Արաբական Միացյալ Էմիրությունների դեսպանը՝ ՀՀ ԳԱԱ-ում
Ս. թ. մայիսի 14-ին ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ արտաքին կապերի բաժնի նախաձեռնությամբ ՀՀ-ում Արաբական Միացյալ Էմիրությունների դեսպան Մուհամեդ Էիզա ԱլԶաաբին հյուրընկալվեց ՀՀ ԳԱԱ արևելագիտության ինստիտուտում (ԱԻ): Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին գիտության և կրթության ոլորտում հնարավոր համագործակցության եզրերը:
ՀՀ ԳԱԱ արևելագիտության ինստիտուտի տնօրեն Ռուբեն Սաֆրաստյանը ողջունեց դեսպանին՝ կարևորելով նրա այցը արևելագիտության օրրան, իսկ Արաբական երկրների բաժնի վարիչ Լիլիթ Հարությունյանը ներկայացրեց արաբագիտության ոլորտում ԱԻ հետազոտությունները և տպագրված գրքերը: ՀՀ ԳԱԱ արևելագիտության ինստիտուտի գիտական գծով փոխտնօրեն, ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ արևելագիտության ամբիոնի վարիչ Ռոբերտ Ղազարյանը ներկայացրեց կրթության ոլորտում համագործակցության հնարավոր ուղիները:
Կողմերը գիտության և կրթության ոլորտում համագործակցության մեկնարկի ծրագրերի փաթեթ ներկայացնելու համաձայնության եկան:

On May 14, 2019, the United Arab Emirates Ambassador Mohammad Eisa Al-Jaabi was hosted at the Institute of Oriental Studies of NAS RA upon the initiative of the Foreign Affairs Department of ISEC NAS RA where they discussed possible edges for the collaboration in education and science.
Director of the Institute of Oriental Studies of NAS RA Dr. Ruben Safrastyan welcomed the Ambassador attaching high importance to his visit to the cradle of the Oriental Studies, while Lilit Harutyunyan, Head of Department of Arabic Studies, presented the research carried out at the Institute of Oriental Studies of NAS RA in the field of Arabic Studies and relevant published books, whereas Robert Ghazaryan, Head of Oriental Studies of ISEC NAS RA and Deputy Director in Science of Institute of Oriental Studies of NAS RA presented possible options of cooperation in education.
The parties reached an agreement to submit a package of proposals to kick off the cooperation in science and education.