Ամփոփվեցին քաղաքագիտական դասընթացները
Ս/թ նոյեմբերի 30-ին ավարտվեց ՀՀ ԳԱԱ Գիտակրթական միջազգային կենտրոնի հանրակին կապերի և զբաղվածության բաժնի և ԳԿՄԿ ՈՒԳԸ-ի կազմակերպած քաղաքագիտական դասընթացների շարքը: Դասընթացները միտված էին կենտրոնի շրջանավարտների և ուսանողների քաղաքագիտական գիտելիքների բարձրացմանը: Հանդիպումների ընթացքում քննարկվեցին ՌԴ և ԱՄՆ աշխարհաքաղաքական խնդիրները, համեմատվեցին հայկական և մերձավորարևելյան քաղաքական դաշտերում տիրող իրավիճակները: Բանախոսություններով հանդես եկան ԳԿՄԿ դասախոսները, ինչպես նաև ոլորտի լավագույն մասնագետները, որոնք իրենց գիտելիքներն ու փորձը հաղորդեցին դասընթացի մասնակիցներին:
Դասընթացների ամփոփմանը հանդիպման էր հրավիրվել ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Աննա Կոստանյանը, որը խոսեց քաղաքականության մեջ կանանց դերի մասին:
Հանրային կապերի և զբաղվածության բաժնի պետ Ա. Շահազիզյանը ողջունեց պատգամավորին ԳԿՄԿ-ում հյուրընկալվելու համար, ներկայացրեց Կենտրոնի գործունեությունն ու առաջարկվող կրթական ծրագրերը, ինչպես նաև շեշտեց, որ Գիտակրթական միջազգային կենտրոնը «հետազոտական համալսարանի» նախատիպն է Հայաստանում: Հետազոտական համալսարանի հարցն այսօր բավական ակտիվորեն քննարկվում է պատգամավորների շրջանում:
Հանդիպման ավարտին Աննա Կոստանյանը դասընթացների մասնակիցներին հանձնեց մասնակցության հավաստագրեր, իսկ նրան նվիրեցին Կենտրոնի հրատարակած գիտական հոդվածների ժողովածուն:

Political science courses summarized
On November 30, 2019 the series of political courses organized by the Public Relations and Career Department of the International Scientific-Educational Center of NAS RA and SSS have come to an end. The courses were aimed at increasing the political knowledge of the graduates and students of the center. During the meetings, the sides discussed the geopolitical issues of Russia and the USA, compared the situation in the Armenian and Middle East political fields. The lectures were delivered by ISEC lecturers, as well as the best professionals in the field, who shared their knowledge and experience with the participants.
RA National Assembly deputy Anna Kostanyan was invited to a meeting to discuss the role of women in politics.
Head of Public Relations and Career Department A. Shahazizyan welcomed her to be hosted at ISEC, presented the Center's activities and proposed educational programs, and stressed that the International Scientific-Educational Center is a prototype of the "Research University" in Armenia. The issue of the Research University is being actively discussed by the deputies today.
At the end of the meeting Anna Kostanyan presented the participants with certificates of attendance. The center presented her a collection of scientific articles published by the center.