Erasmus+ բաց դասախոսություն՝ «Զբոսաշրջության զարգացման ընտրված ուղիները Մեքսիկայում» թեմայով
2025 թվականի մարտի 25-ին ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնը հյուրընկալեց Erasmus+ միջազգային շարժունության ծրագրի շրջանակներում Լեհաստանից ժամանած դասախոսի՝ Աննա Վինիարչիկ-Ռազնիակին, որ ներկայացնում էր Կրակովի ազգային կրթական հանձնաժողովի համալսարանի Սոցիալ-տնտեսական աշխարհագրության ամբիոնը։ Նա ԳԿՄԿ-ում կարդաց ճանաչողական դասախոսություն՝ «Մեքսիկայում զբոսաշրջության զարգացման ընտրված ուղիներ» թեմայով, որին մասնակցեցին ինչպես զբոսաշրջության կառավարման ոլորտում մասնագիտացող ԳԿՄԿ մագիստրանտները, այնպես էլ զբոսաշրջության ոլորտով հետաքրքրված այլ բուհերի ուսանողներ։
Բովանդակալից դասախոսությանը հաջորդեց ակտիվ հարցուպատասխան։
Դասախոսությունը հետաքրքիր էր և օգտակար, ինչը դրական արձագանք գտավ մասնակիցների մոտ, որ ցանկություն հայտնեցին՝ միջազգային հյուրերի մասնակցությամբ դասախոսությունների շարքը լինի շարունակական բնույթի։
Ի դեպ, Կրակովի ազգային կրթական հանձնաժողովի համալսարանի հետ ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ-ի համագործակցությունը սկիզբ է առել 2022 թվականից՝ նպաստելով տարբեր համատեղ ծրագրերի իրականացմանը։

Erasmus + Open Lecture "Selected Ways of Tourism Development in Mexico"
On March 25, 2025, as part of the Erasmus+ International Credit Mobility project, the International Scientific-Educational Center of the NAS RA hosted Dr. Anna Winiarczyk-Raźniak, a professor from the Department of Socio-Economic Geography at the University of the National Educational Commission of Krakow.
Dr. Winiarczyk-Raźniak delivered an insightful lecture on "Selected Ways of Tourism Development in Mexico," which was attended by ISEC Master students specialized in the field of tourism management and also external students from other Universities interested in the field of tourism. The lecture was followed by an engaging Q&A session, fostering active discussions.
The event received highly positive feedback, with participants expressing a strong interest in continuing a series of lectures featuring international experts.
ISEC NAS RA collaboration with the University of the National Educational Commission of Krakow was launched in 2022 and has since facilitated the implementation of joint activities.