Լավագույն մագիստրոսական թեզի հեղինակ ուսանողը կխրախուսվի հատուկ մրցանակով
ՀՀ ԳԱԱ Երկրաբանական գիտությունների ինստիտուտը, ի դեմս տնօրեն Խաչատուր Մելիքսեթյանի և «Լիդիան Արմենիա» ընկերությունը, ի դեմս գործադիր տնօրեն Հայկ Ալոյանի կնքել են փոխըմբռնման հուշագիր համատեղ գիտահետազոտական, գիտատեխնիկական աշխատանքների, գիտագործնական նախագծերի կատարման և մասնագիտական գիտելիքների փոխանակման նպատակով:
Համատեղ համագործակցությունը լայն հնարավորություններ է ընձեռում ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի երկրաբանության ամբիոնի մագիստրանտների համար ընդերքի երկրաբանական ուսումնասիրության և շրջակա միջավայրի պահպանության բնագավառներում համատեղ գիտական հետազոտությունների, նախագծերի և ծրագրերի իրականացման համար, ինչպես նաև բարձրացված խնդիրների լուծմանը փոխհամաձայնեցված մոտեցումների մշակման համար:
Համագործակցության շրջանակներում կկազմակերպվի նաև ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ երկրաբանության ամբիոնի ուսանողների և երիտասարդ մասնագետների ուսուցում՝ համատեղ գիտաժողովների, սեմինարների, որակավորման բարձրացման դասընթացների և դաշտային պրակտիկաների կազմակերպմամբ, իսկ լավագույն մագիստրոսական թեզի հեղինակ ուսանողը «Լիդիան Արմենիա» ընկերության կողմից կխրախուսվի հատուկ մրցանակով՝ 1500 եվրոյին համարժեք դրամի չափով:

Автор лучшей магистерской диссертации будет награжден специальным призом
Институт геологических наук НАН РА в лице директора Хачатура Меликсетяна и компания "Лидиан Армения" в лице исполнительного директора Айка Алояна подписали Меморандум о сотрудничестве с целью проведения совместных научных исследований и реализации научных проектов и обмена профессиональным опытом.
Совместное сотрудничество предоставляет магистрантам кафедры геологии Международного научно-образовательного центра НАН РА широкие возможности для проведения совместных научных исследований и проектов в области геологического изучения недр и охраны окружающей среды, а также для разработки взаимосогласованных подходов к решению поставленных проблем.
В рамках сотрудничества также будет организовано обучение студентов и молодых специалистов кафедры геологии с осуществлением совместных конференций, семинаров, курсов повышения квалификации и полевых практик, а студент, написавший лучшую магистерскую диссертацию, будет награжден специальным призом в размере 1500 евро компанией "Лидиан Армения".