ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ ուսանողները փաստաբանական դպրոցում
Ս.թ.-ի մայիսի 2-31-ը ՀՀ ԳԱԱ Գիտակրթական միջազգային կենտրոնի Իրավագիտության բաժնի ուսանողները բացառիկ հնարավորություն ստացան մասնակցելու ՀՀ փաստաբանական դպրոցում տեղի ունեցող իրավաբանական դասընթացներին, որոնք իրականացվում էին ԱՄՆ պետական դեպարտամենտի Թմրադեղերի դեմ միջազգային պայքարի և իրավապահ համագործակցության բյուրոյի ծրագրի շրջանակում:
Դասընթացներն ուղղված էին կանանց իրավունքների պաշտպանությանը, կոռուպցիայի կանխարգելմանը և ազդարարմանը: Ուսումնասիրելով օտարերկրյա լավագույն փորձը՝ քննարկվեցին մարդու իրավունքներին հարող տարբեր խնդիրներ, այդ թվում՝ մարդու իրավունքների միջազգային պաշտպանության համակարգը, ՄԻԵԿ որոշ հոդվածների վերաբերյալ ՄԻԵԴ պրակտիկան:
Անդրադարձ կատարվեց ՀՀ-ում անչափահասների արդարադատությանը, մինչդատական (նախնական) կալանքին առնչվող հիմնահարցերին։

Students of the ISEC NAS RA at the School of Advocates of RA
Law students of the ISEC NAS RA received the opportunity of exclusive right to participate (from May 2 to 31) at School of Advocates of the Republic of Armenia in legal studies conducted within the framework of the program of the Bureau of the US Department of State to combat international drug trafficking and law enforcement. The focus of the courses was protection of women's rights, prevention and eradication of corruption.
The participants, studying the best foreign experience, in their discussions addressed a variety of human rights issues, including the system of international protection of human rights, the practice of ECHR regarding some articles of the ECHR.
Issues related to pre-trial detention and juvenile justices in Armenia were raised. Each lesson lasted two days with a large load of theoretical and practical knowledge.