Առցանց քննարկում Տուշայի համալսարանի լեզվաբանության, գրականության, պատմության, փիլիսոփայության և իրավագիտության դեպարտամենտի հետ
Մարտի 18, 2021
Ս.թ. մարտի 12-ին Արտաքին կապերի բաժնի նախաձեռնությամբ առցանց քննարկում տեղի ունեցավ ԳԿՄԿ իրավագիտության ամբիոնի և Տուշայի համալսարանի լեզվաբանության. Գրականության, պատմության, փիլիսոփայության և իրավագիտության դեպարտամենտի ներկայացուցիչների հետ:
Դեպարտամենտում ուսուցումը իրականացվում է հիմնականում եվրոպական ինքնության ինստիտուցիոնալ, պատմական, լեզվաբանական և մշակութային տեսակետների և դինամիկայի ուղղությամբ։
Դեպարտամենտի կողմից առաջարկվող ծրագրերը ներառում են ուսուցման հինգ տարբեր ձևաչափեր՝ լեզուների, իրավունքի և քաղաքական հաղորդակցության, արվեստի, հնէաբանության և պատմության ոլորտներում:
Առցանց քննարկման նպատակն էր ներկայացնել դեպարտամենտի կողմից ամբողջովին անգլերենով դասավանդվող «Անվտանգություն և մարդու իրավունքներ» նոր մագիստրոսական կրթական ծրագիրը և սույն ծրագրով ԳԿՄԿ «Իրավագիտություն» ամբիոնի հետ կրկնակի դիպլոմի ծրագիր իրականացնելու հնարավորությունների քննարկումը:

Online Discussion with Tuscia University Department of Linguistics, Literature, History, Philosophy and Law
March 18, 2021
On March 12, 2021 ISEC Foreign Affairs Department initiated an on line discussion with the representatives of ISEC Department of Jurisprudence and Tuscia University Department of Linguistics, Literature, History, Philosophy and Law.
Education in the Department mainly aims at the institutional, historical, linguistic and cultural dynamics of the European identity. The Department programs include five different aspects of the study in the fields of languages, law, political communication, art, archeology and history.
The purpose of the online discussion was to introduce a new Master Degree Program in "Security and Human Rights" which is fully conducted in English, and to discuss the possibility of pursuing a double degree Master program with the ISEC Department of "Jurisprudence".