Ուսուցողական այցի շրջանակներում Կենտրոնի ներկայացուցիչները հանդիպում են Կրակովի մանկավարժական համալսարանի պրոֆեսորադասախոսական կազմի հետ
Մայիսի 12, 2022
Ս.թ. մայիսի 10-11-ը Էրազմուս+ միջազգային կրեդիտային շարժունության ծրագրի շրջանակներում ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի կրթության որակի ապահովման բաժնի պետ, բ.գ.թ., դոցենտ Նարինե Վարդանյանը ուսուցողական այցով գտնվում է ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ գործընկեր Կրակովի մանկավարժական համալսարանում (Pedagogical University of Kraków):
Հընթացս կազմակերպվում են հանդիպումներ, որոնցից կարելի է առանձնացնել հանրահայտ գերմանացի գիտնական, նեյրոկենսաբան, պրոֆեսոր Մանֆրեդ Շպիթցերի հետ հանդիպումը, որին ներկա էին նաև Կենտրոնի դասախոսներ Նարինե Մանուկյանն ու Արուսյակ Ալեքսանյանը։ Մայիսի 11-ին Կենտրոնի ներկայացուցիչները հանդիպել են նաև Կրակովի մանկավարժական համալսարանի հոգեբանության դեպարտամենտի ղեկավար, դոկտոր Կարոլինա Պիետրասի հետ, քննարկել հետագա համագործակցության հեռանկարներն ու հնարավորությունները. պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել երկու բուհերի հոգեբանության ամբիոնների միջև փոխհամագործակցության հուշագիր ստորագրելու վերաբերյալ։

В рамках учебного визита представители Центра встречаются с профессорско-преподавательским составом Краковского Педагогического Университета
Май 12, 2022
С 10 мая с.г. в рамках программы международной кредитной мобильности Эразмус+, руководитель отдела обеспечения качества образования международного научно-образовательного центра НАН РА, канд. филол. наук, доцент Нарине Варданян с учебным визитом находится в Педагогическом Университете им. Комиссии Народного Образования в Кракове (Pedagogical University of Kraków).
Среди многочисленных встреч и обсуждений с разными представителями Университета можно выделить встречу с известным немецким ученым, нейробиологом, профессором Манфредом Шпитцером, на которой присутствовали также преподаватели Центра Нарине Манукян и Арусяк Алексанян.
11 мая представители Центра встретились также с руководителем департамента психологии Краковского Педагогического Университета, доктором Каролиной Пьетрас, с целью обсудить перспективы и возможности дальнейшего сотрудничества. Была достигнута договоренность о подписании меморандума о сотрудничестве между кафедрами психологии двух вузов.