ՀՀ ԳԱԱ Նախագահության այցը ԳԿՄԿ առցանց տեսակոնֆերանսների դահլիճ
ՀՀ ԿԳՆ «Կրթական ծրագրերի կենտրոն»-ի «Կրթության որակ և համապատասխանություն» երկրորդ վարկային ծրագրի շրջանակներում Հայաստանի բարձրագույն կրթության նորարարությունների մրցակցային հիմնադրամի ֆինանսավորմամբ հեռավար կրթության ամփոփիչ սեմինարի շրջանակներում տեղի ունեցավ ՀՀ Գիտությունների ազգային ակադեմիայի նախագահության այցը ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ առցանց տեսակոնֆերանսների դահլիճ ՀՀ ԳԱԱ Պրեզիդենտ, ակադեմիկոս Ռադիկ Մարտիրոսյանի գլխավորությամբ:
ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ տնօրեն Ալբերտ Սարգսյանը ներկայացրեց Գիտակրթական միջազգային կենտրոնի գործունեությունը, հիմնական ձեռքբերումները և նվաճումները, այնուհետև անդրադարձավ հեռավար ծրագրի իրականացմանը և արդյունքներին:
ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ ՏՏ բաժնի ղեկավար Արմեն Սարգսյանը ներկայացրեց առցանց տեսակոնֆերանսների դահլիճի տեխնիկական հնարավորությունները on-line ռեժիմով դասախոսությունների և գիտաժողովների կազմակերպման ուղղությամբ` ներգրավելով արտասահմանյան գիտահետազոտական և ուսումնական հանրահայտ կենտրոնների ճանաչված մասնագետների:
ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ Արտաքին կապերի բաժնի ղեկավար Արուսյակ Հարությունյանը ներկայացրեց հեռավար ուսուցման հարթակը, հեռավար դասընթացների կառուցվածքը, ինչպես նաև ներկայացվեց ուսանողների հարցման արդյունքները, մասնավորապես՝ ուսանողների կարծիքները և առաջարկները հեռավար կրթության և դասընթացների վերաբերյալ:
ՀՀ ԳԱԱ նախագահության անդամները և պրեզիդենտ Ռադիկ Մարտիրոսյանը բարձր գնահատեցին հեռավար կրթության ոլորտում կենտրոնի կատարած աշխատանքները և հեռավար կրթության ընձեռած հնարավորությունները:

Президиум НАН РА посетил зал онлайн видеоконференций
В рамках второго этапа грантовой программы “Качество и Соответствие Образования” “Центра Образова-тельных Программ” Министерства Образования и Науки РА при финансировании “Конкурсного Фонда Инноваций Высшего Образования Армении” был организован итоговый семинар по дистанционному обу-чению, на котором присутствовали члены президиума во главе с президентом Р. Мартиросяном.
Директор Международного научно-образовательного Центра НАН РА Альберт Саргсян представил присутствующим деятельность Центра, его достижения и выделил актуальность дистанционного обучения в современных условиях развития высоких технологий.
Руководитель отдела информационных технологий МНОЦ НАН РА Армен Саргсян продемонстрировал технические возможности зала видеоконференций для организации онлайн лекций и семинаров с привлечением известных специалистов зарубежных научно-исследовательских центров.
Руководитель отдела внешних связей МНОЦ НАН РА Арусяк Арутюнян, в свою очередь, представила построение дистанционного обучения, результаты опроса студентов с учетом их мнений и предложений.
Члены Президиума, и президент НАН РА Радик Мартиросян высоко оценили проделанную работу и достижения Международного научно-образовательного Центра НАН РА в области развития дистанционного образования и внедрения современных высоких технологий в образовательную систему.