Կրթության որակը՝ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի առաջընթացի կարևոր բաղադրիչ
ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ որակի ապահովման բաժինը, մշտապես կարևորելով կրթության որակի շարունակական բարելավումն ու զարգացումը Կենտրոնում, ս.թ. հուլիսի 11-ին կազմակերպել էր հերթական հանդիպումնը ԳԿՄԿ ամբիոնների վարիչների, ամբիոնների որակի ապահովման պատասխանատուների և ստորաբաժանումների ղեկավարների հետ: Օրակարգը՝ այստեղ:
Հանդիպման ընթացքում վեր հանվեցին կրթության որակին առնչվող տարբեր հարցեր և խնդիրներ:
Ներկայացվեց շրջանավարտների կողմից առկա և հեռակա բաժինների կրթական ծրագրերի և պրակտիկաների գնահատման վելուծությունների արդյունքները, ԳԿՄԿ-ում գործող գնահատման համակարգի ձևերն ու հնարավոր փոփոխման եղանակները: Որոշվեց փոփոխել պրակտիկայի իրականցման ձևերն ու ժամկետները ՝ շեշտը դնելով գործնական բաղադրիչի առավել մեծացման վրա:
Ամբիոնների վարիչներին հանձնարարվեց «Ամբիոնների գործունեության որակի գնահատման» կարգին համապատասխան՝ մինչև ս/թ սեպտեմբերի 30-ը ԳԿՄԿ որակի ապահովման բաժին ներկայացնել իրենց ղեկավարած ամբիոնների գործունեության գնահատման հաշվետվությունները:
ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ որակի ապահովման բաժնի պետ Նարինե Վարդանյանը նշեց, որ բաժինը մշտապես կարևորում է նմանատիպ հանդիպումներն ու խոստացավ առաջիկայում կրկին կազմակերպել այսպիսի քննարկումներ ՝ ի նպաստ կրթության որակի բարձրացման և լավագույն փորձի փոխանցման:

The Quality of Education as an Important Component of the Progress of the ISEC NAS RA
Department of Quality Assurance of the ISEC NAS RA, continuously highlighting the continuing improvement and development of the quality of education at the Center, on July 11, organized a regular meeting with heads of Chairs, Chairs Quality Assurance Coordinators and Subdivisions of the ISEC. The agenda:
Different issues related to the quality of education were raised during the meeting.
The findings of the graduates' assessment of the educational programs and practicum of the full time and part time programs, the forms of rating systems used in the ISEC and possible modifications were presented. It was decided to modify the forms and dates of practicum, emphasizing the practical component.
Heads of Departments were handed over to the ISEC Quality Assurance Unit till September 30, 2019, to submit their evaluation reports for the Chairs' Activity Quality Assessment.
Narine Vardanyan, Head of the Quality Assurance Department of the ISEC NAS RA, noted that the department always attaches importance to such meetings and promised to re-organize such discussions in the near future for the benefit of improving the quality of education and best practices.