Հուլիսի 8, 2016ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիայում «Հեռավար մագիստրոսական կրթություն՝ համատեղ դիպլոմի շնորհմամբ» դրամաշնորհային ծրագրի շրջանակում անհատ խորհրդատուների ընտրության մրցույթ:
Ծրագրի անվանումը. «Հեռավար մագիստրոսական կրթություն՝ համատեղ դիպլոմի շնորհմամբ» դրամաշնորհային ծրագիր (այսուհետ՝ Ծրագիր)
Ծրագրի հիմնական նպատակը. «Բիզնեսի կառավարում» («Գործարար վարչարարություն (կառավարում)») մագիստրոսական կրթական ծրագրի կազմակերպում հեռավար ձևաչափով: Ծրագրի ավարտին մասնակիցներին կտրվեն ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիայի և ՀՀ գիտությունների ազգային ակադեմիայի գիտակրթական միջազգային կենտրոնի համատեղ դիպլոմներ:
ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիան հայտարարում է մրցույթ անհատ խորհրդատուների ընտրության համար
1.Համատեղ դիպլոմների շնորհման կարգի մշակման գծով խորհրդատու
3.Հեռավար ուսուցման ուսումնական գործընթացի կազմակերպման գծով խորհրդատու
4.Հեռավար ուսուցման հարթակի թարգմանության գծով խորհրդատու
5.Ծրագրի իրականացման տեխնիկական սպասարկման գծով խորհրդատու
Անհատ խորհրդատուների ընտրության մրցույթին մասնակցելու ցանկություն ունեցող անձինք «Հայաստանի Հանրապետության պետական կառավարման ակադեմիա» ՊՈԱԿ պետք է ներկայացնեն.
- ինքնակենսագրական տվյալներ (CV)՝ անուն, ազգանուն, ծննդյան թիվ, կրթություն, մասնագիտություն, մանրամասն աշխատանքային փորձ,
- պաշտոնը զբաղեցնելու համար մասնագիտական գիտելիքների և աշխատանքային ունակությունների տիրապետման տեսանկյունից ներկայացվող պահանջների բավարարումը հավաստող փաստաթղթերի պատճենները,
- անձնագրի պատճենը:
Նշված փաստաթղթերի պատճենները ներկայացվում են բնօրինակների հետ (պատճենները համեմատվում են բնօրինակների հետ և ընդունվում, իսկ բնօրինակները վերադարձվում են քաղաքացուն):
Փաստաթղթերը պետք է ներկայացվեն «Հայաստանի Հանրապետության պետական կառավարման ակադեմիա» ՊՈԱԿ (ՀՀ, ք. Երևան, Կիևյան 8, 1-ին հարկ) մինչև 2016 թվականի հուլիսի 13-ը՝ ժամը 1600-ն:
Մանրամասների համար զանգահարել 010 22 26 20 հեռախոսահամարով:
Արդյունքների ամփոփումը (ներառյալ՝ հարցազրույցը) տեղի կունենա 2016 թվականի հուլիսի 13-ին` ժամը 1600-ին, ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիայի 41 լսարանում:

Название программы. Грантовая программа "Дистанционное магистерское образование с присвоением диплома" (далее – Программа).
Основная цель программы.
Организация магистерской образовательной программы "Бизнес-менеджмент"  ("Бизнес-администрирование (управление)"  в дистанционном формате.
После завершения программы участникам будут выданы совместные дипломы со стороны двух учебных заведений - Академии государственного управления РА и Международного научно-образовательного центра НАН РА.
В Академии государственного управления РА в рамках грантовой программы  Дистанционное магистерское образование с присвоением диплома» объявляется
конкурс по отбору кандидатов на должности советников:
1. Советник по линии разработки порядка присвоения совместных дипломов.
2. Советник по линии разработки порядка использования информационной базы во время осуществления образовательных программ дистанционного обучения.
3. Советник по линии организации учебного процесса дистанционного обучения.
4.  Советник по линии перевода площадки дистанционного обучения.
5. Советник по линии технического обслуживания при реализации программ.
Лица, желающие принять участие на конкурсе по отбору кандидатов на должности советников,  должны представить в “Академию государственного управления РА”( ГНТО):
• (CV) автобиографические данные /имя, фамилия, год рождения, образование, специальность, опыт трудовой деятельности/;
• копии документов, подтверждающих соответствие предъявленным требованиям о владении специальными знаниями и трудовыми навыками для получения должности;
• копию паспорта.
Копии указанных документов должны быть представлены вместе с оригиналами (копии принимаются после сверки с оригиналом, который возвращается гражданину).
Документы должны быть представлены в “Академию государственного управления РА”(ГНТО) до 1600 часов 13 июля 2016 года по адресу: г. Ереван, ул. Киевяна 8, 1-ый этаж.Для подробностей звонить по тел.: 010 22 26 20
Итоги результатов, включая интервью, будут подведены в 1600 часов 13 июля 2016 года в 41-ой аудитории Академии государственного управления РА