Նոր համագործակցություն «Evolution» ընկերության հետ
Ս/թ դեկտեմբերի 28-ին ԳԿՄԿ հանրային կապերի և կարիերայի բաժնի նախաձեռնությամբ տեղի ունեցավ հանդիպում «Evolution» ընկերության մարդկային ռեսուրսների ղեկավար Ա. Մելիքբեկյանի հետ։ Հանդիպմանը ներկա էին ԳԿՄԿ տնօրեն Ա. Սարգսյանը և հանրային կապերի բաժնի պետ Ա. Շահազիզյանը:
«Evolution»-ը շվեդական ընկերություն է, որն իր գործունեությունը իրականացնում է 2006 թվականից ի վեր: Ունենալով IT ուղղվածություն՝ ընկերությունն առաջարկում է օնլայն խաղերի ծրագրային ապահովում: Այսօր արդեն աշխարհի ավելի քան 20 վայրում ընկերությունն ունի գրասենյակներ ու ստուդիաներ: Վերջերս ընկերությունը միջազգային արդի ստանդարտներին համապատասխանող ստուդիա հիմնադրեց նաև Հայաստանում:
Կազմակերպությունն իր աշխատակիցներին խոստանում է առողջության ապահովագրություն, հանգստի սենյակ, ճաշարան, մարզասրահ և այլ հարմարություններ:
Հանդիպումն անցավ կառուցողական փոխըմբռնման մթնոլորտում և պայմանավորվածություն ձեռք բերվեց համագործակցության հուշագիր կնքելու ԳԿՄԿ և «Evolution» ընկերության միջև՝ հետագայում թափուր հաստիքների համալրման և ուսանողներին աշխատանքի հնարավորություն ընձեռելու նպատակով:

Новое сотрудничество с компанией "Evolution"
По инициативе Отдела карьеры и по связям с общественностью МНОЦ НАН РА (28 декабря 2021 года) состоялась встреча с А. С Меликбекяном - руководителем отдела человеческих ресурсов компании "Evolution". На встрече присутствовали директор МНОЦ НАН РА А. Саргсян и заведующая отделом карьеры и по связям с общественностью А. Шахазизян.
"Evolution" - шведская компания, которая развернула свою деятельность ещё до 2006 года. Компания, ориентируясь на высокие технологии (IT), предлагает программное обеспечение для онлайн-игр. Сегодня у компании уже есть офисы и студии более чем в 20 пунктах по всему миру. Недавно компания также открыла в Армении студию в соответствии с современными международными стандартами.
Компания "Evolution" обещает своим сотрудникам медицинскую страховку, комнату отдыха, столовую, тренажерный зал и другие удобства.
Встреча между представителем компании и директором Центра прошла в конструктивной атмосфере взаимопонимания, где договорились о подписании меморандума о сотрудничестве между МНОЦ НАН РА и компанией "Evolution" с дальнейшей целью трудоустройства студентов Центра - в предоставлении им в будущем вакансий.