ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ ուսանողները փաստաբանական դպրոցում
Ս.թ.-ի մայիսի 2-31-ը ՀՀ ԳԱԱ Գիտակրթական միջազգային կենտրոնի Իրավագիտության բաժնի ուսանողները բացառիկ հնարավորություն ստացան մասնակցելու ՀՀ փաստաբանական դպրոցում տեղի ունեցող իրավաբանական դասընթացներին, որոնք իրականացվում էին ԱՄՆ պետական դեպարտամենտի Թմրադեղերի դեմ միջազգային պայքարի և իրավապահ համագործակցության բյուրոյի ծրագրի շրջանակում:
Դասընթացներն ուղղված էին կանանց իրավունքների պաշտպանությանը, կոռուպցիայի կանխարգելմանը և ազդարարմանը: Ուսումնասիրելով օտարերկրյա լավագույն փորձը՝ քննարկվեցին մարդու իրավունքներին հարող տարբեր խնդիրներ, այդ թվում՝ մարդու իրավունքների միջազգային պաշտպանության համակարգը, ՄԻԵԿ որոշ հոդվածների վերաբերյալ ՄԻԵԴ պրակտիկան:
Անդրադարձ կատարվեց ՀՀ-ում անչափահասների արդարադատությանը, մինչդատական (նախնական) կալանքին առնչվող հիմնահարցերին։

Студенты МНОЦ НАН РА в Школе адвокатов РА
Студенты юридического факультета МНОЦ НАН РА получили возможность исключительного права для участия (2 - 31 мая с.г.) в Школе адвокатов РА на юридических занятиях, проводимых в рамках программы Бюро Государственного департамента США по борьбе с международным оборотом наркотических веществ и правоохранительной деятельности. Занятия были нацелены на защиту прав женщин, предотвращение и искоренение коррупции.
Участники занятий, изучая лучший иностранный опыт, в своих обсуждениях касались самых разных проблем по правам человека, в том числе – системы международной защиты прав человека, практики МИЕД относительно некоторых статей МИЕК.
Были затронуты вопросы, связанные с предварительным заключением и ювенальной юстицией в Армении. Каждое занятие длилось два дня с большой загрузкой теоретических и практических знаний.