ՃՇՀԱ համալսարանի ուսանողները հյուրընկալվել էին ԳԿՄԿ-ում
ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ «Զբոսաշրջության կառավարում» մագիստրոսական կրթական ծրագրի ղեկավար Զ. Հայրյանի նախաձեռնությամբ փետրվարի 22-ին Կենտրոն էին հյուրընկալվել Ճարտարապետության և շինարարության Հայաստանի ազգային համալսարանի «Զբոսաշրջություն» մասնագիտության ուսումնական ծրագրի տարբեր կուրսերի ուսանողները: Հանդիպման նպատակն էր ուսանողներին ծանոթացնել Կենտրոնի գործունեությանը և իրականացվող կրթական ծրագրերին:
Զ. Հայրյանը ներկայացրեց Կենտրոնի «Զբոսաշրջության կառավարում» մագիստրոսական կրթական ծրագրի առանձնահատկություններն ու առավելությունները, Ամադեուս ծրագրի տեսական և գործնական ուսուցման ձևերը, ինչպես նաև տվյալ բաժնի միջազգային համագործակցության լայն հնարավորություններն այլ երկրների բուհերի հետ՝ ընդգծելով, որ կրթական ծրագրում ներառված են զբոսաշրջության ոլորտին ներկայացվող միջազգային չափանիշները: Հանդիպմանը ներկա էր նաև Կենտրոնի որակի ապահովման բաժնի ղեկավար, բանասիրական գիտությունների թեկնածու, դոցենտ Ն. Վարդանյանը, ով ողջունեց ներկաներին՝ նվիրելով նրանց ՀՀ ԳԱԱ «Գիտության աշխարհում» գիտահանրամատչելի հանդեսը՝ որպես գիտության ոլորտում նորագույն նվաճումների արժեքավոր ռեսուրս:
Ն. Վարդանյանը կարևորեց նմանատիպ ճանաչողական հանդիպումների հաճախակի կազմակերպումը և տարբեր բուհերի ուսանողների միջև սերտ համագործակցության ամրապնդումը: Վերջինս ուսանողների համար համագործակցային մեթոդով հետաքրքիր ինտերակտիվ դաս անցկացրեց հանրային կապերի և գովազդի ընդհանրությունների ու տարբերությունների վերաբերյալ:
Հանդիպումն ամփոփվեց ուսանողների հարցուպատասխանով ինչպես ոլորտի, այնպես էլ Կենտրոնում իրականացվող կրթական այլ ծրագրերի վերաբերյալ: Ուսանողները ոգևորված էին իրենց հետագա մագիստրոսական կրթությունը ՀՀ ԳԱԱ Գիտակրթական միջազգային կենտրոնում շարունակելու և բազմակողմանի զարգանալու լայն հնարավորություններով:

Студенты НУАСА посетили МНОЦ
По инициативе руководителя магистерской образовательной программы "Управление туризмом" МНОЦ НАН РА З. Айрян 22 февраля Центр посетили студенты разных курсов Национального университета архитектуры и строительства Армении по специальности "Туризм".
З. Айрян представила особенности и преимущества магистерской образовательной программы Центра "Управление туризмом", теоретические и практические формы обучения программы Амадеус, а также широкие возможности международного сотрудничества данного отдела с вузами других стран, подчеркнув, что в образовательную программу включены международные критерии, предъявляемые к сфере туризма. На встрече присутствовала также руководитель отдела обеспечения качества образования Центра, кандидат филологических наук, доцент Н. Варданян, которая поприветствовала присутствующих, подарив им научно-популярный журнал НАН РА «В мире науки» как ценный ресурс новейших достижений в сфере науки.
Н. Варданян отметила важность частой организации подобных познавательных встреч и укрепления тесного сотрудничества между студентами разных вузов. Она провела интересный интерактивный урок для студентов об общностях и различиях в сфере общественных связей и рекламы.
Встреча завершилась ответами на вопросы студентов как по данной сфере, так и по другим образовательным программам, осуществляемым в центре. Студенты были воодушевлены перспективой продолжения дальнейшего магистерского образования в Международном научно-образовательном Центре НАН РА и широкими возможностями всестороннего развития.