«Դասավանդի՛ր, Հայաստան»-ը ՀՀ ԳԱԱ Գիտակրթական միջազգային կենտրոնում
«Դասավանդի՛ր, Հայաստան» առաջնորդության զարգացման ծրագրի ներկայացուցիչները ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի հանրային կապերի և կարիերայի բաժնի նախաձեռնությամբ հանդիպեցին մագիստրատուրայի առկա և հեռակա ուսուցման տարբեր մասնագիտությունների ուսանողների հետ: Հանդիպման ընթացքում ներկայացվեցին ծրագրի առաջարկներն ու հնարավորությունները:
«Դասավանդի՛ր, Հայաստան»-ը հավաքագրում է Հայաստանի ամենաշնորհալի երիտասարդներին՝ աշխատելու ուսուցիչների առավել մեծ կարիք ունեցող համայնքներում։
ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի և «Դասավանդի՛ր, Հայաստան» կրթական հիմկնադրամի միջև 2017 թ. կնքվել է փոխհամագործակցության պայմանագիր, և արդեն 3-րդ տարին է ԳԿՄԿ բոլոր շրջանավարտները կարող են մասնակցել առաջնորդության զարգացման ծրագրին:
Ծրագրի մասնակիցներն անդամակցում են Երկամյա առաջնորդության զարգացման ծրագրին, որի ընթացքում նպաստում են աշակերտների առաջնորդության ջիղի զարգացմանը, փոխանցում են նոր հմտություններ և ձևավորում նոր աշխարհայացք` միաժամանակ իրականացնելով համայնքային զարգացման նախաձեռնություններ: Երկամյա ժամկետի ավարտին մասնակիցները նշանակվում են Դեսպաններ և ուղղորդվում աշխատելու ռազմավարական նշանակության օղակներում, որոնք հենարան են Հայաստանում համաչափ կրթության շարժման համար:
Հայտադիմումների և ընդունելության հարցերի համար կապ հաստատել ծրագրի համակարգող Գոռ Նազարյանի հետ հետևյալ հեռախոսահամարով՝ +374-41-53-01-54:

"Teach for Armenia" at the ISEC NAS RA
Representatives of the "Teach for, Armenia" Leadership Development Program met with part time and full time graduate students of various specialties at the initiative of the Public Relations and Career Department of the ISEC NAS RA. During the meeting the suggestions and opportuntities of the project were presented.
"Teach for Armenia" recruits the most talented young people in Armenia to work in regions where teachers are in need.
The ISEC NAS RA and the Educational Foundation "Teach for Armenia" signed a collaboration agreement according to which the ISEC alumni have been participating in the leadership development program for the third year already.
The program participants are members of the Two-Year Development Leadership Program, in which they promote the development of student leadership, transfer new skills and form a new vision, while implementing community development initiatives. At the end of the term, the participants are designated as Ambassadors and are directed to work in the strategically important circles that support the proportional education movement in Armenia.
For applications and further questions contact Gor Nazaryan, Project Coordinator with the following phone number: +374-41-53-01-54.