ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի տնօրենի պաշտոնում միաձայն ընտրվեց Արմեն Սարգսյանը
Ս.թ. դեկտեմբերի 23-ին ՀՀ ԳԱԱ նախագահության նիստում ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի տնօրենի պաշտոնում միաձայն ընտրվեց տնտեսական գիտությունների թեկնածու Արմեն Սարգսյանը:
Արմեն Սարգսյանը ծնվել է 1986 թ.: 2008 թ. ավարտել է Հայաստանի պետական տնտեսագիտության համալսարանը: 2011 թ. ստացել է տնտեսական գիտությունների թեկնածուի գիտական աստիճան: 2015 թ. ստացել է իրավագիտության մագիստրոսի աստիճան:
Արմեն Սարգսյանն իր աշխատանքային ողջ գործունեության ընթացքում՝ տասը տարուց ավելի, կանգնած է եղել գիտակրթական կենտրոնի կայացման ակունքներում: Իր մասնագիտական ուղին անցել է գիտակրթական միջազգային կենտրոնում՝ աշխատել է տարբեր ստորաբաժանումներում՝ լինելով համակարգչային լաբորատորիայի ղեկավար, ուսումնական մասի պետի տեղակալ, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների բաժնի պետ: 2020 թվականի հոկտեմբերից ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի տնօրենի պաշտոնակատարն էր:
Մեծ է Արմեն Սարգսյանի դերը Կենտրոնի տեղեկատվական տեխնոլոգիաների բաժնի կայացման գործում: Այժմ Կենտրոնն իր տեխնիկական հագեցվածությամբ, սարքավորումներով, տեխնոլոգիական ռեսուրսներով և լուծումներով ՀՀ-ում եզակի է և ընդօրինակության արժանի: Արմեն Սարգսյանի գործուն ջանքերով վերազինվել են լսարանները, լաբորատորիաները և դահլիճները անհրաժեշտ սարքավորումներով։
Հիշատակության արժանի է նաև Արմեն Սարգսյանի մեծ ներդրումը հեռավար ուսուցման կազմակերպման ոլորտում: Կենտրոնում ստեղծվել է հեռավար ուսուցման էլեկտրոնային համակարգ, և ներդրվել մագիստրոսական կրթական ծրագիր՝ հեռավար ձևաչափով։ 2014 թվականից Արմեն Սարգսյանը պարբերաբար կազմակերպում է վերապատրաստման դասընթացներ՝ հեռավար դասընթացների մշակման և իրականացման համար։
Իր ղեկավարած բոլոր օղակներում Արմեն Սարգսյանը դրսևորել է նորարար և ստեղծագործ մոտեցում՝ նպաստելով Կենտրոնի զարգացմանն ու կայացմանը:
ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական կենտրոնի աշխատակազմը սիրով շնորհավորում են նորընտիր տնօրենին, մաղթում ստեղծագործ և արդյունավետ աշխատանք՝ ի նպաստ Կենտրոնի հետագա զարգացման:

Armen Sargsyan is unanimously elected director of the International Scientific-Educational Center of the National Academy of Sciences of the Republic of Armenia
December 24, 2020
Armen Sargsyan, PhD in Economics, was unanimously elected Director of the International Scientific-Educational Center of the National Academy of Sciences of the Republic of Armenia on December 23, 2010.
Armen Sargsyan was born in 1986. In 2008 he graduated from the Armenian State University of Economics. In 2011 he received the PhD in Economics. In 2015 he received master's degree in law.
Throughout his tenure, Armen Sargsyan has been at the root of the establishment of the Scientific-Educational Center. He passed his professional path in the International Scientific-Educational Center, worked in different subdivisions, being the head of a computer laboratory, deputy head of the educational department, head of the department of information technologies. From October 2020 he was the acting director of the International Scientific-Educational Center of NAS RA.
Armen Sargsyan's role in the establishment of the Center's IT department is immense. Now the Center is unique in Armenia with its technical equipment, gadgets, technological resources, solutions worthy of imitation. With the active efforts of Armen Sargsyan, the classrooms, laboratories and halls were equipped with the necessary equipment.
Also noteworthy is Armen Sargsyan's great contribution to the organization of distance learning. An electronic distance learning system has been set up at the center, and a master's degree program in distance learning has been introduced. Since 2014, Armen Sargsyan has been regularly organizing training courses for the development and implementation of distance learning courses.
In all the circles he leads, Armen Sargsyan has shown an innovative and creative approach, contributing to the development and establishment of the Center.
The staff of the Scientific-Educational Center of the National Academy of Sciences of the Republic of Armenia warmly congratulates the newly elected director, wishes him creative and effective work for the further development of the Center.