ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ աշխատակիցների մասնակցությունը «InYous - Միջազգային երիտասարդական հետազոտություններ» ծրագրին
Ապրիլի 9, 2019
Էրազմուս + երիտասարդական աշխատողների կրթության կարողությունների զարգացման «InYouS - Միջազգային երիտասարդական հետազոտություններ» ծրագիրը մոտենում է իր ավարտին։
Սույն թվականի ապրիլի 7-10-ը մի շարք երկրների բուհերի և հասարակական կազմակերպությունների աշխատակիցները հավաքվել են Բրյուսելում՝ ամփոփելու ծրագրի գործողությունները և մշակելու երիտասարդական հետազոտությունների հիմնական դասացանկը, բաց մատչելիության կրթական նյութերը հեռավար ուսուցում կազմակերպելու համար։
Այս ծրագրիրը լավագույն օրինակներից կարելի է համարել, որի շրջանակներում ֆորմալ և ոչ ֆորմալ կրթաձևերը համադրվում են:
Ծրագրին մասնակցում է նաև ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնը` ի դեմս Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների բաժնի ղեկավար Արմեն Սարգսյանի, Որակի ապահովման բաժնի ղեկավար Նարինե Վարդանյանի և գիտական քարտուղար Ատոմ Մխիթարյանի:

Участие сотрудников МНОЦ НАН РА в программе "InYous – Международные молодежные исследования"
Программа развития возможностей образования молодых работников "InYous – Международные молодежные исследования" подходит к своему завершению. 7-10 апреля с.г. в Брюсселе собрались работники вузов и общественных организаций, чтобы обобщить действия программы, разработать основной список занятий для молодежных исследований, доступность образовательных материалов в организации дистанционного обучения.
Эта программа - лучший образец сочетания формальных и неформальных форм образования. В этой программе также участвует Международный научно-образовательный центр НАН РА в лице руководителя информационных технологий Армена Саргсяна, руководителя отдела обеспечения качества образования Нарине Варданян и ученого секретаря Атома Мхитаряна.