Կրակովի գյուղատնտեսական համալսարանի, ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ-ի և Էկոկենտրոնի միջև կնքվեց փոխըմռնման եռակողմ հուշագիր
Նոյեմբերի 6, 2019
Բարձրագույն կրթության և հետազոտությունների միջազգայնացման ուղղությամբ արդյունավետ և փոխշահավետ համագործակցության ընդլայնման և կրթության, հետազոտության և այլ ոլորտներում կրթական և մշակութային փոխանակման զարգացման նպատակով սննդի գիտության և սննդի տեխնոլոգիաների միջդիսցիպլինար ոլորտում Կրակովի գյուղատնտեսական համալսարանը (UAK), ՀՀ ԳԱԱ գիտակթական միջազգային կենտրոնը (ISEC) և ՀՀ ԳԱԱ էկոլոգանոոսֆերային հետազոտությունների կենտրոնը (CENS) կնքեցին փոխըմբռնման եռակողմ հուշագիր:
Կողմերը համաձայնության են եկել համագործակցելու հետևյալ ուղղություններով՝
- ամբիոնի դասախոսական կազմի անդամների փոխանակում
- ուսանողների փոխանակում
- հրապարակումների փոխանակում
- համատեղ հետազոտական ծրագրերի իրականացում
- համատեղ գիտաժողովների անցկացում
- համատեղ ուսումնական ծրագրերի իրականացում
- համատեղ մշակութային ծրագրեր իրականացում
Նշված համաձայնագիրը ս/թ ապրիլի 26-ին ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի պատվիրակության՝ Կրակովի գյուղատնտեսական համալսարան այցի հաջողված արդյունքներից մեկն է https://www.isec.am/articles/news/visit-to-university-of-agriculture-in-krakow.html

Заключен Трехсторонний Меморандум о взаимопонимании между Краковским сельскохозяйственным университетом (Польша), МНОЦ НАН РА и Экоцентром
Ноябрь 6, 2019
Краковский сельскохозяйственный университет (UAK) (Польша), Международный научно-образовательный центр НАН РА (ISEC) и Центр экологоноосферных исследований НАН РА (CENS) заключили Трехсторонний Меморандум о взаимопонимании с целью расширения взаимовыгодного сотрудничества в направлении интернационализации высшего образования и научных исследований, развития других сфер образования и культуры, в частности - в сфере пищевых наук и технологий.
Стороны согласились сотрудничать в следующих направлениях:
- обмен членами преподавательского состава кафедры;
- обмен студентами;
- обмен публикациями;
- осуществление совместных исследовательских программ;
- организация совместных конференций;
- осуществление совместных учебных программ;
- осуществление совместных культурных программ.
Данное соглашение от 26 апреля с.г., как одно из лучших достижений, было заключено во время визита делегации МНОЦ НАН РА в Краковский сельскохозяйственный университет : https://www.isec.am/articles/news/visit-to-university-of-agriculture-in-krakow.html