Հանդիպում Նեապոլի Ֆրիդրիխ II-ի անվան համալսարանի դասախոսների հետ
էրազմուս+ միջազգային կրեդիտային շարժունության ծրագրի շրջանակներում ս/թ. սեպտեմբերի 14-ից 16-ը Նեապոլի Ֆրիդրիխ II-ի անվան համալսարանի (Իտալիա) հասարակագիտության ոլորտների պրոֆեսորներ՝ Ռոսաննա դե Ռոսան և Ֆաբիո Կարբիսիերոն հանրային դասախոսություններով այցելեցին Գիտակրթական միջազգային կենտրոն: Այցի նպատակները մի քանիսն էին՝ ծանոթանալ ԳԿՄԿ անձնակազմի հետ, ուսումնասիրել Կենտրոնի կառուցվածքն ու գործունեությունը, ինչպես նաև հանրային դասախոսություններով ներկայանալ ԳԿՄԿ ուսանողական հանրությանը:
Այցի առաջին օրը տեղի ունեցավ հանդիպում ԳԿՄԿ տնօրեն՝ Արմեն Սարգյանի հետ, որի ընթացքում քքնարկվեցին ձեռք բերված կապերի ամպրապնդման հետագա ուղիները, հնարավոր համատեղ աշխատանքները, առաջարկվեցին նոր գաղափարներ և քննարկվեցին հետագա համագործակցության հեռանկարները:
Այնուհետև պրոֆեսոր Ռոսաննա դե Ռոսան ԳԿՄԿ 4.2 լսարանում հանդես եկավ «Քաղաքական հաղորդակցման փոփոխվող սցենարը» դասախոսության թեմայով:
Դասախոսությունը վերաբերում էր ամբողջ աշխարհում քաղաքական հաղորդակցման համակարգերի անցումային գործընթացներին: Հատկապես կարևորվում է, որպես միջնորդ, լրատվության և սոցիալական մեդիայի դերը ներկայիս քաղակաքանության մեջ:

Meeting with lecturers of the University of Naples Federico II (Italy)
Within the framework of Erasmus + International Credit Mobility Program, two professors from the University of Naples Federico II (Italy), Rosanna de Rosa and Fabio Carbisiero from September 14 to 16 are paying a visit to the International scientific -educational center. The purpose of the visit is to give public lectures to the student community, to get acquainted with ISEC staff, to study the structure and activities of ISEC.
On the first day of the visit, there was organized a meeting with the Director of ISEC. During the meeting the following points were outlined: to strengthen the collaboration between ISEC and the University of Naples Federico II, to seek the ways for doing joint projects, also the prospects of further cooperation and new initiatives were proposed and disscused.
Later on professor Rosanna de Rosa delivered a lecture for a number of students on "The Changing Scenario of Political Communication".
The lecture is focused on the transition processes of political communication systems around the world and the role of social media in the current global political system as an important actor and mediator. The process of media pervasiveness into the society as a whole, particularly in politics, has been defined as the process of mediatization.