Կենտրոնի վարչակազմի և ավագների հետ հերթական ժողովը
ԳԱԱ ԳԿՄԿ ՈՒԽ նախագահ Լուսինե Սողոմոնյանի և ՈՒԳԸ նախագահ Գևորգ Գրիգորյանի նախաձեռնությամբ ս/թ մարտի 13-ին տեղի ունեցավ Կենտրոնի վարչակազմի (Ատոմ Մխիթարյան, Միկիչ Փարսադանյան) և ավագների հետ հերթական ժողովը:
Հանդիպման գլխավոր նպատակը ուսանողների ներգրավվածության ապահովումն էր Կենտրոնում իրականացվող միջոցառումներին, ինչպես նաև նրանց բարձրացրած խնդիրներին լուծումներ առաջարկել։
Հանդիպման արդյունքում որոշվեց ավելի հաճախ կազմակերպել նմանատիպ հանդիպումներ և ունենալ աշխատանքային պլան: Կիսամյակի վերջում հանդես գալ կատարված գործերի հաշվետվությամբ: Ոչ ֆորմալ կրթության դերը կարևորելով՝ որոշվեց կազմակերպել ուսանողների անձնական աճին ուղղված դասընթացներ և դրանց համար տրամադրել կրեդիտներ (30 ժամի համար՝ 1 կրեդիտ), որոնք կարտացոլվեն դիպլոմում: Ուսանողամետ և Հայաստանում նմանօրինակը չունոցող այս որոշմամբ կխրախուսվի ուսանողների ակտիվությունը, հետագայում աշխատանքի տեղավորման խնդիրները ավելի հեշտ կկարգավորվեն: Որոշվեց ասպիրանտներին, հայցորդներին ևս ընդգրկել Ուսանողական գիտական ընկերության աշխատանքներում։ Ուսանողների ակտիվությունը խրախուսելու նպատակով որոշվեց Կենտրոնի պաշտոնական կայքում տեղադրել մասնագիտական հաջողություններ գրանցած ուսանողների մասին նյութեր:

Очередное собрание административного состава со старостами курсов
По инициативе председателя Студенческого Совета Лусине Согомонян и председателя Студенческого научного общества Геворга Григоряна состоялось (13 марта 2021 года) собрание административного состава Центра (Атом Мхитарян, Микич Парсаданян) со старостами курсов. Главная цель встречи - обеспечение участия студентов в проводимых мероприятиях Центра, а также решение поднятых ими вопросов. Участники собрания договорились о разработке рабочего плана работы, чтобы в конце полугодия представить отчëт о выполненной работе. На собрании, уделяя важное внимание роли неформального образования, было решено организовать образовательные курсы, направленные на личностный рост студентов с предоставлением им кредитов (1 кредит на 30 часов), которые будут отражены в дипломе. Подобное решение - в интересах студентов, стимулирует их активность и способствует решению проблемы с трудоустройством в будущем. Не менее важным явилось решение о включении аспирантов и соискателей в деятельность Студенческого научного общества. В целях поощрения студенческой активности было решено разместить на официальном сайте Центра материалы о профессиональных достижениях и успехах студентов.
В ходе встречи обсуждались и другие вопросы относительно организационных и развлекательных программ.