ԳԿՄԿ դեկան Ատոմ Մխիթարյանի հեռավար հանդիպումը ամբիոնների վարիչների հետ
Ս/թ փետրվարի 8-ին ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ դեկան Ատոմ Մխիթարյանի նախաձեռնությամբ կազմակերպվեց առցանց ձևաչափով հերթական հանդիպումը ամբիոնների վարիչների հետ:
Հանդիպման առաջին հատվածում ամբիոնների վարիչները ներկայացրին նախորդ կիսամյակում արված աշխատանքները, ուսանողների առաջադիմության և թեզերի նախապաշտպանության արդյունքները: Ընդգծվեց, որ ուսանող-գործատու սերտ համագործակցություն արդյունքում մի շարք ուսանողներ արդեն ընդունվել են աշխատանքի՝ իրենց մասնագիտությամբ:
Ինֆորմատիկայի ամբիոնի վարիչ Վ․ Սահակյանը տեղեկացրեց լրացուցիչ մի քանի դասընթացների կազմակերպման մասին՝ նախատեսված այլ ոլորտներից «Ինֆորմատիկա և հաշվողական տեխնիկա» մասնագիտական կրթական ծրագրով դիմած ուսանողների համար՝ նպաստելու ուսանողների արագ ինտեգրմանն ընտրած մասնագիտության մեջ։ Վ. Սահակյանը հավելեց նաև, որ համատեղ մագիստրոսական ծրագիր է մշակվում «Ինստիգեյթ» ուսումնական կենտրոնի հետ։
Գիտահետազոտական պրակտիկայի ընթացքում հաջողություններ է արձանագրել նաև «Հոգեբանություն» ամբիոնը. վերջինիս ներկայացրած գիտական նորույթը հետաքրքրել է հոգեբանական կենտրոններին, որտեղ աշխատանք են առաջարկել ամբիոնի ուսանողներին։
Հանդիպման երկրորդ մասում ԳԿՄԿ դեկան Ա. Մխիթարյանը ներկայացրեց ուսանողական ինքնակառավարման մարմինների և տարբեր կուրսերի ավագների հետ պարբերաբար անցկացրած հանդիպումների արդյունքները:
Հանդիպումն ամփոփվեց մասնակիցների պատրաստակամությամբ մշտապես աջակցելու ուսանողների նախաձեռնություններին՝ նպաստելով գիտության ոլորտում ուսանողների ակտիվ մասնակցությանն ու նրանց ներուժի ներդրմանը:

THE ISEC NAS RA DEAN ATOM MKHITARYAN'S REMOTE MEETING WITH THE HEADS OF THE DEPARTMENTS
On February 8, 2022, with the initiative of Atom Mkhitaryan, Dean of the ISEC NAS RA, a regular online meeting with the heads of departments was organized.
In the first part of the meeting, the heads of the departments presented the work done in the previous semester, the results of the defense of the students' theses, and their progress. It was emphasized that as a result of close student-employer cooperation, a number of students have already been hired for the jobs in their profession.
Head of the Department of Informatics V. Sahakyan informed about the organization of several additional courses for students from other fields who have applied for the "Informatics-Computer Technology" professional educational program to promote the rapid integration of students in the chosen profession. V. Sahakyan added that a joint master's program is being developed with the "Instigate" educational center.
The head of "Psychology" department has also emphasized success during the research internship. The scientific novelty presented by the latter became an interest of the psychological centers, where the students of the department were offered jobs.
The meeting was concluded with the willingness of the participants to constantly support the students' initiatives, contributing to the active participation of students in the field of science and the introduction of their potential.