Դիպլոմների հանձնում ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ 3 կրթական ծրագրերի շրջանավարտներին
Ս․թ․ փետրվարի 25-ին ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնում (ԳԿՄԿ) կայացավ դիպլոմների հանձնման հերթական հանդիսությունը։ Իրենց մագիստրոսական դիպլոմներն ստացան հեռակա համակարգի 3 կուրսերի շրջանավարտները՝ «Սոցիալական և քաղաքական հոգեբանություն», «Կլինիկական հոգեբանություն», «Կառավարում» մասնագիտություններից։
Իրենց ամբիոնների նորընծա մագիստրոսներին շնորհավորանք-բարեմաղթանքի խոսք հղեցին Հոգեբանության ամբիոնի վարիչ, հ․գ․դ․, պրոֆ․ Նաիրա Հակոբյանը, Տնտեսագիտության և կառավարման աբիոնի վարիչ, տ․գ․թ․, դոցենտ Կարեն Սարգսյանը։
Ն․Հակոբյանը, մասնավորապես, նշեց․ «Ես ցանկանում եմ, որ ձեր ուսումնառության պրոցեսը երբեք չընդհատվի, և, շարունակական կրթության համատեքստում, շարունակեք անընդհատ զարգացնել ձեզ, որովհետև հոգեբանությունը կենդանի գիտություն է, և այն անընդհատ պետք է զարգացնել։ Ցանկանում եմ, որ դուք ձեր գիտելիքներով, կարողություններով ու հմտություններով կարողանաք ամոքել մարդկանց հոգեկան վերքերը, սատար կանգնել նրանց, դուրս բերել տարբեր դժվար վիճակներից և աշխատել ոչ միայն առանձին անհատի հոգեկան առողջության ու ներդաշնակության, այլև ողջ հասարակության համար»։
Կ․ Սարգսյանն իր խոսքում նշեց․ «Մաղթում եմ, որ այն դիպլոմը, որ հիմա կստանաք, լինի հավաստումը այն բանի, որ ստացել եք պատշաճ գիտելիքներ, և դառնա ձեր հետագա մասնագիտական հաջողությունների հիմնաքարերից մեկը»։
Դիպլոմների հանձնումից հետո արտահատվեցին նաև շրջանավարտները՝ գոհունակության և երախտիքի խոսքեր հղելով իրենց դասավանդած դասախոսներին, ամբիոնների վարիչներին և ԳԿՄԿ վարչակազմին՝ ամեն հարցում իրենց սատարած լինելու համար։
«Մենք իրականում հրաժեշտի խոսք չէ, որ ուզում ենք արտահայտել, որովհետև հուսով ենք, որ Կենտրոնի հետ կապը չի խզվի և կլինի շարունակական։ Շնորհակալ ենք անցած երկուսուկես տարում մեզ տրված գիտելիքների և փորձի համար»,- դիմելով ամբիոնի վարիչ Ն․ Հակոբյանին և ԳԿՄԿ ողջ վարչակազմին՝ նշեց Հոգեբանության ամբիոնի շրջանավարտ, ՈՒԳԸ փոխնախագահ Լուսինե Մխիթարյանը։
«Անցած երկուսուկես տարին մեզ համար մի ամբողջ կյանք էր։ Կուրսի անունից հայտնում ենք մեր երախտագիտությունը՝ այդ ընթացքում մեզ փոխանցված հարուստ գիտելիքների և ամեն ինչի համար»,- նշեց «Կառավարում» մասնագիտության շրջանավարտ Գառնիկ Պետրոսյանը։

Вручение дипломов выпускникам трёх образовательных программ МНОЦ НАН РА
25 февраля текущего года в Международном научно-образовательном центре НАН РА (МНОЦ) состоялась очередная торжественная церемония вручения дипломов. Магистерские дипломы получили выпускники заочной формы обучения трёх программ: «Социальная и политическая психология», «Клиническая психология», «Управление».
С напутственными и поздравительными словами к новоиспечённым магистрам своих кафедр обратились заведующая кафедрой психологии, доктор психологических наук, профессор Наира Акопян, а также заведующий кафедрой экономики и управления, кандидат экономических наук, доцент Карен Саргсян.
В частности, Н. Акопян отметила: «Желаю, чтобы процесс вашего обучения никогда не прерывался, и чтобы в контексте непрерывного образования вы продолжали постоянно развиваться, потому что психология — живая наука, и её необходимо постоянно развивать. Желаю, чтобы своими знаниями, умениями и навыками вы могли исцелять душевные раны людей, поддерживать их, помогать выходить из сложных ситуаций и работать не только ради психического здоровья и гармонии отдельного человека, но и всего общества».
К. Саргсян в своём выступлении отметил: «Желаю, чтобы диплом, который вы сейчас получите, стал подтверждением полученных вами надлежащих знаний и одним из краеугольных камней ваших дальнейших профессиональных успехов».
После вручения дипломов выступили также выпускники, выразив слова благодарности и признательности своим преподавателям, заведующим кафедрами и администрации МНОЦ за постоянную поддержку.
«Мы не хотим говорить слова прощания, потому что надеемся, что связь с Центром не прервётся и будет продолжаться. Благодарим за знания и опыт, полученные за эти два с половиной года», — отметила, обращаясь к заведующей кафедрой Н. Акопян и администрации МНОЦ, выпускница кафедры психологии, заместитель председателя СНО Лусине Мхитарян.
«Прошедшие два с половиной года стали для нас целой жизнью. От имени курса выражаем благодарность за богатые знания, переданные нам за это время, и за всё остальное», — отметил выпускник специальности «Управление» Гарник Петросян.