Հանդիպում ամբիոնների վարիչների հետ
Ս.թ. մարտի 23-ին տեղի ունեցավ հերթական հեռավար հանդիպումը ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ տնօրենության և ամբիոնների վարիչների միջև:
Տնօրեն Ա․ Սարգսյանը կարևորեց ամբիոնների վարիչների պարբերական հանդիպումները տեղեկատվության փոխանակման և ամբիոնների կարիքների վերհանման տեսանկյունից, ինչպես նաև ներկայացրեց Մասնագիտական կրթության որակի ապահովման ազգային կենտրոնի կողմից ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ-ին ինստիտուցիոնալ հավատարմագրման գործընթացը։
Դեկան Ա. Մխիթարյանն իր խոսքում անդրադարձավ «Դասավանդի՛ր, Հայաստան» կրթական հիմնադրամի՝ ուսանողներին ընձեռվող «Առաջնորդության զարգացման ծրագրի» շրջանակներում կրթաթոշակից օգտվելու լայն հնարավորություններին:
Հանրային կապերի և կարիերայի բաժնի պետ Լ. Ադամյանը ամբիոնների վարիչների հետ քննարկեց համատեղ համագործակցության արդյունավետ ուղիները՝ միջոցառումներում ուսանողների առավել ներգրավվածության նպատակով։ Լ. Ադամյանը կարևորեց նաև առաջիկայում կայանալիք «Կրթություն և կարիերա էքսպո - 2022» միջազգային մասնագիտացված ցուցահանդեսին ներկայացնել ամբիոնների ուժեղ կողմերն ու ուսանողների բազմաթիվ ձեռքբերումներն ու հաջողության պատմությունները:
ՏՏ բաժնի պետ Ա. Եղոյանը հայտնեց Moodle հեռավար հարթակից օգտվելու վերաբերյալ նոր տեսաուղեցույցների և մայիս-հուլիս ամիսներին նախատեսված դասախոսների վերապատրաստման դասընթացի մասին, որը կնպատի նրանց կրեդիտների ավելացմանը՝ ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմի որակավորման բարձրացման կարգի համաձայն։
Հանդիպումն ավարտվեց ամբիոնների վարիչների կողմից բարձրացված մի շարք հարցերի վերաբերյալ արդյունավետ լուծման մեխանիզմների առաջարկներով:

Встреча дирекции с заведующими кафедрами
23-го марта с. г. состоялась очередная дистанционная встреча между дирекцией МНОЦ НАН РА и заведующими кафедрами.
Директор А. Саргсян отметил важность периодических встреч заведующих кафедрами с точки зрения обмена информацией и обсуждения приоритетных вопросов, а также представил текущий процесс институциональной аккредитации МНОЦ НАН РА Национальным центром обеспечения качества профессионального образования.
Декан А. Мхитарян в своей речи упомянул о широких возможностях, предоставляемой студентам образовательным фондом "Преподавай, Армения!" для получения стипендии в рамках программы развития лидерства.
Руководитель отдела связей с общественностью и карьеры Л. Адамян обсудила с заведующими кафедрами эффективные пути сотрудничества с целью активной вовлеченности студентов в мероприятиях. Л. Адамян также подчеркнула, что для участия в предстоящей международной специализированной выставке "Образование и карьера EXPO 2022" важно представить сильные стороны кафедр, многочисленные достижения и истории успеха студентов.
Начальник отдела ИТ А. Егоян представил о новых видео-инструкциях о применении дистанционной платформы Moodle и о предусмотренных курсах переподготовки преподавателей, которые предоставят возможность в дальнейшем увеличить свои кредиты, согласно порядку повышения квалификации профессорско-преподавательского состава МНОЦ НАН РА.
Встреча завершилась предложениями механизмов эффективного решения ряда вопросов, поднятых заведующими кафедрами.