Նոր համագործակցություն և նոր հնարավորություններ ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ ուսանողների համար
«ԱյԴԻ Բանկ» փակ բաժնետիրական ընկերությունը և ՀՀ Գիտությունների ազգային ակադեմիայի գիտակրթական միջազգային կենտրոնը, կարևորելով գործընկերության և համագործակցության դերը ուսանողների կրթության, մասնագիտացման ոլորտում և գործարար մակարդակում դրանց կիրառման գործընթացներում` կնքեցին համագործակցություն հուշագիր, որով կողմերը պայմանավորվել են՝
- Կրթական ծրագրերի մշակման և իրականացման գործընթացում Կենտրոնը ըստ նպատակահարմարության իր մասնագետների հետ համատեղ ներգրավում է նաև «ԱյԴԻ Բանկ» փորձառու աշխատողների և անդամների։
- Կենտրոնը ամփոփիչ ատեստավորման հանձնաժողովների կազմում ըստ փոխադարձ համաձայնության ներգրավում է «ԱյԴԻ Բանկ»-ի կողմից առաջադրված համապատասխան մասնագետների:
- Կենտրոնի կողմից ուղեգրման դեպքում կրթական ծրագրով ուսանողների ուսումնաարտադրական և գիտահետազոտական պրակտիկաները կարող են կազմակերպվել և անցկացվել «ԱյԴԻ Բանկ»-ում:
- Կողմերը համատեղ կազմակերպում և անցկացնում են բաց դասեր, սեմինարներ և մասնագիտական քննարկումներ:
- «ԱյԴԻ Բանկ»-ը ուսանողների համար կազմակերպում է հանդիպումներ բիզնեսի տարբեր ոլորտներում կայացած հաջողակ գործարարների հետ՝ իրենց անձնական փորձը ուսանողներին ներկայացնելու նպատակով։
- «ԱյԴԻ Բանկ»-ը ըստ նպատակահարմարության և իր հայեցողությամբ թեստավորման և հարցազրույցների արդյունքում լավագույն ուսանողներին ապահովում է աշխատանքով՝ իր մոտ կամ իր աջակցությամբ՝ գործընկերների մոտ։

Новое сотрудничество и новые возможности для студентов МНОЦ НАН РА
Закрытое акционерное общество "IDB Bank" и Международный научно-образовательный центр НАН РА, подчёркивая важную роль партнерства и сотрудничества в области образования, карьерного роста студентов в профессиональной сфере и на уровне бизнеса, подписали меморандум о сотрудничестве, по которому стороны договорились:
- В процессе разработки и осуществления образовательных программ Центр при необходимости (в случае целесообразности) вместе со своими специалистами также привлекает опытных сотрудников "IDB Bank"-а.
- Центр включает представленных со стороны "IDB Bank"-а соответствующих специалистов в состав итоговых аттестационных комиссий по взаимному согласию.
- По образовательной программе и направлению Центра может быть организована практика в "IDB Bank"-е - учебно-производственная и научно- исследовательская.
- Стороны совместно организуют и проводят открытые уроки, семинары и профессиональные дискуссии.
- "IDB Bank" организует для студентов встречи с успешными бизнесменами из разных сфер, чтобы последние поделились своим личным опытом.
- "IDB Bank" обеспечивает по своему усмотрению работой лучших студентов в результате тестирования и собеседования или у себя, или у своих партнëров.