Հանդիպումներ Կրակովի մանկավարժական համալսարանում համագործակցության հետագա զարգացման ուղղությամբ
Ս.թ. մայիսի 10-ին Էրազմուս+ միջազգային կրեդիտային շարժունության ծրագրի շրջանակներում ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի կրթության որակի ապահովման բաժնի պետ բ.գ.թ., դոցենտ Նարինե Վարդանյանը ուսուցողական այցով գտնվում է ԳԿՄԿ գործընկեր Կրակովի մանկավարժական համալսարանում (Pedagogical University of Kraków):
Մեկնարկել են հանդիպումներն ու քննարկումները տարբեր շահառուների հետ համագործակցության հետագա զարգացման ուղղությամբ, մասնավորապես՝ մայիսի 10-ին Նարինե Վարդանյանը հանդիպել է կրթության և մանկավարժության բաժնի ներկայացուցիչ դոկտոր Ռոման Սոլեցկու հետ։ Մայիսի 11-ին նախատեսված են հանդիպումներ Կրակովի մանկավարժական համալսարանի միջազգային կապերի բաժնի ղեկավար Մագդալենա Օուսազի և հոգեբանության բաժնի ղեկավար Կարոլինա Պիետրասի հետ։

Обсуждаются перспективы дальнейшего развития двустороннего сотрудничества с Краковском Педагогическим Университетом
Май 11, 2022
10 мая с.г. в рамках программы международной кредитной мобильности Эразмус+, руководитель отдела обеспечения качества образования международного научно-образовательного центра НАН РА, канд. филол. наук, доцент Нарине Варданян с учебным визитом находится в Педагогическом Университете им. Комиссии Народного Образования в
Кракове (Pedagogical University of Kraków).Начались встречи и обсуждения по дальнейшему развитию сотрудничества, в частности, 10 мая Нарине Варданян встретилась с представителем отдела образования и педагогики, доктором Романом Солецким. 11 мая запланированы встречи с руководителем отдела международных связей Краковского педагогического университета Магдаленой Оусаз и руководителем отдела психологии Каролиной Пьетрас.