ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ ներկայացուցիչները կմասնակցեն եռօրյա համաժողովի
Եվրամիության ERASMUSplus «Դոկտորական» կրթության բարեփոխումը Հայաստանում, ակադեմիական համայնքի, արդյունաբերության պահանջներին և ԵՄ փորձին համապատասխան՝ ARMDOCT կարողությունների զարգացման դրամաշնորհային ծրագրի շրջանակներում ս/թ մարտի 4-6 Ծաղկաձորում կկազմակերպվի եռօրյա աշխատաժողով, որին կմասնակցեն ԳԿՄԿ գիտահետազոտական աշխատաքների գծով փոխտնօրեն Նաիրա Հակոբյանը, դեկան Ատոմ Մխիթարյանը, Կառավարման ամբիոնի վարիչ Կարեն Սարգսյանը, Տնտեսագիտության ամբիոնի վարիչի տեղակալ Նարինե Մանուկյանը, արտաքին կապերի բաժնի պետ Արուսյակ Հարությունյանը:
Համաժողովը կանցկացվի «հիբրիդային» ձևաչափով. հայկական բուհերի ներկայացուցիչների համար՝ առկա, եվրոպացի գործընկերների համար՝ հեռավար: Համաժողովի օրակարգում ընդգրկված են բարձրագույն կրթության երրորդ մակարդակի կազմակերպմանն ու կառավարմանը վերաբերող հարցեր, ներկայացվելու և քննարկվելու են ՀՀ-ում դոկտորական կրթության զարգացման ազգային քաղաքականության դրույթները:
Ատենախոսության պաշտպանության և գիտական աստիճանաշնորհման սկզբունքների վերաբերյալ զեկույցով հանդես կգա ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ դեկան, ֆ.մ.գ.թ., դոցենտ Ատոմ Մխիթարյանը, որը նաև վերոհիշյալ ծրագրի ԳԿՄԿ համակարգողն է և բարձրագույն կրթության 3-րդ մակարդակի հայեցակարգը մշակող աշխատանքային խմբի անդամ: Նա ակնկալում է, որ նախապես մշակված հայեցակարգը հավանության կարժանանա համաժողովի մասնակիցների կողմից:

Representatives of the ISEC NAS RA take part in a three-day conference
A three-day workshop will be held in Tsakhkadzor on March 4-6 within the framework of the ARMDOCT Capacity Building Grant Program, in accordance with the requirements of the academic community and industry, in accordance with EU experience and EU ERASMUSplus Reforming Doctoral Education in Armenia. The event will feature Naira Hakobyan, Deputy Director for Scientific Research, Dean Atom Mkhitaryan, Head of the Chair of Management Karen Sargsyan, Deputy Head of the Chair of Economics Narine Manukyan, and Arusyak Harutyunyan, Head of the Foreign Afairs Department.
The conference will be held in a "hybrid" format, offline for delegates from Armenian universities and remote for partners from Europe. The conference's agenda includes topics such as the structure and management of the tertiary level of higher education, as well as the presentation and discussion of the requirements of Armenia's national policy for the advancement of doctoral education.
Atom Mkhitaryan PhD, Associate Professor and Dean of ISEC NAS RA, who is also the coordinator of the aforementioned program and a member of the working group establishing the concept of the third level of higher education, will present a report on dissertation defense concepts. He anticipates that the conference participants would approve the idea he established in advance.