Կայացավ «Հայrate» գործատուների մրցանակաբաշխությունը
Ս/թ դեկտեմբերի 10-ին Holiday Inn հյուրանոցում տեղի ունեցավ գործատուների վարկանշավորման «Հայrate» ծրագրի մրցանակաբաշխությունը, որը կազմակերպվել էր ՄՌ ասոցիացիայի և «Գրանդ Թրոնթոն» ընկերության կողմից: Լավագույն գործատուների ցանկը կազմել են ՀՀ բուհերի ուսանողները, որոնք մեկ ամիս շարունակ հնարավորություն են ունեցել գնահատելու և իրենց կարծիքը հայտնելու ՀՀ-ում տարբեր ոլորտներում գործունեություն ծավալող ընկերությունների մասին: Ընդհանուր հարցմանը մասնակցել է մոտ 2000 ուսանող: ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի ուսանողները ևս հնարավորություն են ունեցել գնահատելու ամենագրավիչ գործատուներին: Որպես գրավիչ գործատու՝ ուսանողները նշել են ավելի քան 200 կազմակերպության անվանում, որոնցից առանձնացվել և մրցանակաբաշխության ընթացքում հայտարարվել են հարցման արդյունքում ամենից շատ ձայներ հավաքած 10-ի անունները: ԳԿՄԿ ուսանողների տվյալները՝ ըստ մասնագիտությունների, կորսերի, ինչպես նաև կոնտակտային տվյալները հավաքագրել, ամբողջացրել և ՄՌ ասոցիացիային է փոխանցել ԳԿՄԿ հանրային կապերի և կարիերայի բաժինը:
Մրցանակաբաշխությանը ներկա էին տարբեր ընկերությունների, բուհերի ներկայացուցիչներ, ՄՌ մասնագետներ: ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ ուսումնական աշխատանքների գծով փոխտնօրեն Ե. Զարգարյանը և Հանրային կապերի ու կարիերայի բաժնի պետ Ա. Շահազիզյանը ևս հրավիրված էին մասնակցելու միջոցառմանը։ Նրանք ողջունում են նախաձեռնությունը՝ շեշտելով, որ այն հնարավորություն է ընձեռում բացահայտելու ուսանողության շրջանում գործատուների ծրագրերի և ռազմավարությունների հաջողվածությունն ու նպատակայնությունը:

On December 10, the Holiday Inn Hotel hosted the "HayRate" Employee Rating Program Award Ceremony, organized by the HR Association, “Grand Tronton”. The list of the best employers was made by the students of RA universities, who had the opportunity to evaluate and express their opinion about the companies operating in different spheres in Armenia for a month. About 2000 students took part in the general survey. The students of the International Scientific-Educational Center of the National Academy of Sciences of the Republic of Armenia had the opportunity to evaluate the most attractive employers. As an attractive employer, the students mentioned the names of more than 200 organizations, from which they were singled out during the ceremony.The names of the 10 who received the most votes in the poll were announced during the awards ceremony. The data of ISEC students according to professions, courses, as well as the contact data were collected, completed by the ISEC's public relations and career department and transferred to the HR Association.
Representatives of different companies, universities, HR specialists were present at the award ceremony. Deputy Director for Academic Affairs of the ISEC NAS RA Y. Zargaryan and the Head of Public Relations and Career Department A. Shahazizyan were invited to participate in the event. They welcome the initiative, emphasizing that it provides an opportunity to discover the success and purposefulness of employers' programs and strategies among students.