Նոր մագիստրոսական ծրագիր ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ-ում ՝ Երկրաբանություն
ակադեմիայի Գիտակրթական միջազգային կենտրոնի «Երկրաբանություն» ամբիոնը հայտարարում է 2013-2014 թվականների ուսումնական տարվա մագիստրատուրայի ընդունելություն «Երկրաբանություն» մասնագիտությամբ:
Մագիստրատուրայի ուսանողները ուսման ընթացքում կստանան հիմնավոր գիտելիքներ երկրաբանական գիտության տարբեր ուղղությունների՝ ակտիվ տեկտոնիկայի, երկրաբանական վտանգների, սեյսմաբանության, սեյսմիկ ռիսկի գնահատման, հրաբխագիտության ու հրաբխային վտանգի գնահատման, երկրաքիմիայի, օգտակար հանածոների և նրանց որոնման մեթոդների, պետրոլոգիայի և պետրոգրաֆիայի, աշխարհագրական տեղեկատվական մեթոդների և այլ ուղղությունների մասին:
Կկարդացվեն դասախոսություններ հարակից այն գիտությունների մասին, որոնք օգտագործվում են երկրաբանական հետազոտությունների ժամանակ: Մագիստրատուրայի ուսումնական ծրագրում ներառված են ինչպես հիմնարար բնույթի դասախոսություններ, այնպես էլ գործնական, լաբորատոր և դաշտային աշխատանքներ:

The Department of Geology of International Scientific-Educational
Center of the National Academy of Sciences of the Republic of Armenia announces admission to master’s degree programme for 2013-2014 in the field of “Geology”.
Students during their specialized studies are expected to acquire fundamental knowledge in different fields of geological science – active tectonics, geological threats, seismology, seismic risk evaluation, volcanology and volcanic risk evaluation, geochemistry, natural resources and their prospecting, petrology, petrography as well as GIS and other directions.
Highly qualified specialists will deliver lectures on related geology disciplines which are used during geological research.
Syllabus of the master’s degree programme includes both basic lectures delivered by highly qualified specialists, practical studies as well as field works.