Հեռավար կրթություն Գիտակրթական միջազգային կենտրոնում՝ արդեն իսկ իրականություն
2017 թ. հուլիսի 27-ին տեղի ունեցավ Հայաստանի բարձրագույն կրթության Նորարարությունների մրցակցային հիմնադրամի ֆինանսական աջակցությամբ իրականացվող «Հեռավար մագիստրոսական կրթություն՝ համատեղ դիպլոմի շնորհմամբ» ծրագրի կոնսորցիում բուհերի՝ ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի և ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիայի աշխատակազմերի հանդիպումը մեդիա կենտրոնում: Օրակարգում «Գործարար վարչարարություն» համատեղ հեռավար կրթական ծրագրի մեկնարկի ազդարարումն էր։ Հանդիպման ընթացքում մասնակիցները քննարկեցին հեռավար կրթության առավելությունները, ինչպես նաև հայտարարեցին «Գործարար վարչարարություն (կառավարում)» մասնագիտությամբ հեռավար համատեղ մագիստրոսական կրթական ծրագրի մեկնարկի մասին:
Հավելենք, որ ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Լևոն Մկրտչյանի հրամանով ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնին շնորհվել է հեռավար ուսուցմամբ կրթություն կազմակերպելու իրավունք՝ «Գործարար վարչարարություն (կառավարում)» մասնագիտության գծով, 3 տարի ժամկետով: 2017-2018 ուսումնական տարում ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիան և ՀՀ գիտությունների ազգային ակադեմիայի գիտակրթական միջազգային կենտրոնը մեկնարկում են «Գործարար վարչարարություն (կառավարում՝ MBA)» մագիստրոսական կրթական ծրագրով հեռավար ուսուցում՝ 2 բուհերի համատեղ դիպլոմի շնորհմամբ: Ուսման տևողությունը 2.5 տարի է:

Дистанционное магистерское образование стало реальностью в Международном научно-образовательном центре НАН РА
Июль 28, 2017
27 июля 2017 года в медиа-центре состоялась встреча рабочего состава Международного научно-образовательного центра НАН РА и Академии государственного управления РА по поводу осуществляемой программы при финансовой поддержке Конкурсного фонда инноваций высшего образования Армении – «Дистанционное магистерское образование с совместным присуждением дипломов». Во время встречи были обсуждены организационные вопросы относительно начала и процесса совместной дистанционной образовательной программы «Бизнес-администрирование». Участники встречи также представили особенности и преимущества дистанционного образования. В дополнение к этому следует отметить, что по приказу министра образования и науки РА Левона Мкртчяна Международному научно-образовательному центру НАН РА присуждено право на организацию дистанционного образования по специальности «Бизнес-администрирование» сроком на 3 года. В 2017-2018 учебном году Международный научно-образовательный центр НАН РА и Академия государственного управления РА начнут совместное дистанционное образование по магистерской программе «Бизнес-администрирование (управление MBA)» с совместным присуждением дипломов двух вузов. Длительность обучения - 2,5 года.