ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ և Լյուվենի կաթոլիկ համալսարանի միջև իրականացվող Erasmus+ KA107 շարժունության ծրագրի շրջանակներում հայտարարվում է մրցույթ ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի «Արևելագիտություն» ամբիոնի դասախոսների համար:
Ծրագիրը մրցութային կարգով հնարավորություն է ընձեռում 2022-2023 ուս. տարվա երկրորդ կիսամյակում, մեկ շաբաթ դասավանդել Լյուվենի կաթոլիկ համալսարանում (Բելգիա), «Արևելյան աղբյուրագիտություն և պատմագրություն» ոլորտում:
Դասավանդման լեզուն՝ ֆրանսերեն կամ անգլերեն:
Մրցույթին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է մինչև ս.թ. մարտի 6-ը ներառյալ arusyak.harutyunyan@isec.am և ella.papikyan@isec.am էլեկտրոնային հասցեներին ուղարկել հետևյալ փաստաթղթերը /որպես մեկ pdf փաստաթուղթ/՝
- ինքնակենսագրություն (Europass CV, տես ձևաչափը՝ (https://europass.cedefop.europa.eu/)
- մոտիվացիոն նամակ անգլերեն լեզվով
- դասավանդման պլան (8 ժամ)
- անգլերեն կամ ֆրանսերեն լեզվի հավաստագիր
- անձնագրի պատճեն
Լյուվենի կաթոլիկ համալսարանի վեբկայքը տես՝ https://uclouvain.be/fr/facultes/fial
Լրացուցիչ հարցերի դեպքում դիմել ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոն՝ Արտաքին կապերի բաժին (հեռ․՝ 060-62-35-98, էլ. հասցե՝ arusyak.harutyunyan@isec.am, ella.papikyan@isec.am)։

In the frame of Erasmus+ KA107 ICM Project implemented between ISEC NAS RA and the Catholic University of Louvain, Belgium, a selection mobility call is announced for the teaching staff of the Department of «Oriental Studies» in ISEC.
The project offers a competitive opportunity to teach at the Catholic University of Louvain in the second semester of 2022-2023 academic year in the filed of ''Eastern Source Studies and Historiography’’.
Teaching language is French or English.
For the participation in the selection, the following required documents must be submitted by March 6 inclusive, as one pdf document to the following e-mails: arusyak.harutyunyan@isec.am and ella.papikyan@isec.am.
- Europass CV (see for the format https://europass.cedefop.europa.eu/))
- Teaching plan (8 hours)
- Motivation letter in English
- French or English language certificate
- Copy of passport
The official website of the Catholic University of Louvain is https://uclouvain.be/fr/facultes/fial
For further enquiries, please, contact the Foreign Affairs Department of ISEC NAS RA at 060-62-35-98 or e-mail at the above-mentioned e-mails.