Բարելավման պլանով նախատեսված գործողությունների մշտադիտարկում ԳԿՄԿ-ում
2025 թվականի մարտի 27-ին ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնում կայացավ ԳԿՄԿ գիտական խորհրդին կից որակի ապահովման մշտական հանձնաժողովի նիստ՝ մշտադիտարկելու Կենտրոնի բարելավման պլանով նախատեսված գործողությունների ընթացքը: Նպատակը՝ վեր հանել և սահմանված ժամկետներում շտկել բացթողումները, արձանագրել և համապատասխան փաստաթղթային հիմքերով ամբողջացնել կատարված աշխատանքների փաթեթը։
Նիստին ներկա էին ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ տնօրեն Արմեն Սարգսյանը, ԳԿՄԿ որակի ապահովման մշտական հանձնաժողովի անդամները և Կենտրոնի ստորաբաժանումների ղեկավարները։
Հանդիպումը բացեց տնօրենը՝ իր խոսքում ընդգծելով հրավիրված ժողովի կարևորությունը և ողջունելով ԳԿՄԿ կրթության որակի ապահովման բաժնի հետևողականությունը՝ բարելավման պլանով նախատեսված գործողությունների ընթացքին հետևելու, խնդիրների դեպքում բաժնի մեթոդական աջակցությունն ապահովելու հարցերում: Տնօրենը կարևորեց նաև հրավիրված աշխատակիցների պատրաստակամությունը՝ իրենց ղեկավարած բաժինների մասով Կենտրոնի բարելավման գործընթացներում գործուն մասնակցություն ունենալու հարցում:
Նիստը համակարգում էր ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ կրթության որակի ապահովման բաժնի պետ, ԳԿՄԿ որակի ապահովման մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նարինե Վարդանյանը, որ, առաջնորդվելով բարելավման պլանի կետերով, արձանագրեց նախատեսված գործողությունների ընթացիկ վիճակն ու առաջիկա անելիքները: Գործողությունների համար պատասխանատու աշխատակիցները զեկուցեցին դրանց ընթացքի և հետագա գործողությունների մասին:
Հանդիպումն արդյունավետ էր, ինչն ամփոփվեց հետագա աշխատանքների ուղղությամբ կատարվելիք գործողությունների նախանշմամբ և համապատասխան պատասխանատուների սահմանմամբ:

Мониторинг мероприятий, предусмотренных Планом улучшений в МНОЦ
27 марта 2025 года в МНОЦ НАН РА состоялось заседание постоянной комиссии по обеспечению качества при Научном совете МНОЦ с целью мониторинга хода реализации мероприятий, предусмотренных планом улучшений Центра. Целью было выявить и устранить недочеты в установленные сроки, зафиксировать и документально оформить пакет выполненных работ.
На заседании присутствовали директор МНОЦ НАН РА Армен Саргсян, члены постоянной комиссии по обеспечению качества МНОЦ и руководители подразделений Центра.
Заседание открыл директор, который в своем выступлении подчеркнул важность приглашенной встречи и приветствовал последовательность отдела обеспечения качества образования МНОЦ в отслеживании хода выполнения мероприятий, предусмотренных планом улучшений, а также в обеспечении методической поддержки отдела в случае возникновения проблем. Директор также отметил готовность приглашенных сотрудников активно участвовать в процессе улучшения Центра в рамках руководимых ими подразделений.
Заседание проводила начальник отдела обеспечения качества образования МНОЦ НАН РА, председатель постоянной комиссии по обеспечению качества Нарине Варданян, которая, опираясь на пункты плана улучшений, зафиксировала текущее состояние запланированных мероприятий и будущие шаги. Ответственные сотрудники отчитались о ходе выполнения мероприятий и дальнейших действиях.
Заседание было продуктивным, что было подведено итогами с определением дальнейших шагов и назначением соответствующих ответственных лиц.