ԳԿՄԿ դեկան Ատոմ Մխիթարյանի հեռավար հանդիպումը ամբիոնների վարիչների հետ
Ս/թ փետրվարի 8-ին ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ դեկան Ատոմ Մխիթարյանի նախաձեռնությամբ կազմակերպվեց առցանց ձևաչափով հերթական հանդիպումը ամբիոնների վարիչների հետ:
Հանդիպման առաջին հատվածում ամբիոնների վարիչները ներկայացրին նախորդ կիսամյակում արված աշխատանքները, ուսանողների առաջադիմության և թեզերի նախապաշտպանության արդյունքները: Ընդգծվեց, որ ուսանող-գործատու սերտ համագործակցություն արդյունքում մի շարք ուսանողներ արդեն ընդունվել են աշխատանքի՝ իրենց մասնագիտությամբ:
Ինֆորմատիկայի ամբիոնի վարիչ Վ․ Սահակյանը տեղեկացրեց լրացուցիչ մի քանի դասընթացների կազմակերպման մասին՝ նախատեսված այլ ոլորտներից «Ինֆորմատիկա և հաշվողական տեխնիկա» մասնագիտական կրթական ծրագրով դիմած ուսանողների համար՝ նպաստելու ուսանողների արագ ինտեգրմանն ընտրած մասնագիտության մեջ։ Վ. Սահակյանը հավելեց նաև, որ համատեղ մագիստրոսական ծրագիր է մշակվում «Ինստիգեյթ» ուսումնական կենտրոնի հետ։
Գիտահետազոտական պրակտիկայի ընթացքում հաջողություններ է արձանագրել նաև «Հոգեբանություն» ամբիոնը. վերջինիս ներկայացրած գիտական նորույթը հետաքրքրել է հոգեբանական կենտրոններին, որտեղ աշխատանք են առաջարկել ամբիոնի ուսանողներին։
Հանդիպման երկրորդ մասում ԳԿՄԿ դեկան Ա. Մխիթարյանը ներկայացրեց ուսանողական ինքնակառավարման մարմինների և տարբեր կուրսերի ավագների հետ պարբերաբար անցկացրած հանդիպումների արդյունքները:
Հանդիպումն ամփոփվեց մասնակիցների պատրաստակամությամբ մշտապես աջակցելու ուսանողների նախաձեռնություններին՝ նպաստելով գիտության ոլորտում ուսանողների ակտիվ մասնակցությանն ու նրանց ներուժի ներդրմանը:

Дистанционная встреча декана МНОЦ НАН РА Атома Мхитаряна с заведующими кафедрами
8 февраля 2022 года по инициативе декана МНОЦ Атома Мхитаряна была организована очередная встреча в онлайн режиме с заведующими кафедрами.
В первой части заседания заведующие кафедрами представили работы, проделанные в предыдущем семестре, успеваемость студентов и результаты предзащиты дипломных работ студентов. Было подчеркнуто, что в результате непосредственного сотрудничества студентов и работодателей ряд студентов уже трудоустроены по своей специальности.
Заведующий кафедрой информатики и вычислительной техники В. Саакян сообщил об организации нескольких дополнительных курсов, предусмотренных для тех студентов, обучающихся по образовательной магистерской программе "Информатика и вычислительная техника", которые пришли из других областей науки, с тем, чтобы они быстрее интегрировались в избранную специальность. В. Саакян добавил также, что совместно с учебным центром 'Инстигейт" разрабатывается совместная магистерская программа.
В ходе научно-исследовательской практики успехи зафиксировала также кафедра психология. Представленная здесь научная новизна заинтересовала психологические центры, которые предложили работу студентам кафедры.
Во второй части встречи декан МНОЦ А. Мхитарян представил результаты регулярных встреч с органами студенческого самоуправления и старостами разных курсов.
Встреча завершилась выражением готовности участников постоянно содействовать инициативам студентов, способствуя активному участию и внедрению потенциала студентов в научные изыскания.