ԳԿՄԿ-ում մագիստրոսական դիպլոմներ հանձնվեցին իրավագետներին և գործարար վարչարարներին
Ս․թ․ ապրիլի 28-ին ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի (ԳԿՄԿ) Իրավագիտության, Տնտեսագիտության և կառավարման ամբիոնների շրջանավարտներին հանձնվեցին մագիստրոսական դիպլոմներ։
Նորընծա մագիստրոսներին ողջույնի և շնորհավարանքի խոսք հղեց ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ տնօրեն, տ․գ․թ․ Արմեն Սարգսյանը։ Նա նաև հորդորեց․ «Սիրելի՛ շրջանավարտներ, շատ կարևոր է, որ դուք գիտակցեք, որ ավարտում եք ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնը։ Գիտությունների ազգային ակադեմիան ազգային արժեք է, և մեր կենտրոնը, լինելով ԳԱԱ կազմում գործող  պետական բարձրագույն ուսումնական հաստատություն, այդ արժեքների կրողն է։ Մշտապես հիշե՛ք, որ ԳԱԱ-ն ստեղծվել է մեր ազգի մեծերի շնորհիվ՝ Հովսեփ Օրբելու, Վիկտոր Համբարձումյանի և ուրիշների, որոնք մշտապես բարձր են պահել ՀՀ պատիվը ամբողջ աշխարհում։ Հուսով եմ, որ այդ գիտակցումով դուք նույնպես մշտապես բարձր եք պահելու մեր կենտրոնի անունն ու հեղինակությունը, ինչ ոլորտում էլ որ շարունակեք ձեր գործունեությունը։ Հուսով եմ նաև, որ կպահպանեք կապը Կենտրոնի հետ։ Ձեր նպատակները սահմանելիս ձեր առջև միշտ դրե՛ք բարձր նշաձող և հասե՛ք դրան»։
Տնօրենն անդրադարձ կատարեց նաև երկու ամբիոնների պրոֆեսորադասախոսական կազմերին՝ շնորհակալություն հայտնելով նրանց՝ կատարած բարձր մասնագիտական աշխատանքի և մեծ նվիրումով ուսանողներին փոխանցած օգտակար փորձի համար։
Շրջանավարտներին ուղղված շնորհավորանքի խոսքեր հնչեցրին նաև համապատասխան ամբիոնների վարիչները։
ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ Իրավագիտության ամբիոնի վարիչ, ի․գ․թ․ Սիմոն Բաբայանը, շնորհավորելով շրջանավարտներին, իր խոսքում նշեց․ «Իրավաբանի մասնագիտությունը երբեք չի դադարում լինել ակտուալ և պահանջում է շարունակական կրթություն։ Մեր ամբիոնը մինչ օրս թողարկել է որակյալ մագիստրոսներ՝ իրենց գործունեությամբ ընդգրկված իրավական համակարգի ամենատարբեր պատասխանատու կառույցներում՝ դատական տարբեր ատյաններում, օրենսդիր և գործադիր իշխանություններում։ Ուրախ կլինենք ձեզ ևս տեսնել իրավական համակարգի ցանկացած ոլորտում հաջողած, քանի որ յուրաքանչյուր ոլորտում էլ կա որակյալ իրավաբանի կարիք»։
Ս․ Բաբայանը շնորհակալություն հայտնեց մագիստրոսներին՝ իրենց ուսումնական բեռնվածությունը պատվով հաղթահարելու համար, Իրավագիտության ամբիոնի պրոֆեսորադասախոսական կազմին՝ փոխանցած փորձի համար, վարչական կազմի ներկայացուցիչներին՝ ի դեմս տնօրենի՝ մագիստրոսական կրթության կազմակերպման գործընթացում ակադեմիական ազատության անհրաժեշտ միջավայր ապահվելու համար։
ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ Տնտեսագիտության և կառավարման ամբիոնի վարիչ, տ.գ.թ., դոցենտ Կարեն Սարգսյանը, շնորհավորելով օրվա շրջանավարտներին, ընդգծեց. «Կարծում եմ, որ մեր կառույցի պատերի ներքո ձեր ստացած տեսական և գործնական գիտելիքները կիրառելի կլինեն մեր պետության թե՛ տնտեսական, թե՛ իրավական համակարգի զարգացման համար։ Նաև հորդորում եմ՝ անընդհատ շարունակե՛ք ձեր կրթվելու գործընթացը, քանի որ դինամիկ զարգացող աշխարհում անընդհատ ինքնակատարելագործվելու և կրթվելու պահանջը մշտապես առկա է։ Բոլորիս շահերից է բխում, որ մեր շրջանավարտները շարունակեն խորացնել իրենց գիտելիքներն ու մասնագիտական հմտությունները՝ ի շահ իրենց և մեր պետության»։

В МНОЦ магистрам по специальностям «Юриспруденция» и «Бизнес - менеджмент» вручены дипломы
28 апреля т․г․ выпускникам кафедр Юриспруденции, Экономики и управления Международного научно-образовательного центра Национальной академии наук Республики Армения (МНОЦ) были вручены магистерские дипломы․
С приветственным и поздравительным обращением к магистрам выступил директор МНОЦ НАН РА, к․э․н․ Армен Саргсян․ В частности, он отметил։ «Дорогие выпускники, крайне важно, чтобы вы осознавали, что оканчиваете Международный научно-образовательный центр НАН РА Национальная академия наук является национальной ценностью, и наш центр, будучи государственным высшим учебным заведением, действующим в её составе, является носителем этих ценностей Всегда помните, что НАН была создана благодаря великим представителям нашего народа Овсепу Орбели, Виктору Амбарцумяну и другим, которые неизменно высоко держали честь Армении во всём мире Надеюсь, что с этим осознанием вы также будете достойно представлять имя и репутацию нашего центра, в какой бы сфере ни продолжили свою деятельность Надеюсь также, что вы сохраните связь с Центром Ставя перед собой цели, всегда выбирайте высокую планку и достигайте её»
Директор также поблагодарил профессорско-преподавательский состав кафедр за высокий профессионализм и преданность делу, проявленные в процессе передачи студентам ценного опыта․
С поздравительными словами к выпускникам также обратились заведующие соответствующих кафедр․
Заведующий кафедрой юриспруденции МНОЦ, к․ю․н․ Симон Бабаян, поздравляя выпускников, отметил։ «Профессия юриста никогда не теряет своей актуальности и требует непрерывного образования Наша кафедра уже подготовила качественных магистров, которые успешно работают в различных звеньях правовой системы — в судебных инстанциях, законодательной и исполнительной власти Мы будем рады видеть и вас успешными в любой сфере правовой системы, поскольку в каждой из них есть потребность в квалифицированных юристах»
С․ Бабаян выразил благодарность магистрантам за успешное преодоление учебной нагрузки, профессорско-преподавательскому составу кафедры — за переданный опыт, а также административному персоналу во главе с директором — за обеспечение необходимой среды академической свободы в процессе организации магистерского образования․
Заведующий кафедрой экономики и управления МНОЦ, д․э․н․, доцент Карен Саргсян, поздравляя выпускников, подчеркнул։ «Считаю, что полученные вами в стенах нашего учреждения теоретические и практические знания будут востребованы для развития как экономической, так и правовой систем нашего государства Также призываю вас непрерывно продолжать процесс образования, поскольку в динамично развивающемся мире потребность в постоянном самосовершенствовании и обучении всегда актуальна В интересах всех нас, чтобы наши выпускники продолжали углублять свои знания и профессиональные навыки во благо себе и нашему государству»