ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ և Լյուվենի կաթոլիկ համալսարանի միջև իրականացվող Erasmus+ KA107 շարժունության ծրագրի շրջանակներում հայտարարվում է մրցույթ ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի «Արևելագիտություն» ամբիոնի դասախոսների համար:
Ծրագիրը մրցութային կարգով հնարավորություն է ընձեռում 2022-2023 ուս. տարվա երկրորդ կիսամյակում, մեկ շաբաթ դասավանդել Լյուվենի կաթոլիկ համալսարանում (Բելգիա), «Արևելյան աղբյուրագիտություն և պատմագրություն» ոլորտում:
Դասավանդման լեզուն՝ ֆրանսերեն կամ անգլերեն:
Մրցույթին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է մինչև ս.թ. մարտի 6-ը ներառյալ arusyak.harutyunyan@isec.am և ella.papikyan@isec.am էլեկտրոնային հասցեներին ուղարկել հետևյալ փաստաթղթերը /որպես մեկ pdf փաստաթուղթ/՝
- ինքնակենսագրություն (Europass CV, տես ձևաչափը՝ (https://europass.cedefop.europa.eu/)
- մոտիվացիոն նամակ անգլերեն լեզվով
- դասավանդման պլան (8 ժամ)
- անգլերեն կամ ֆրանսերեն լեզվի հավաստագիր
- անձնագրի պատճեն
Լյուվենի կաթոլիկ համալսարանի վեբկայքը տես՝ https://uclouvain.be/fr/facultes/fial
Լրացուցիչ հարցերի դեպքում դիմել ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոն՝ Արտաքին կապերի բաժին (հեռ․՝ 060-62-35-98, էլ. հասցե՝ arusyak.harutyunyan@isec.am, ella.papikyan@isec.am)։

В рамках программы кредитной мобильности Erasmus+ KA107, реализуемой между МНОЦ НАН РА и Лёвенским католическим университетом, объявлен конкурс для преподавателей кафедры «Востоковедение» Международного научно-образовательного центра НАН РА.
Программа предоставляет конкурсную возможность в течение недели преподавать дисциплину "Восточное источниковедение и историография" в Лёвенском католическом университете (Бельгия) во втором семестре 2022-2023 учебного года.
Язык преподавания: французский или английский.
Для участия в конкурсе необходимо до 6 марта включительно отправить следующие документы /одним документом в формате pdf/ на адреса электронной почты: arusyak.harutyunyan@isec.am и ella.papikyan@isec.am
- Мотивационное письмо на английском языке
- Сертификат владения английским или французским языком
Веб-сайт Лёвенского католического университета: https://uclouvain.be/fr/facultes/fial
По дополнительным вопросам обращайтесь в Международный научно-образовательный центр НАН РА, Отдел внешних связей (тел.: 060-62-35-98, e-mail: arusyak.harutyunyan@isec.am, ella.papikyan@isec.am).