ԳԿՄԿ պատվիրակությունը Ֆրանսիայի Ժան Մուլեն Լիոն 3 համալսարանում մասնակցում է աշխատաժողովին
Ս/թ ապրիլի 25-28-ը Ժան Մուլեն Լիոն 3 համալսարանում ընթանում է Եվրամիության ERASMUS+ ծրագրի շրջանակներում իրականացվող Արմդոկտ (armdoct.com) կարողությունների զարգացման ծրագրի հերթական աշխատաժողովը, որին մասնակցում է ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ պատվիրակությունը։
ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնից աշխատաժողովին մասնակցում են տնօրեն Արմեն Սարգսյանը, դեկան Ատոմ Մխիթարյանը, որակի ապահովման բաժնի պետ Նարինե Վարդանյանը, արտաքին կապերի բաժնի պետ Արուսյակ Հարությունյանը և գիտական քարտուղար Մերի Սարգսյանը։
Հայաստանյան 10 բուհի և ակադեմիական համայնքի ներկայացուցիչները վերջնական տեսքի են բերում և ամփոփում շուրջ 4 տարի տևած աշխատանքները՝ ուղղված Հայաստանում դոկտորական դպրոցների կայացմանն ու բարձրագույն կրթության երրորդ մակարդակի բարեփոխումներին։ Ծրագրի շրջանակներում կգործարկվեն վեց առանձին դոկտորական դպրոցներ և երկու համագործակցային դոկտորական դպրոց, որոնցից յուրաքանչյուրը ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնում և Եվրասիա միջազգային համալսարանում:
Դոկտորական դպրոցի շրջանակներում ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ և ԵՄՀ համատեղ համագործակցությամբ կգործարկվի իրավատնտեսագիտական ուղղվածությամբ կրթական ծրագիրը, որը Ժան Մուլեն Լիոն 3 համալսարանումներկայացրեցին ԳԿՄԿ դեկան Ատոմ Մխիթարյանը և ԵՄՀ դասախոս Նաուրազ Լայուսը։

The delegation of ISEC attends a workshop at the Jean Moulin Lyon 3 University in France
From April 25-28, the International Scientific-Educational Center of NAS RA is represented by a delegation at the regular workshop being held at the Jean Moulin Lyon 3 University in France as a part of the ERASMUS+ K2 Capacity Building in Higher Education ARMDOCT (armdoct.com) program.
The ISEC NAS RA delegation include Director Armen Sargsyan, Dean Atom Mkhitaryan, Head of Quality Assurance Department Narine Vardanyan, Head of Foreign Affairs Department Arusyak Harutyunyan and Scientific Secretary Mary Sargsyan.
The representatives of 10 Armenian universities and academic community are wrapping up and summarizing their efforts having been made for about 4 years towards the establishment of Doctoral Schools in Armenia and the reforms of the third level of higher education. Within the framework of the project, six separate Doctoral Schools (PhD program) and two Cooperative Doctorates will be launched, one of which is at the ISEC NAS RA and Eurasia International University.
Within the framework of the Doctoral School, in joint cooperation of ISEC NAS RA and Eurasia International University, an educational program on Jurisprudence and Economics will be launched, which was presented at the Jean Moulin Lyon 3 University by Atom Mkhitaryan, the Dean of ISEC NAS RA, and Nauraz Layus, a lecturer of EIU.