Այց Կրակովի մանկավարժական համալսարան. օր երկրորդ
Էրազմուս+ միջազգային կրեդիտային շարժունության ծրագրի շրջանակներում Կրակովի մանկավարժական համալսարանում գտնվող ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ պատվիրակության այցի երկրորդ օրը նույնպես շատ հագեցած էր: Օրը մեկնարկեց Կրակովի մանկավարժական համալսարանի արտաքին կապերի վարչություն այցով, որի ընթացքում կողմերը պայմանավորվածություն ձեռք բերեցին ընդլայնել համագործակցության շրջանակները համատեղ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում՝ քաղաքագիտություն, հոգեբանություն և այլն, ինչպես նաև կնքել համագործակցության համաձայնագիր:
Այնուհետև հանդիպեցին Կրակովի մանկավարժական համալսարանի աշխարհագրության և կենսաբանության ֆակուլտետի վարչական կազմի հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին գիտության և կրթության ոլորտներում հետագա համագործակցության ուղիները: Պայմանավորվածություն ձեռք բերվեց համագործակցությունը մեկնարկել ասպիրանտների փոխանակմամբ և գիտաժողովներին մասնակցությամբ:
Հանդիպման երկրորդ մասում ԳԿՄԿ պատվիրակության անդամները աշխարհագրության ֆակուլտետի ուսանողներին ներկայացրին Հայաստանը, Գիտությունների ազգային ակադեմիան և Գիտակրթական միջազգային կենտրոնը, որից հետո պատասխանեցին ուսանողների բազմաթիվ հարցերին:

Visit to Pedagogical University of Cracow: Day Two
The second day of the ISEC delegation having paid a visit to Pedagogical University of Cracow within the frames of Erasmus+ International Credit Mobility Program was also very full of different activities. the day started with a meeting at International Relations Office of Pedagogical University of Cracow where the parties reached an arrangement to expand the scopes of their cooperation and to launch cooperation in the fields of mutual interest, such as political science, psychology etc as well as to sign a general agreement of cooperation.
Then a meeting was held with the administrative staff of the Faculty of Geography and Biology to discuss the further options of collaboration in science and education. An arrangement was reached to start the collaboration with the exchange of PhD students and participation in international conferences.
In the second half of the day, the ISEC delegation presented Armenia, National Academy of Sciences and International Scientific – Educational Center of NAS RA for the students of the Faculty of Geography and then answered the questions of the students.