ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի մագիստրանտները հյուրընկալվեցին ՀՀ Ազգային ժողովում
Ս/թ ապրիլի 6-ին ՀՀ Ազգային ժողովի «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունը հանդիպում-քննարկում էր կազմակերպել ՀՀ տարբեր բուհերի ուսանողների հետ: ԳԿՄԿ հանրային կապերի և կարիերայի բաժնի նախաձեռնությամբ Կենտրոնի մագիստրանտները ևս մասնակցեցին այդ հանդիպմանը:
Հանդիպման նպատակը հետպատերազմական շրջանում ՀՀ-ում կրթության որակի ապահովումն ու նրա հետագա զարգացումն էր: Քննարկվեցին այս բարդ իրավիճակից դուրս գալու հնարավոր ելքերը՝ կրթությունը մշտապես բարձր մակարդակի վրա պահելու համար: Քննարկումից հետո մագիստրանտները շրջեցին ԱԺ շենքում, այցելեցին թանգարան, ծանոթացան նրա պատմությանը, տարբեր երկրների խորհրդարանների կողմից ՀՀ ԱԺ-ին տրված նվերներին։ Եղան նաև ԱԺ գրադարանում, ծանոթացան նրա գործունեությանը, գրադարանից օգտվելու և արխիվավորման կարգերին:
Հյուրընկալող պատգամավորները խոստացան ուսանողներին ավելի հաճախ հանդիպել, վեր հանել նրանց հուզող հարցերը և փորձել դրանց լուծումներ տալ:

The master students of the ISEC NAS RA were hosted in the RA National Assembly
On April 6, the "Bright Armenia" party of the RA National Assembly organized a meeting-discussion with the students of different RA universities. At the initiative of the Public Relations and Career Department of the ISEC, the Master's students of the Center participated in that meeting.
The meeting's goal was to ensure the quality of education in Armenia in the postwar period, as well as its continued growth. It was discussed how to get out of this tough situation while maintaining a high standard of education. Following the debate, the masters toured the NA house, went to the museum, learned about its history, and the gifts provided to the RA NA by parliaments from various countries.
They also went to the NA library and learned about its operations, as well as the rules for using and archiving it.
The host deputies agreed to meet with the students more often in order to address their issues and find solutions.