Բարելավման պլանով նախատեսված գործողությունների մշտադիտարկում ԳԿՄԿ-ում
2025 թվականի մարտի 27-ին ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնում կայացավ ԳԿՄԿ գիտական խորհրդին կից որակի ապահովման մշտական հանձնաժողովի նիստ՝ մշտադիտարկելու Կենտրոնի բարելավման պլանով նախատեսված գործողությունների ընթացքը: Նպատակը՝ վեր հանել և սահմանված ժամկետներում շտկել բացթողումները, արձանագրել և համապատասխան փաստաթղթային հիմքերով ամբողջացնել կատարված աշխատանքների փաթեթը։
Նիստին ներկա էին ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ տնօրեն Արմեն Սարգսյանը, ԳԿՄԿ որակի ապահովման մշտական հանձնաժողովի անդամները և Կենտրոնի ստորաբաժանումների ղեկավարները։
Հանդիպումը բացեց տնօրենը՝ իր խոսքում ընդգծելով հրավիրված ժողովի կարևորությունը և ողջունելով ԳԿՄԿ կրթության որակի ապահովման բաժնի հետևողականությունը՝ բարելավման պլանով նախատեսված գործողությունների ընթացքին հետևելու, խնդիրների դեպքում բաժնի մեթոդական աջակցությունն ապահովելու հարցերում: Տնօրենը կարևորեց նաև հրավիրված աշխատակիցների պատրաստակամությունը՝ իրենց ղեկավարած բաժինների մասով Կենտրոնի բարելավման գործընթացներում գործուն մասնակցություն ունենալու հարցում:
Նիստը համակարգում էր ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ կրթության որակի ապահովման բաժնի պետ, ԳԿՄԿ որակի ապահովման մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նարինե Վարդանյանը, որ, առաջնորդվելով բարելավման պլանի կետերով, արձանագրեց նախատեսված գործողությունների ընթացիկ վիճակն ու առաջիկա անելիքները: Գործողությունների համար պատասխանատու աշխատակիցները զեկուցեցին դրանց ընթացքի և հետագա գործողությունների մասին:
Հանդիպումն արդյունավետ էր, ինչն ամփոփվեց հետագա աշխատանքների ուղղությամբ կատարվելիք գործողությունների նախանշմամբ և համապատասխան պատասխանատուների սահմանմամբ:

Monitoring of the Activities Planned in the Improvement Plan at the ISEC
On 27th March, 2025, a meeting of the Permanent Quality Assurance Commission under the Scientific Council of the ISEC NAS RA was held to monitor the progress of the activities planned in the Center's improvement plan. The goal was to identify and address shortcomings within the established deadlines, as well as to document and formalize the completed work package.
The meeting was attended by the Director of the ISEC NAS RA, Armen Sargsyan, members of the Permanent Quality Assurance Committee, and heads of the Center’s departments.
The meeting was opened by the director, who emphasized the importance of the invited meeting in his speech and welcomed the consistency of the Education Quality Assurance Department of ISEC in tracking the progress of activities outlined in the Improvement Plan, as well as ensuring the department's methodological support in case of problems. The director also noted the readiness of the invited staff to actively participate in the Center's improvement process within the departments they lead.
The meeting was conducted by the head of the ISEC’s Education Quality Assurance Department and the chairman of the Permanent Quality Assurance Commission, Narine Vardanyan, who, based on the points of the Improvement Plan, outlined the current status of the planned activities and the next steps. The responsible employees reported on the progress of the activities and the actions to be taken.
The meeting was productive and concluded with a summary of the next steps and the appointment of the relevant responsible individuals.