Հեռավար դասընթացների հանրային քննարկումներ ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ-ում
ԿԳՆ «Կրթական ծրագրերի կենտրոն»-ի «Կրթության որակ ևհամապատասխանություն» երկրորդ վարկային ծրագրի շրջանակներում Հայաստանի բարձրագույն կրթության նորարարությունների մրցակցային հիմնադրամի ֆինանսավորմամբ, ՀՀ ԳԱԱ Գիտակրթական միջազգային կենտրոնը մեկնարկել է հեռավար դասընթացներ նախատեսված հասարակության լայն շերտերի համար և ս.թ. հունվարի 29-ին տեղի ունեցավ սեմինար - քննարկում գործարկված հեռավար դասընթացների ծրագրերի քննարկման նպատակով, որը տեղի ունեցավ առցանց տեսակոնֆերանսների նորաբաց դահլիճում: ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ տնօրեն Ալբերտ Սարգսյանը ողջունեց քննարկման մասնակիցներին և շնորհակալություն հայտնեց հեռավար ծրագրի աշխատակազմին և մասնակից դասախոսներին կատարված աշխատանքի և ծրագրի բարեհաջող իրականացման համար:
Հեռավար ծրագրի ղեկավար, ԳԿՄԿ Արտաքին կապերի բաժնի պետ Արուսյակ Հարությունյանը ներկայացրեց ծրագրի ընթացքը, ծրագրի նվաճումները և ձեռք բերումները, ինչպես նաև նշեց ծրագրի միջազգային հեռանկարների մասին:
Սեմինարի ընթացքում մասնակիցները քննարկեցին դասընթացների կառուցման առավել արդյունավետ ուղիները և եղանակները, արդեն իսկ գործարկված դասընթացների կառուցվածքը, բովանդակությունը, ուսանողների մասնակցությունը, ինչպես նաև քննարկվեցին ուսանողների հարցման արդյունքները, մասնավորապես՝ ուսանողների կարծիքները և առաջարկները հեռավար կրթության և դասընթացների վերաբերյալ:

Within the framework of the RA Ministry of Education and Science “Center for Education Projects”, the second loan programme of “Education Quality Assurance and Relevance” funded by the “Armenia Higher Education Competitive Innovation Fund”, ISEC NAS RA has launched distance learning courses for the large mass of population. As a result, on January 29th there was organized a seminar aimed at discussing the past courses in a newly opened video conference room.
Albert Sargsyan, ISEC director greeted the seminar participants and said thank you words to the distance learning project staff and teachers who took an active part in the successful development and implementation of the distance learning courses.
Arusyak Harutyunyan, the head of ISEC NAS RA Foreign Affairs Department, spoke about the current state of the distance learning courses, introduced the project’s achievements and overall success as well as talked about the possible international perspectives of the project.
During the meeting participants actively discussed the most efficient ways of the distance course development, successful contents of the courses, students’ participation and their final survey results.