Հուլիսի 8, 2016ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիայում «Հեռավար մագիստրոսական կրթություն՝ համատեղ դիպլոմի շնորհմամբ» դրամաշնորհային ծրագրի շրջանակում անհատ խորհրդատուների ընտրության մրցույթ:
Ծրագրի անվանումը. «Հեռավար մագիստրոսական կրթություն՝ համատեղ դիպլոմի շնորհմամբ» դրամաշնորհային ծրագիր (այսուհետ՝ Ծրագիր)
Ծրագրի հիմնական նպատակը. «Բիզնեսի կառավարում» («Գործարար վարչարարություն (կառավարում)») մագիստրոսական կրթական ծրագրի կազմակերպում հեռավար ձևաչափով: Ծրագրի ավարտին մասնակիցներին կտրվեն ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիայի և ՀՀ գիտությունների ազգային ակադեմիայի գիտակրթական միջազգային կենտրոնի համատեղ դիպլոմներ:
ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիան հայտարարում է մրցույթ անհատ խորհրդատուների ընտրության համար
1.Համատեղ դիպլոմների շնորհման կարգի մշակման գծով խորհրդատու
3.Հեռավար ուսուցման ուսումնական գործընթացի կազմակերպման գծով խորհրդատու
4.Հեռավար ուսուցման հարթակի թարգմանության գծով խորհրդատու
5.Ծրագրի իրականացման տեխնիկական սպասարկման գծով խորհրդատու
Անհատ խորհրդատուների ընտրության մրցույթին մասնակցելու ցանկություն ունեցող անձինք «Հայաստանի Հանրապետության պետական կառավարման ակադեմիա» ՊՈԱԿ պետք է ներկայացնեն.
- ինքնակենսագրական տվյալներ (CV)՝ անուն, ազգանուն, ծննդյան թիվ, կրթություն, մասնագիտություն, մանրամասն աշխատանքային փորձ,
- պաշտոնը զբաղեցնելու համար մասնագիտական գիտելիքների և աշխատանքային ունակությունների տիրապետման տեսանկյունից ներկայացվող պահանջների բավարարումը հավաստող փաստաթղթերի պատճենները,
- անձնագրի պատճենը:
Նշված փաստաթղթերի պատճենները ներկայացվում են բնօրինակների հետ (պատճենները համեմատվում են բնօրինակների հետ և ընդունվում, իսկ բնօրինակները վերադարձվում են քաղաքացուն):
Փաստաթղթերը պետք է ներկայացվեն «Հայաստանի Հանրապետության պետական կառավարման ակադեմիա» ՊՈԱԿ (ՀՀ, ք. Երևան, Կիևյան 8, 1-ին հարկ) մինչև 2016 թվականի հուլիսի 13-ը՝ ժամը 1600-ն:
Մանրամասների համար զանգահարել 010 22 26 20 հեռախոսահամարով:
Արդյունքների ամփոփումը (ներառյալ՝ հարցազրույցը) տեղի կունենա 2016 թվականի հուլիսի 13-ին` ժամը 1600-ին, ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիայի 41 լսարանում:

Competition for Selection of Individual Consultants Within 'Online Master’s Program with Joint Diplomas' Grant Project
Project Name:
'Online Master’s Program with Joint Diplomas' Grant Project
Main Objective:
The main objective of the project is organization of “Business Management” Master Degree Programme in the form of distance learning with a joint diploma awarded by RA Public Administration Academy and International Scientific Educational Center of the National Academy of Sciences of RA.
RA State Administration Academy is declaring a competition for the selection of individual consultants:
1. Individual Consultant on Developing Regulations on Granting Joint Diplomas
2. Individual Consultant on Developing Regulations of Information Basis (Resources) Use in Distance Learning Academic Programs
3 Individual Consultant on Organizing Learning Process of Distance Education
4. Individual Consultant on Translating Virtual Learning Environment
5. Individual Consultant on Technical Maintenance
Those candidates who are interested in participating in the competition shall submit the following documents to Ra State Administration Academy:
• CV
• The copies of documents
• Copies of documents certifying the availability of professional knowledge and working experience needed to apply for the position
• Copy of the passport.
The copies of these documents are submitted together with the originals (copies are compared with the originals and accepted, originals returned back).
Documents shall be submitted to RA State Administration Academy (Armenia, Yerevan, Kievyan 7, first floor) by 13 July 2016, 16:00.
Summary of the results (including the interview) will be held at  16:00, on 13 July 2016 at Auditorium 41, State Administration Academy.