Վերապատրաստումներ հեռավար կրթության ոլորտում
Համաշխարհային Բանկի Նորարարությունների մրցակցային հիմնադրամի կողմից տրամադրված դրամաշնորհի շրջանակներում Գիտությունների ազգային ակադեմիայի Գիտակրթական միջազգային կենտրոնում իրականացվում է Հեռավար կրթության կազմակերպում ծրագիրը:
Ծրագրի շրջանակներում ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ 3 փորձագետներ` Արտաքին կապերի բաժնի պետ Ա. Հարությունյանը, Կրթության որակի ապահովման բաժնի պետ Ն. Վարդանյանը, և Ռադիոտեխնիկա և կապ ամբիոնի վարիչ Տ. Զաքարյանը ս/թ մայիսի 11-18-ը Աթենքի Կապի և տեխնոլոգիաների համալսարանի հրավերով գործուղվել էին Աթենք, որտեղ, բացի տարբեր գործնական հանդիպում-քննարկումներից, մասնակցել են նաև հնգօրյա ակտիվ վերապատրաստման դասընթացներին և ծանոթացել հեռավար կրթության կազմակերպման հունական փորձին: Ծրագրի մասնակիցների խոսքով՝ գործուղման կարևորագույն ձեռքբերումներից է Հունաստանի հեռավար կրթության կազմակերպման գործում մեծ փորձ ունեցող ,,Արնոս” ընկերության հետ հետագա համագործակցության վերաբերյալ հուշագրի ստորագրումը:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ-ում հեռավար շարունակական կրթական ծրագրերի մեկնարկը նախատեսվում է կյանքի կոչել ս/թ սեպտեմբեր-նոյեմբեր ամիսներին:

Training for Distance Learning
Within the framework of the grant provided by the World Bank Competitive Innovation Fund, ISEC NAS RA is implementing Distance Learning Programmes. Three experts from ISEC NAS RA – Arusyak Harutyunyan, Head of Foreign Affairs Department, Narine Vardanyan, Head of Education Quality Assurance Department and Tigran Zakaryan, the Head of Radiophysics and Electronics Department, from May 11-18th, 2014 by the invitation of the Institute of Communications and Computer Systems of National Technical University of Athens were sent on a business trip to Athens where they took part in different meetings/discussions, participated in five-day active trainings and got familiar with a Greek model of distance learning. One of the main achievements of the business-trip was the signing of MOU on further cooperation between ISEC NAS RA and “Arnos”, a company which has big expertise in organizing distance learning in Greece.
It should be noted that the launch of distance learning programmes in ISEC NAS RA is planned for November, 2014.