ԳԿՄԿ պատվիրակությունը Ֆրանսիայի Ժան Մուլեն Լիոն 3 համալսարանում մասնակցում է աշխատաժողովին
Ս/թ ապրիլի 25-28-ը Ժան Մուլեն Լիոն 3 համալսարանում ընթանում է Եվրամիության ERASMUS+ ծրագրի շրջանակներում իրականացվող Արմդոկտ (armdoct.com) կարողությունների զարգացման ծրագրի հերթական աշխատաժողովը, որին մասնակցում է ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ պատվիրակությունը։
ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնից աշխատաժողովին մասնակցում են տնօրեն Արմեն Սարգսյանը, դեկան Ատոմ Մխիթարյանը, որակի ապահովման բաժնի պետ Նարինե Վարդանյանը, արտաքին կապերի բաժնի պետ Արուսյակ Հարությունյանը և գիտական քարտուղար Մերի Սարգսյանը։
Հայաստանյան 10 բուհի և ակադեմիական համայնքի ներկայացուցիչները վերջնական տեսքի են բերում և ամփոփում շուրջ 4 տարի տևած աշխատանքները՝ ուղղված Հայաստանում դոկտորական դպրոցների կայացմանն ու բարձրագույն կրթության երրորդ մակարդակի բարեփոխումներին։ Ծրագրի շրջանակներում կգործարկվեն վեց առանձին դոկտորական դպրոցներ և երկու համագործակցային դոկտորական դպրոց, որոնցից յուրաքանչյուրը ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնում և Եվրասիա միջազգային համալսարանում:
Դոկտորական դպրոցի շրջանակներում ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ և ԵՄՀ համատեղ համագործակցությամբ կգործարկվի իրավատնտեսագիտական ուղղվածությամբ կրթական ծրագիրը, որը Ժան Մուլեն Լիոն 3 համալսարանումներկայացրեցին ԳԿՄԿ դեկան Ատոմ Մխիթարյանը և ԵՄՀ դասախոս Նաուրազ Լայուսը։

Делегация МНОЦ принимает участие в семинаре в Лионском университете Жан Мулен Лион 3
25-28 апреля вo французском университете Жан Мулен Лион 3 проходит очередной семинар программы развития потенциала ARMDOCT (armdoct.com), реализуемой в рамках программы ЕС ERASMUS+, в котором принимает участие делегация МНОЦ НАН РА.
Из Международного научно-образовательного центра НАН РА в семинаре принимают участие директор Армен Саргсян, декан Атом Мхитарян, руководитель отдела обеспечения качества Нарине Варданян, руководитель отдела внешних связей Арусяк Арутюнян и ученый секретарь Мери Саргсян.
Представители 10 вузов и академического сообщества Армении завершают и подводят итоги продолжавшейся около 4 лет работы, направленной на создание в Армении докторантуры и реформы третьего уровня высшего образования. В рамках программы будут запущены шесть отдельных Докторских школ и две совместные Докторские школы, каждая из которых будет расположена в Международном научно-образовательном центре НАН РА и Международном университете Евразия.
В рамках Докторской школы при совместном сотрудничестве МНОЦ НАН РА и МУЕ будет запущена образовательная программа по юриспруденции в области финансов, которую в университете Жан Мулен Лион 3 представили декан МНОЦ Атом Мхитарян и преподаватель МУЕ Наураз Лайус.