Ի դեմս ԳԿՄԿ շրջանավարտների՝ Երկրաբանության ինստիտուտի գիտական ներուժն ընդլայնվում է
Սեպտեմբերի 13-ին ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնը բարի երթ մաղթեց երկրաբանության ամբիոնի 2022/2023 ուստարվա շրջանավարտներին:
Ողջույնի խոսքով հանդես եկավ ԳԿՄԿ ուսումնական աշխատանքների գծով փոխտնօրեն Երջանիկ Զարգարյանը, ով շնորհավորելով մագիստրոսներին՝ հույս հայտնեց, որ մշտապես բարձր կպահեն ԳԿՄԿ-ի հեղինակությունն ու կգրանցեն մասնագիտական հաջողություններ:
Իր բարեմաղթանքներն հղեց նաև ԳԿՄԿ դեկան Ատոմ Մխիթարյանը, ով շնորհավորեց շրջանավարտներին՝ ընդգծելով, որ ուսման տարիներին ձեռքբերած փորձն ու մագիստրոսական կրթությունն արդեն իսկ նրանց մասնագիտական հաջողության մեկնարկն է: «Սովորաբար շրջանավարտներին շնորհավորելիս ես միշտ հորդորում եմ կապը չկտրել ԳԿՄԿ-ի հետ, բայց ձեր դեպքում դա այլևս արդիական չէ, քանի որ գրեթե բոլորդ էլ արդեն աշխատում եք ինստիտուտում»,- նշեց Ա. Մխիթարյանը:
Շնորհավորական ուղերձով ներկայացավ նաև ՀՀ ԳԱԱ Երկրաբանական գիտությունների ինստիտուտի տնօրեն Խաչատուր Մելիքսեթյանը, ով կարևորեց այն փաստը, որ մագիստրոսներին հաջողվել է իրենց ստացած տեսական գիտելիքներն ամրապնդել գործնականում ինստիտուտի լաբորատորիաներում՝ մասնակցելով տարատեսակ հետազոտական նախագծերին, և այսօր արդեն հնարավորություն ստացել աշխատելու Երկրաբանական գիտությունների ինստիտուտում, ինչը նշանակում է, որ որպես հետազոտական բուհ՝ ԳԿՄԿ-ն հավատարիմ է մնում իր առաքելությանը:
Երկրաբանության ամբիոնի վարիչ Լիլիթ Սարգսյանն էլ իր հերթին շնորհավորելով շրջանավարտներին՝ շնորհակալություն հայտնեց մագիստրոսներին բարձր առաջադիմության, պատասխանատվության և նպատակասլացության համար՝ հպարտությամբ նշելով, որ Երկրաբանական գիտությունների ինստիտուտը համալրվել է երիտասարդ որակյալ կադրերով, ինչը նշանակում է, որ պրոֆեսորադասախոսական կազմն իր առջև դրված խնդիրը լուծել է:

В лице выпускников МНОЦ научный потенциал Института геологии расширяется
13 сентября Международный научно-образовательный центр НАН РА провожал выпускников кафедры геологии 2022/2023 учебного года.
С приветственной речью выступил заместитель директора МНОЦ по учебным вопросам Ерджаник Заргарян, который поздравил магистров с окончанием вуза и выразил надежду, что они всегда будут поддерживать авторитет МНОЦ и добьются профессиональных успехов.
Добрые слова поздравлений адресовал выпускникам также декан МНОЦ Атом Мхитарян, который подчеркнул, что приобретенный за годы учебы опыт и магистерское образование уже являются началом их профессионального успеха. "Обычно выпускникам я всегда призываю не прерывать связь с МНОЦ, но в вашем случае это уже не актуально, так как почти все из вас уже работаете в институте", - отметил А. Мхитарян.
С поздравительным посланием выступил также директор Института геологических наук НАН РА Хачатур Меликсетян, который отметил важность того факта, что магистрантам удалось закрепить полученные теоретические знания на практике в лабораториях Института, участвуя в различных исследовательских проектах, и сегодня уже получили возможность работать в Институте геологических наук, что означает, что как исследовательский вуз, МНОЦ остается верным своей миссии.
Заведующая кафедрой геологии Лилит Саргсян, в свою очередь, поздравила выпускников с успешным окончанием учебы и выразила восхищение их упорством, ответственностью и целеустремленностью, с гордостью отметив, что Институт геологических наук пополнился молодыми квалифицированными кадрами, а это значит, что профессорско-преподавательский состав решил поставленную перед ним задачу.