Քննարկումներ 2022-2027թթ. բարելավման պլանի նախագծի շուրջ
ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ կրթության որակի ապահովման բաժնի նախաձեռնությամբ Կենտրոնի տնօրենությունը շարունակում է առցանց և դեմառդեմ քննարկումները 2022-2027թթ. բարելավման պլանի նախագծի շուրջ: Բաժնի ղեկավար Նարինե Վարդանյանը մանրամասն ներկայացրեց բարելավման պլանով նախատեսված բոլոր գործողությունները։
Աշխատանքների պլանավորման հիմքում դրված են պետական առաջնահերթությունները, աշխատաշուկայի արդի պահանջները, ՈԱՇ-ի բնութագրիչների փաստաթղթավորված վերլուծությունը:
Որպես գիտահետազոտական բուհի տնօրենի՝ Ա.Սարգսյանի ուշադրության առանցքում է հետազոտական բաղադրիչի ուժեղացումը և նրա շաղկապվածությունը կրթական գործընթացներին: Ա. Սարգսյանը կարևորում է նաև միջազգային համագործակցությանն ուղղված միջոցառումների շարունակականության ապահովումը, պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմի համար վերապատրաստումների հաճախակի կազմակերպումը, ինչպես նաև Կենտրոնի տեսանելիության բարձրացումը տեղական և միջազգային հարթակներում:
Առաքելությունն իրագործելու և ռազմավարական նպատակներին հասնելու, ինչպես նաև կառավարման արդյունավետությունը բարձրացնելու համար Կենտրոնի բոլոր ստորաբաժանումներում նախատեսված է բարելավել ՊԻԳԲ շրջափուլով կառավարման սկզբունքը:
Քննարկումներում ակտիվորեն ներգրավված են Կենտրոնի բոլոր ստորաբաժանումների ղեկավարները՝ յուրաքանչյուրն իր գործունեության շրջանակը ռազմավարական ծրագրի առաքելությանն ու նպատակներին համապատասխանեցնելու, ստորաբաժանումների պատասխանատվությունները հստակեցնելու, վերջնարդյունքների գնահատմանն ու բարելավմանն ուղղված մեխանիզմներ և ընթացակարգեր մշակելու, ինչպես նաև բոլոր ստորաբաժանումների համաժամանակյա առաջընթացն ապահովելու համար:

Discussions on the project draft improvement plan for 2022-2027
At the initiative of the Quality Assurance Department of ISEC of the NAS RA, the Center's management continues online and face-to-face discussions on the project draft improvement plan for 2022-2027. Head of the QA Department Narine Vardanyan presented in detail all the actions envisaged by the improvement plan.
Work planning is based on state priorities, current labor market requirements, and documented analysis of NQF characteristics.
As the director of a research higher education institution, A. Sargsyan focuses on strengthening the research component, its connection to educational processes. A. Sargsyan stressed the importance of ensuring the continuity of events aimed at international cooperation, the frequent organization of training for the teaching staff, as well as the increase of the Center's visibility on local and international platforms.
To carry out the mission, to achieve strategic goals, as well as to increase the efficiency of management, it is planned to improve the principle of management through the PIEI cycle in all subdivisions of the Center.
The heads of all the subdivisions of the Center are actively involved in the discussions, each of them aligning the scope of its activities with the mission and goals of the strategic plan, clarifying the responsibilities of the subdivisions, developing mechanisms for evaluating and improving the results.