Էրասմուս+ կրեդիտային շարժունության նոր ծրագրի մեկնարկ
Ս. թ. հուլիսի 11-ին տեղի ունեցավ Ֆրանսիայի Փոլ Սաբատիեի (Տուլուզ 3) համալսարանի հետ նոր Էրասմուս+ կրեդիտային շարժունության ծրագրի մեկնարկային հանդիպումը ՀՀ ԳԱԱ նախագահությունում՝ ՀՀ ԳԱԱ փոխնախագահ Յուրի Շուքուրյանի գլխավորությամբ: ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնից և ՀՀ ԳԱԱ ինֆորմատիկայի և ավտոմատացման պրոբլեմների ինստիտուտից բացի՝ 2017-2019 թթ. նոր ծրագրի կոնսորցիումի անդամ է նաև Հայաստանում ֆրանսիական համալսարանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին ծրագրով նախատեսված գործողությունները, մշակվեցին քայլեր՝ ծրագրի առավել հարթ և բարեհաջող ընթացքն ապահովելու, «Ինֆորմատիկա և հաշվողական տեխնիկա» մասնագիտությամբ սովորող ուսանողների ընտրությունն ու նրանց գնահատման չափանիշները հստակեցնելու, մագիստրոսական կրթական ծրագրերը ներդաշնակեցնելու ուղղությամբ:

Запуск новой программы "Эразмус + кредитная мобильность"
11 июля с.г. в президиуме НАН РА состоялась встреча вице-президента Ю. Шукуряна с представителями программы "Эразмус + кредитная мобильность" университета им. Поля Сабатье (Тулуза 3, Франция). Членом новой программы консорциума на 2017-2019 гг., кроме Международного научно-образовательного центра НАН РА и Института проблем информатики и автоматизации НАН РА, является Французский университет в Армении.
Во время встречи были обсуждены проблемы обеспечения успешного запуска программы "Эразмус + кредитная мобильность"– выбор и критерии оценивания студентов, обучающихся по специальности "Информатика и вычислительная техника", приведение магистерских образовательных программ в соответствие с европейскими стандартами.