Հայկական օր՝ Տուշայի համալսարանում
Էրազմուս+ կրեդիտային շարժունություն ծրագրի շրջանակներում ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ և Տուշայի համալսարանի միջև իրականացվող Erasmus+ KA107 շարժունության ծրագրով ս/թ մայիսի 22-ից ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ...
Մայիսի 26, 2017
Էրազմուս+ կրեդիտային շարժունություն ծրագրի շրջանակներում ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ և Տուշայի համալսարանի միջև իրականացվող Erasmus+ KA107 շարժունության ծրագրով ս/թ մայիսի 22-ից ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ...
Մայիսի 25, 2017

Albert Sargsyan, Director of International Scientific-Educational Center of NAS RA, and Vladimir Sahakyan, Dirctor of Institute for Informatics   ...
On February, 12, 2016 the Dean of the International Scientific-Educational Center of National Academy of Sciences of the Republic of Armenia, Head of the Chair of Psychology  ...
Online Master’s Program with Joint Diplomas
February 4, 2016
On February 2-3 there was organized a workshop in Ttsaghkadzor on the management of grant programmes, monitoring and financial procedures within the framework of Competitive Innovation ...