Վերապատրաստումներ ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ-ում
Ս/թ մայիսի 11-15-ը և մայիսի 19-22-ը ՀՀ ԳԱԱ Գիտակրթական միջազգային կենտրոնի Կրթության որակի ապահովման բաժնի նախաձեռնությամբ՝ Կենտրոնում պրոֆեսորադասախոսական և վարչական անձնակազմի համար անցկացվեցին բարձրագույն կրթության համակարգում որակի ապահովմանն ուղղված դասընթաց-սեմիանրներ: Դասընթացներին հրավիրված էին մասնակցելու նաև ՈԱԱԿ տնօրեն Ռ. Թոփչյանը և ՈԱԱԿ փորձագետ Ս. Պետրոսյանը:
Սեմինար-վարժանքների ընթացքում քննարկվեցին հետևյալ թեմաները`
1.Որակի ապահովման ներքին համակարգի խնդիրներն ու գործառույթները,
2. Մասնագիտական կրթության որակի ապահովման երաշխիքները,
3. Կրթական ծրագրերի արդիականացումը և համապատասխանեցումը եվրոպական միջազգային չափանիշներին և չափորոշիչներին:
Սեմինար –վարժանքներին մասնակցել են ԳԿՄԿ ավելի քան 140 դասախոսներ:
Կենտրոնում նման հանդիպումները պարբերական բնույթ են կրելու և միտված են կրթական գործընթացի որակի ապահովմանը:

Kурсы обучения в МНОЦ НАН РА
С 11 по 15 мая и с19 по 22 мая с.г. в МНОЦ НАН РА по инициативе отдела обеспечения качества образования для профессорско-преподавательского состава были проведены лекции, семинары, направленные на улучшение качества высшего образования. Семинары вели Р. Топчян ( директор Центра обеспечения качества образования) и С. Петросян (эксперт Центра обеспечения качества образования).
На семинарах-тренингах обсуждались следующие вопросы:
1. Проблемы внутренней деятельности обеспечения качества образования;
2. Предпосылки обеспечения качества магистерского образования;
3. Актуализация (модернизация) образовательных программ в соответствии с международными европейскими критериями и стандартами.