Սիրելի՛ հայրենակիցներ,
ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի ղեկավարության և ողջ անձնակազմի անունից շնորհավորում եմ Ձեզ Ամանորի և Սուրբ Ծնունդի կապակցությամբ։ Մնալով այն համոզմանը, որ մեր երկրի տնտեսության կայացման ու հզորացման գործում կրթության և գիտության շարունակական ու հետևողական զարգացումը այլընտրանք չունի, պիտի միասնական ուժերով կարողանանք հասնել այդ նպատակին։ Պիտի ընդունենք, որ ուսուցչի, դասախոսի, գիտնականի աշխատանքը այն առանցքային հիմնասյուներից է, որը պիտի ապահովի վաղվա հզոր Հայաստանի գոյությունը։ Այդ մարդկանց կատարած աշխատանքը պիտի ըստ արժանվույն գնահատվի և օրինակ ծառայի մեր երիտասարդների համար` ոգևորելով նրանց ստեղծել և արարել` ի նպաստ մեր երկրի։
Ամփոփելով անցնող տարին՝ կարող ենք փաստել, որ Կենտրոնը ունեցավ բազմաթիվ ձեռքբերումներ՝ ենթակառուցվածքների ստեղծան և բարելավման, կրթական ծրագրերի արդիականացման, համագործակցային կապերի ընդլայնման և նոր նախաձեռնությունների ուղղությամբ։
Պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմը արձանագրեց հաջողություններ տեղական և միջազգային գիտակրթական հարթակներում՝ մասնակցելով տարբեր վերապատրաստումների, գիտաժողովների, սեմինարների՝ տպագրելով արժեքավոր աշխատանքներ տեղի և արտասահմանյան պարբերականներում։
Գիտակրթական միջազգային կենտրոնը շարունակելու է իր առաքելությունը՝ կրթելու և դեպի գիտությունը ուղղորդելու մեր պայծառ երիտասարդներին, ոգևորելու և աջակցելու նրանց վեհ գաղափարները կյանքի կոչելու գործում, բարելավելու և զարգացնելու ենթակառուցվածքներն ու այն միջավայրը , որտեղ ուսանողը հաճույքով ու նվիրումով կշարունակի հարստացնել իր գիտելիքներն ու փորձը։
Շնորհավո՛ր Ամանոր և Սուրբ ծնունդ, մաղթում եմ խաղաղություն և առաջընթաց մեր երկրին, իսկ Ձեր ընտանիքներին` առողջություն, երջանկություն և նպատակների իրականացում։

Дорогие соотечественники!
От имени руководства и всего коллектива Международного научно-образовательного центра НАН РА поздравляю вас с Новым годом и Рождеством.  Сохраняя убежденность в том, что непрерывному и последовательному развитию образования и науки в становлении и укреплении экономики нашей страны другой альтернативы нет, мы обязаны совместными усилиями достичь этой цели. Мы также должны признать, что работа учителя, лектора, учёного является одним из ключевых столпов, который является залогом безопасного существования могущественной Армении завтра. Нужно по достоинству ценить проделанную этими людьми работу, чтобы послужить примером для нашей молодежи, воодушевляя их к созиданию на благо нашей страны.
Подводя итоги прошедшего года, можно констатировать, что у Центра было много достижений в самых разных направлениях - создании и благоустройстве инфраструктур, модернизации образовательных программ, расширении связей и сотрудничества, выдвижении новых инициатив.
Профессорско-преподавательский состав Центра добился успехов как на местных, так и на международных научно-образовательных площадках, участвуя в различных тренингах, конференциях, семинарах, публикуя ценные научные работы в местных и зарубежных периодических изданиях.
Международный научно-образовательный центр НАН РА продолжит свою миссию в обучении и продвижении в науке наших светлых молодых ребят, вдохновляя, поддерживая и призывая к жизни их высокие идеи в улучшении, развитии инфраструктуры и той среды, в которой студент с удовольствием и преданностью продолжит обогащать свои знания и наращивать свой опыт.
С Новым годом и Рождеством с пожеланиями мира и прогресса нашей стране! А вашим семьям - здоровья, счастья, исполнения заветных желаний и осуществления всех поставленных целей.