«Դասավանդի՛ր, Հայաստան»-ը ՀՀ ԳԱԱ Գիտակրթական միջազգային կենտրոնում
«Դասավանդի՛ր, Հայաստան» առաջնորդության զարգացման ծրագրի ներկայացուցիչները ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի հանրային կապերի և կարիերայի բաժնի նախաձեռնությամբ հանդիպեցին մագիստրատուրայի առկա և հեռակա ուսուցման տարբեր մասնագիտությունների ուսանողների հետ: Հանդիպման ընթացքում ներկայացվեցին ծրագրի առաջարկներն ու հնարավորությունները:
«Դասավանդի՛ր, Հայաստան»-ը հավաքագրում է Հայաստանի ամենաշնորհալի երիտասարդներին՝ աշխատելու ուսուցիչների առավել մեծ կարիք ունեցող համայնքներում։
ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի և «Դասավանդի՛ր, Հայաստան» կրթական հիմկնադրամի միջև 2017 թ. կնքվել է փոխհամագործակցության պայմանագիր, և արդեն 3-րդ տարին է ԳԿՄԿ բոլոր շրջանավարտները կարող են մասնակցել առաջնորդության զարգացման ծրագրին:
Ծրագրի մասնակիցներն անդամակցում են Երկամյա առաջնորդության զարգացման ծրագրին, որի ընթացքում նպաստում են աշակերտների առաջնորդության ջիղի զարգացմանը, փոխանցում են նոր հմտություններ և ձևավորում նոր աշխարհայացք` միաժամանակ իրականացնելով համայնքային զարգացման նախաձեռնություններ: Երկամյա ժամկետի ավարտին մասնակիցները նշանակվում են Դեսպաններ և ուղղորդվում աշխատելու ռազմավարական նշանակության օղակներում, որոնք հենարան են Հայաստանում համաչափ կրթության շարժման համար:
Հայտադիմումների և ընդունելության հարցերի համար կապ հաստատել ծրագրի համակարգող Գոռ Նազարյանի հետ հետևյալ հեռախոսահամարով՝ +374-41-53-01-54:

Программа развития лидерства "Учи, Армения" в МНОЦ НАН РА
По инициативе отдела карьеры и общественных связей МНОЦ НАН РА представители программы развития лидерства "Учи, Армения" встретились со студентами разных специальностей очного и заочного обучения магистратуры. На встрече были представлены предложения и возможности программы.
Программа "Учи, Армения" привлекает одаренных молодых специалистов для работы учителем в общинах, где больше всего они востребованы.
В 2017 году между Международным научно-образовательным центром НАН РА и Образовательным фондом "Учи, Армения" был заключен договор о сотрудничестве, и уже третий год все выпускники МНОЦ принимают участие в программе развития лидерства. Участники-члены двухгодичной програмы развития лидерства способствуют развитию лидерских качеств учеников, формированию нового мировоззрения и новых навыков, одновременно осуществляя инициативы по развитию общин. После окончания двухгодичного срока участники назначаются Послами и направляются для работы в звеньях стратегического значения, которые являются поддержкой движения для пропорционального образования в Армении.
Для заявок и вопросов по приему необходимо связаться с координатором программы Гором Назаряном по номеру телефона: +374-41-53-01-54.