ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ ստորաբաժանումների տարեկան աշխատանքային պլանների քննարկում
Սույն թվականի հունվարի 29-ին ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնում կայացավ աշխատանքային հանդիպում՝ նվիրված ստորաբաժանումների՝ 2025 թվականի տարեկան աշխատանքային պլանների քննարկմանը։ Ներկա էին Կենտրոնի տնօրենը, փոխտնօրենները, գիտական քարտուղարը, դեկանը, ինչպես նաև բոլոր բաժինների ղեկավարները։ Քննարկման առանցքում ներկայացված պլանների՝ Կենտրոնի ռազմավարական ծրագրին և բարելավման պլանին համապատասխանության գնահատումն էր։ Հանդիպում-քննարկմանը նախորդել էր պլանների նախնական գնահատում՝ կազմակերպված ԳԿՄԿ կրթության որակի ապահովման բաժնի կողմից։ Պլանների քննարկումն ընթացավ նախևառաջ այդ դիտարկումների շուրջ, ապա ծավալվեց ներկաների՝ միմյանց պլանների շուրջ արված դիտարկումներով և տնօրեն Արմեն Սարգսյանի՝ դրանց տված ամփոփիչ գնահատականով։
Ստորաբաժանումների ղեկավարներին ժամանակ տրվեց՝ վերջնական տեսքի բերելու իրենց մշակած տարեկան աշխատանքային պլանները՝ հաշվի առնելով քննարկման արդյունքները։
ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ ստորաբաժանումների տարեկան աշխատանքային պլանների վերջնական տարբերակները հաստատման կներկայացվեն ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի գիտական խորհրդի առաջիկա նիստում։

Обсуждение годовых рабочих планов подразделений МНОЦ НАН РА
29 января т.г. в Международном научно-образовательном центре НАН РА состоялась рабочая встреча, посвященная обсуждению годовых рабочих планов подразделений на 2025 год. Присутствовали директор Центра, заместители директора, ученый секретарь, декан, а также руководители всех отделов. В центре обсуждения была оценка соответствия представленных планов стратегическому плану Центра и плану улучшения. Встрече-обсуждению предшествовала предварительная оценка планов, организованная отделом обеспечения качества образования МНОЦ. Обсуждение планов проходило, прежде всего, вокруг этих наблюдений, затем развернулось на наблюдениях присутствующих вокруг планов друг друга и итоговой оценке, данной им директором Арменом Саргсяном.
Руководителям подразделений было предоставлено время для доработки разработанных ими годовых рабочих планов с учетом результатов обсуждения.
Окончательные варианты годовых рабочих планов подразделений МНОЦ НАН РА будут представлены на утверждение на ближайшем заседании Научного совета Международного научно-образовательного центра НАН РА.