявляемые участникам или лицам, не имеющим права участвовать в этом конкурсе, определяются данным объявлением о конкурсе.
Выбор участника определяется из числа участников, подавших заявки, оцененные удовлетворительно по неценовым условиям, по принципу предпочтения минимального ценового предложения.
В случае запроса на оформление приглашения в электронной форме заказчик обязан бесплатно обеспечить оформление приглашения в электронной форме в течение следующего рабочего дня с получения заявки.
Заявки на участие в данном конкурсе необходимо предоставить в документальной форме до 15:00 7-го дня со дня публикации данного объявления по адресу: г. Ереван, РА, ул. Баграмяна 24Д, учреждение "Международный научно-образовательный центр" НАН РА, 9-й этаж, Отдел информационных технологий МНОЦ НАН РА,
Помимо армянского языка, заявки могут быть поданы также на английском или русском языках.
Вскрытие заявок на участие в конкурсе состоится 4 сентября 2023 года в 15:00 по адресу: г. Ереван, РА, ул. Баграмяна 24Д, учреждение "Международный научно-образовательный центр" НАН РА, 9-й этаж, Отдел информационных технологий МНОЦ НАН РА.
Для получения дополнительной информации по данному объявлению вы можете обратиться к секретарю Оценочной Комиссии Грануш Мелконян.
Обжалование результатов конкурса осуществляется в порядке, установленном Законом РА "О закупках" и Гражданским процессуальным кодексом РА.