ԳԿՄԿ-ն ՈՒԽ նոր նախագահ ունի
Նոյեմբերի 3-ին ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնում դեկան Ատոմ Մխիթարյանի և հանրային կապերի և կարիերայի բաժնի նախաձեռնությամբ տեղի ունեցավ հանդիպում ԳԿՄԿ տարբեր ամբիոնների 1-2րդ կուրսերի ավագների, ինչպես նաև ուսանողական խորհրդի և ուսանողական գիտական ընկերության կազմի անդամների հետ:
Բացման խոսքով հանդես եկավ դեկան Ա. Մխիթարյանը, ով ողջունելով ներկաներին, ներկայացրեց հանդիպման օրակարգը, որի շրջանակներում նախատեսված էր ուսանողական խորհրդի անդամների և նոր նախագահի ընտրություն, ուսանողների կարիքների վերհանում և համապատասխան լուծումների մշակում:
Հանրային կապերի և կարիերայի բաժնի պետ Լիլիթ Ադամյանն էլ հանդիպման մասնակիցներին ներկայացրեց բաժնի աշխատանքները ՈՒԳԸ և ՈՒԽ-ի հետ ակտիվ համագործակցության շրջանակներում, որոնք նպատակ ունեն աջակցելու ուսանողների գիտական և ստեղծագործական նախաձեռնությունները և խրախուսելու կրթական առաջընթացի ապահովմանն ուղղված ծրագրերի մշակումն ու իրագործումը:
Մինչ հիմնական օրակարգին անցնելը՝ ՈՒԳԸ նախագահ Նարեկ Սահակյանը և ՈՒԽ փոխնախագահ Լիանուշ Օհանյանը ներկայացրին կառույցների կատարած աշխատանքները, ձեռքբերումներն ու առաջիկա անելիքները: Այնուհետև ուսանողները կատարեցին աշխատանք փոքր խմբերով, որի նպատակն էր թիմային քննարկման արդյունքում վերհանել ուսանողների կարիքներն ու նրանց հուզող խնդիրները:
Ըստ օրակարգի հաջորդիվ կազմակերպվեց ՈՒԽ նոր նախագահի ընտրություն: Առաջադրվեցին չորս թեկնածուներ, ովքեր ներկայացրին ՈՒԽ աշխատանքների բարելավմանն ուղղված իրենց տեսլականը:
Կլինիկական հոգեբանության և հոգեթերապիայի մագիստրատուրայի 1-ին կուրսի ուսանողուհի Արաքսյա Գևորգյանը միաձայն ընտրվեց ՈՒԽ նախագահ: Ա. Գևորգյանը շնորհակալություն հայտնեց ներկաներին վստահության համար և խոստացավ կատարել բեղմնավոր աշխատանք՝ ի նպաստ ուսումնական հաստատության զարգացմանը:
Մոլեկուլային և բջջային կենսաբանության մագիստրատուրայի 1-ին կուրսի ուսանող Վահե Աթոյանն ընտրվեց ՈՒԽ փոխնախագահ, իսկ զբոսաշրջության կառավարման մագիստրատուրայի 1-ին կուրսի ուսանողուհի Անահիտ Աթանեսյանն էլ՝ ՈՒԽ քարտուղար:
Հանդիպման ընթացքում ընտրվեց նաև ՈՒԳԸ նոր փոխնախագահ, ով արևելագիտության մագիստրատուրայի 1-ին կուրսի ուսանողուհի Լիանա Գյուրջյանն է:
ԳԿՄԿ դեկան Ատոմ Մխիթարյանն ու հանրային կապերի և կարիերայի բաժնի պետ Լիլիթ Ադամյանը շնորհավորեցին ՈՒԽ և ՈՒԳԸ նորընտիր կազմին՝ իրենց աջակցությունը հայտնելով նրանց արդյունավետ գործունեությանը:

Состоялись выборы председателя Студенческого совета МНОЦ
3 ноября в Международном научно-образовательном центре НАН РА по совместной инициативе декана Атома Мхитаряна и отдела общественных связей и карьеры состоялась встреча со старостами 1-2 курсов разных кафедр МНОЦ, а также членами Студенческого совета и Студенческого научного общества.
С вступительной речью выступил декан А. Мхитарян, который приветствуя присутствующих, представил повестку встречи, в рамках которой были предусмотрены выборы членов Студенческого совета и нового председателя, выявление потребностей студентов и разработка соответствующих решений.
Руководитель отдела общественных связей и карьеры Лилит Адамян представила участникам встречи работу отдела в рамках активного сотрудничества с СНО и СС, целью которых является поддержка научных и творческих инициатив студентов, а также поощрение разработки и реализации программ, направленных на обеспечение образовательного прогресса.
До начала основной повестки дня председатель СНО Нарек Саакян и вице-председатель СС Лиануш Оганян представили проделанную работу, достижения и предстоящие задачи. Затем студенты провели работу в малых группах, целью которой было в процессе группового обсуждения выявить соответствующие потребности студентов и волнующие их проблемы.
Согласно повестке дня были организованы выборы нового председателя СС: были выдвинуты четыре кандидата, которые представили свое видение улучшения работ СС.
Председателем СС единогласно была избрана студентка 1-го курса магистратуры клинической психологии и психотерапии Араксия Геворгян, которая поблагодарила присутствующих за доверие, пообещав проделать плодотворную работу на благо развития учебного заведения.
Студент 1-го курса магистратуры молекулярной и клеточной биологии Ваге Атоян был избран вице-председателем СС, а студентка 1-го курса магистратуры по управлению туризмом Анаит Атанесян - секретарем СС.
В ходе встречи был избран также новый вице-президент СНО - студентка 1 курса магистратуры востоковедения Лиана Гюрджян.
Декан МНОЦ Атом Мхитарян и руководитель отдела общественных связей и карьеры Лилит Адамян поздравили новоизбранных членов СС и СНО, выразив поддержку их эффективной деятельности.