Նոր համագործակցություն և նոր հնարավորություններ ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ ուսանողների համար
«ԱյԴԻ Բանկ» փակ բաժնետիրական ընկերությունը և ՀՀ Գիտությունների ազգային ակադեմիայի գիտակրթական միջազգային կենտրոնը, կարևորելով գործընկերության և համագործակցության դերը ուսանողների կրթության, մասնագիտացման ոլորտում և գործարար մակարդակում դրանց կիրառման գործընթացներում` կնքեցին համագործակցություն հուշագիր, որով կողմերը պայմանավորվել են՝
- Կրթական ծրագրերի մշակման և իրականացման գործընթացում Կենտրոնը ըստ նպատակահարմարության իր մասնագետների հետ համատեղ ներգրավում է նաև «ԱյԴԻ Բանկ» փորձառու աշխատողների և անդամների։
- Կենտրոնը ամփոփիչ ատեստավորման հանձնաժողովների կազմում ըստ փոխադարձ համաձայնության ներգրավում է «ԱյԴԻ Բանկ»-ի կողմից առաջադրված համապատասխան մասնագետների:
- Կենտրոնի կողմից ուղեգրման դեպքում կրթական ծրագրով ուսանողների ուսումնաարտադրական և գիտահետազոտական պրակտիկաները կարող են կազմակերպվել և անցկացվել «ԱյԴԻ Բանկ»-ում:
- Կողմերը համատեղ կազմակերպում և անցկացնում են բաց դասեր, սեմինարներ և մասնագիտական քննարկումներ:
- «ԱյԴԻ Բանկ»-ը ուսանողների համար կազմակերպում է հանդիպումներ բիզնեսի տարբեր ոլորտներում կայացած հաջողակ գործարարների հետ՝ իրենց անձնական փորձը ուսանողներին ներկայացնելու նպատակով։
- «ԱյԴԻ Բանկ»-ը ըստ նպատակահարմարության և իր հայեցողությամբ թեստավորման և հարցազրույցների արդյունքում լավագույն ուսանողներին ապահովում է աշխատանքով՝ իր մոտ կամ իր աջակցությամբ՝ գործընկերների մոտ։

New Cooperation and New Opportunities for the ISEC NAS RA
"ID Bank" Closed Joint-Stock Company and International Scientific-Educational Center of the RA National Academy of Sciences emphasizing the role of partnership and cooperation in the field of student education and specialization and, therefore, their further practical application at the business level, signed a memorandum of understanding as to which the parties agreed:
- In the process of developing and implementing educational programs, ISEC alongside with its specialists, attracts experienced employees and members from ID Bank based on advisiability,
- ISEC includes relevant specialists nominated by "ID Bank" in the final attestation commissions by mutual agreement.
- Educational and research internships for students in the educational program can be organized and carried out in "ID Bank" in case of referral from the Center.
- The parties jointly organize and conduct open lessons, seminars and professional discussions.
- "ID Bank" organizes meetings for students with successful businessmen in various business areas to share their beat practices and personal experiences with students.
- "ID Bank" according to advisiability and at its own discretion provides the best students with employment, independently or with the support of partners.