Աշխատանք ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնում
ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնը փնտրում է բանիմաց և պատասխանատու մասնագետի՝ կադրերի բաժնի ղեկավարի թափուր հաստիքի համար:
Հայտերը ընդունվում են մինչև 15.02.2020թ․:
Հետաքրքրված անձինք կարող են ուղարկել իրենց ինքնակենսագրությունները isec@isec.am էլ.փոստին` վերնագրի դաշտում նշելով «Կադրերի բաժնի ղեկավար»:
Անհրաժեշտ որակավորումը և պահանջները
- Բարձրագույն կրթություն
- Առնվազն 2 տարվա աշխատանքային փորձ մարդկային ռեսուրսների կառավարման ոլորտում
- ՀՀ Աշխատանքային օրենսգրքի և հարակից օրենքների/ իրավական ակտերի գերազանց իմացություն
- Համակարգչային հմտություններ՝ Microsoft Word, Microsoft Excel
- Անգլերեն և ռուսերեն լեզուների իմացությունը կդիտվի որպես առավելություն
- Գրական հայերենի լավ իմացություն
- Թիմային աշխատանքի կարողություն
Կադրերի բաժնի ղեկավարի պարտականությունները
- Անձնակազմի աշխատանքի ընդունման, մրցույթների կազմակերպման և ամփոփման, տեղափոխման, ազատման, ինչպես նաև գործուղումների հրամանների ձևակերպման համար անհրաժեշտ փաստաթղթերի հավաքագրում և հրամանների (պայմանագրերի) ձևակերպում
- աշխատողների անձնական գործերի ընդունում, մշակում և պահպանում
- հաստիքային ցուցակում, անձնական գործերում և անձնական քարտերում` աշխատակազմին վերաբերվող հրամանների արտացոլում
- ԳԿՄԿ աշխատակազմի աշխատողների ամենամյա արձակուրդների ժամանակացույցի կազմում և արձակուրդների ձևակերպում և հաշվառում
- աշխատողներին կենսաթոշակ նշանակելու և վերահաշվարկ կատարելու վերաբերյալ անհրաժեշտ փաստաթղթի, ինչպես նաև տարբեր տեղեկանքների տրամադրում
- սոցիալական փաթեթի շահառու հանդիսացող աշխատողների անհրաժեշտ տվյալների հավաքագրում, ամենամսյա ցուցակների ներկայացում
- տարբեր բնույթի ամփոփ հաշվետվությունների և տեղեկանքների կազմում և ըստ պահանջի ներկայացում
- հրամանագրքերի (պայմանագրերի) վարում, պահպանում և արխիվացում
- աշխատողների տվյալների բազայի կառավարում՝ ներառյալ ամենօրյա հաճախումները, ամենամյա և անաշխատունակության արձակուրդները, աշխատողների փոխադրումները, կարգապահական տույժերը և պարգևատրումները,
- աշխատակազմի աշխատաժամանակի հաշվարկի ամենամսյա տեղեկագրերի ամփոփում և ներկայացում
- ուսանողների ընդունելության, տեղափոխության, հեռացման հրամանագրում
- քաղաքացիաիրավական հարաբերությունների շրջանակներում դասախոսական կազմի հետ պայմանագրերի կազմում և հաշվառում:

Работа в Международном научно-образовательном центре НАН РА
Международный научно-образовательный центр НАН РА ищет компетентного и ответственного специалиста на вакантный штат руководителя отдела кадров.
Заявки принимаютс
я до 15 февраля с.г.
Заинтересованные лица могут отправить своё резюме на электронный адрес isec@isec.am, отметив в поле названия "Руководитель отдела кадров".
Необходимая квалификация и требования:
• Высшее образование
• Не менее двух (2) лет опыта работы в сфере управления человеческими ресурсами
• Отличное знание трудового кодекса РА и связанных с ним законов/ правовых актов
• Владение компьютером - Microsoft Word, Microsoft Excel
• Знание русского и английского языков будет рассматриваться как преимущество.
• Безупречное знание армянского языка
• Умение работать в команде
Функциональные обязанности руководителя отдела кадров:
• сбор необходимых документов и оформление приказов (договоров), организация конкурсов для принятия персонала на работу, перевода или освобождения сотрудников, а также оформление командировок;
• приём личных дел сотрудников, обработка и хранение в штатном списке, личных делах и личных картах, относящихся к приказам;
• ежегодное составление, оформление и учёт графика отпусков сотрудников МНОЦ;
• предоставление сотрудникам необходимой документации, а также различных справок в назначении пенсии и её пересчёте;
• сбор необходимых данных сотрудников, являющихся бенефициаром социального пакета, ежегодное представление списков;
• итоговые отчёты разного характера, составление справок и их представление по запросу;
• ведение книги приказов (договоров), хранение и архивация;
• управление базой данных сотрудников, включая их ежедневное посещение, нерабочие отпуски, переводы, дисциплинарные взыскания и премии;
• ежемесячное обобщение и представление информационных бюллетеней по расчёту рабочего времени сотрудников;
• приём, перевод или приказ об отчислении студентов;
• составление и учёт договоров с преподавательским составом в рамках гражданско-правововых отношений.