Հեռավար կրթություն Գիտակրթական միջազգային կենտրոնում՝ արդեն իսկ իրականություն
2017 թ. հուլիսի 27-ին տեղի ունեցավ Հայաստանի բարձրագույն կրթության Նորարարությունների մրցակցային հիմնադրամի ֆինանսական աջակցությամբ իրականացվող «Հեռավար մագիստրոսական կրթություն՝ համատեղ դիպլոմի շնորհմամբ» ծրագրի կոնսորցիում բուհերի՝ ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի և ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիայի աշխատակազմերի հանդիպումը մեդիա կենտրոնում: Օրակարգում «Գործարար վարչարարություն» համատեղ հեռավար կրթական ծրագրի մեկնարկի ազդարարումն էր։ Հանդիպման ընթացքում մասնակիցները քննարկեցին հեռավար կրթության առավելությունները, ինչպես նաև հայտարարեցին «Գործարար վարչարարություն (կառավարում)» մասնագիտությամբ հեռավար համատեղ մագիստրոսական կրթական ծրագրի մեկնարկի մասին:
Հավելենք, որ ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Լևոն Մկրտչյանի հրամանով ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնին շնորհվել է հեռավար ուսուցմամբ կրթություն կազմակերպելու իրավունք՝ «Գործարար վարչարարություն (կառավարում)» մասնագիտության գծով, 3 տարի ժամկետով: 2017-2018 ուսումնական տարում ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիան և ՀՀ գիտությունների ազգային ակադեմիայի գիտակրթական միջազգային կենտրոնը մեկնարկում են «Գործարար վարչարարություն (կառավարում՝ MBA)» մագիստրոսական կրթական ծրագրով հեռավար ուսուցում՝ 2 բուհերի համատեղ դիպլոմի շնորհմամբ: Ուսման տևողությունը 2.5 տարի է:

Online Education at International Scientific-Educational Center of NAS RA – Already Real!
On 27 July the press conference of the consortium HEIs of 'Online Master's Education With Awarding Joint Diploma' implemented with the funding of 'Competitive Innovation Foundation' was held with the participation of the working staff of International Scientific Educational Center of NAS RA and Public Administration of Academy of RA at Media Center. The agenda of the press conference was the launch of the first online joint Master's program in Business Administration (MBA). During the press conference the participants discussed the advantages of online education, as well as they announced about the launch of the first online joint Master's program in Business Administration (MBA).
Reminder: Upon RA Education and Science Minister Levon Mkrtchyan, International Scientific-Educational Center of NAS RA has been issued a permit to implement distance education in "Business Administration" Master's degree program for three years. In 2017-2018 academic year, International Scientific-Educational Center of NAS RA and Public Administration Academy of RA are launching an online "Business Administration" Master's degree program awarding joint diploma by both HEIs. The duration of studies is 2.5 years.