Դիպլոմների հանձնում ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ 3 կրթական ծրագրերի շրջանավարտներին
Ս․թ․ փետրվարի 25-ին ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնում (ԳԿՄԿ) կայացավ դիպլոմների հանձնման հերթական հանդիսությունը։ Իրենց մագիստրոսական դիպլոմներն ստացան հեռակա համակարգի 3 կուրսերի շրջանավարտները՝ «Սոցիալական և քաղաքական հոգեբանություն», «Կլինիկական հոգեբանություն», «Կառավարում» մասնագիտություններից։
Իրենց ամբիոնների նորընծա մագիստրոսներին շնորհավորանք-բարեմաղթանքի խոսք հղեցին Հոգեբանության ամբիոնի վարիչ, հ․գ․դ․, պրոֆ․ Նաիրա Հակոբյանը, Տնտեսագիտության և կառավարման աբիոնի վարիչ, տ․գ․թ․, դոցենտ Կարեն Սարգսյանը։
Ն․Հակոբյանը, մասնավորապես, նշեց․ «Ես ցանկանում եմ, որ ձեր ուսումնառության պրոցեսը երբեք չընդհատվի, և, շարունակական կրթության համատեքստում, շարունակեք անընդհատ զարգացնել ձեզ, որովհետև հոգեբանությունը կենդանի գիտություն է, և այն անընդհատ պետք է զարգացնել։ Ցանկանում եմ, որ դուք ձեր գիտելիքներով, կարողություններով ու հմտություններով կարողանաք ամոքել մարդկանց հոգեկան վերքերը, սատար կանգնել նրանց, դուրս բերել տարբեր դժվար վիճակներից և աշխատել ոչ միայն առանձին անհատի հոգեկան առողջության ու ներդաշնակության, այլև ողջ հասարակության համար»։
Կ․ Սարգսյանն իր խոսքում նշեց․ «Մաղթում եմ, որ այն դիպլոմը, որ հիմա կստանաք, լինի հավաստումը այն բանի, որ ստացել եք պատշաճ գիտելիքներ, և դառնա ձեր հետագա մասնագիտական հաջողությունների հիմնաքարերից մեկը»։
Դիպլոմների հանձնումից հետո արտահատվեցին նաև շրջանավարտները՝ գոհունակության և երախտիքի խոսքեր հղելով իրենց դասավանդած դասախոսներին, ամբիոնների վարիչներին և ԳԿՄԿ վարչակազմին՝ ամեն հարցում իրենց սատարած լինելու համար։
«Մենք իրականում հրաժեշտի խոսք չէ, որ ուզում ենք արտահայտել, որովհետև հուսով ենք, որ Կենտրոնի հետ կապը չի խզվի և կլինի շարունակական։ Շնորհակալ ենք անցած երկուսուկես տարում մեզ տրված գիտելիքների և փորձի համար»,- դիմելով ամբիոնի վարիչ Ն․ Հակոբյանին և ԳԿՄԿ ողջ վարչակազմին՝ նշեց Հոգեբանության ամբիոնի շրջանավարտ, ՈՒԳԸ փոխնախագահ Լուսինե Մխիթարյանը։
«Անցած երկուսուկես տարին մեզ համար մի ամբողջ կյանք էր։ Կուրսի անունից հայտնում ենք մեր երախտագիտությունը՝ այդ ընթացքում մեզ փոխանցված հարուստ գիտելիքների և ամեն ինչի համար»,- նշեց «Կառավարում» մասնագիտության շրջանավարտ Գառնիկ Պետրոսյանը։

Diploma Award Ceremony for Graduates of Three Educational Programs at the ISEC NAS RA
On February 25 of this year, another graduation ceremony was held at the International Scientific-Educational Center of the NAS RA (ISEC). Master’s diplomas were awarded to part-time graduates of three programs: “Social and Political Psychology,” “Clinical Psychology,” and “Management.”
Congratulatory and farewell remarks were delivered to the newly awarded Master’s graduates by Head of the Department of Psychology, Doctor of Psychological Sciences, Professor Naira Hakobyan, and Head of the Department of Economics and Management, Candidate of Economic Sciences, Associate Professor Karen Sargsyan.
In particular, N. Hakobyan noted: “I wish that your learning process never stops and that, within the framework of continuing education, you constantly keep developing yourselves, because psychology is a living science and must continuously evolve. I hope that with your knowledge, abilities, and skills you will be able to heal people’s psychological wounds, support them, help them overcome difficult situations, and work not only for the mental health and harmony of individuals but also for the well-being of society as a whole.”
K. Sargsyan stated in his speech: “I wish that the diploma you are about to receive becomes a confirmation of the proper knowledge you have gained and one of the cornerstones of your future professional achievements.”
After the diploma award ceremony, the graduates also delivered remarks, expressing gratitude to their lecturers, department heads, and the ISEC administration for their consistent support.
“We do not want to say farewell, because we hope that our connection with the Center will not be broken and will continue. We are grateful for the knowledge and experience given to us over the past two and a half years,” said Lusine Mkhitaryan, graduate of the Department of Psychology and Vice President of the Student Scientific Society, addressing N. Hakobyan and the ISEC administration.
“The past two and a half years have been a whole lifetime for us. On behalf of the course, we express our gratitude for the rich knowledge imparted to us during this time and for everything else,” noted Garnik Petrosyan, graduate of the “Management” program.