Մագիստրոսի և ասպիրանտի էրասմուս+ փոխանակման ծրագրի մրցույթ Թրոմսյոյի համալսարան (Նորվեգիա)
Հոկտեմբերի 1, 2024ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի (ԳԿՄԿ), Հայաստանի ազգային ագրարային համալսարանի և Թրոմսյոյի համալսարանի (Նորվեգիայի արկտիկական համալսարան) միջև իրականացվող Erasmus+ միջազգային կրեդիտային շարժունության ծրագրի շրջանակներում հայտարարվում է մրցույթ ՀՀ ԳԱԱ Ա.Լ. Թախտաջյանի անվան և ՀՀ ԳԱԱ մոլեկուլային կենսաբանության ինստիտուտների մագիստրոսների, ասպիրանտների և հայցորդների համար:
Փոխանակման ծրագրի արդյունքում մասնակիցները կտիրապետեն հետազոտական լաբորատորիաներում աշխատելու գործիքակազմին և մեթոդներին:
Ուսանողների շարժունության ծրագիր մոլեկուլային կենսաբանություն /կենսատեխնոլոգիա /բույսերի կենսաբանություն դասաընթացներին մասնակցելու համար |
Կոնտակտային տվյալներ |
Prof. Dr. Laura Jaakola, UiT/NIBIO Dr. Anna Avetisyan, ANAU |
Ընդունող համալսարան |
UiT Թրոմսյոյի համալսարան |
Երկիր |
Նորվեգիա, Թրոմսյո |
Դասընթացի տևողություն |
2-3 ամիս (փետրվար–մայիս, 2025) |
Ծրագրի նկարագրությունը և հիմնական գործողությունները
Մրցույթի առաջին փուլին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է PDF ձևաչափով ուղարկել ստորև պահանջվող փաստաթղթերը հետևյալ էլ. հասցեներին ella.papikyan@isec.am և avetisyananna@yahoo.com ՝ վերնագրում նշելով "Erasmus+ 2025 mobility application".
- Ուղեկցող նամակ (Cover letter), որտեղ նշել համապատասխան դասընթացները և փորձը, և հաստատված փաստաթղթերի ցուցակը
- Ինքնակենսագրություն (CV)
- Առաջադիմության տեղեկանք
- Երկու երաշխավորագիր-նամակներ (նշել երաշխավորի մասին ամբողջական տեղեկատվություն և կոնտակտային տվյալներ)
- Տեղեկանք մագիստրատուրայի կամ ասպիրանտուրայի բաժնից
- Անգլերեն լեզվի իմացության հավաստագիր (առկայության դեպքում)
Փաստաթղթերի ընդունման վերջնաժամկետն է մինչև ս.թ. հոկտեմբերի 10-ը ներառյալ, 2024թ:
Խնդրում ենք հաշվի առնել, որ թերի կազմված փաստաթղթերը չեն դիտարկվի:
Որպես ընտրության վերջնական փուլ՝ թեկնածուները կանցնեն առցանց հարցազրույց:
Լրացուցիչ հարցերի դեպքում կարող եք ուղղել նամակ հետևյալ էլեկտրոնային հասցեներին՝ ella.papikyan@isec.am և avetisyananna@yahoo.com:

Erasmus+ ICM call for Master and PhD students (Arctic University of Norway, UiT)
In the frames of the Erasmus+ International Credit Mobility Project implemented between the International Scientific Educational Center of NAS RA (ISEC NAS RA), the Armenian National Agrarian University (ANAU), and the University of Tromsø//The Arctic University of Norway (UiT), a mobility call is announced for Master and Ph.D. students, and Ph.D applicants of the Institute of Molecular Biology, NAS RA and the Institute of Botany after A.L. Takhtajyan, NAS RA. The training is aimed at the molecular biology/biotechnology/plant biology fields.
The students will learn methods and techniques for working at research laboratories by participating in ongoing projects.
Student mobility for training in molecular biology/biotechnology/plant biology |
PI: |
Prof. Dr. Laura Jaakola, UiT/NIBIO Dr. Anna Avetisyan, ANAU |
Host Institution: |
UiT The Arctic University of Norway |
Location: |
Tromsø, Norway |
Duration: |
2-3 months (February– May, 2025) |
Project Description and Main Activities
For participation in the first stage of the call selection, please, send the below required documents in PDF format to the following e-mails: ella.papikyan@isec.am and avetisyananna@yahoo.com with a note "Erasmus+ 2025 mobility application" in the subject line.
- Cover letter, mentioning the relevant courses and experience, and the list of submitted documents
- Passport copy
- Grades (official transcript)
- Two recommendation letters with full information and contact details of the referees
- Reference proving that you are a graduate student or a recent graduate.
- Documented knowledge of English (certificate if available)
The application deadline is October 10 inclusive, 2024. Please note that incomplete files will not be considered.