ՀՀ ԳԱԱ նախագահությանը ներկայացվեցին ԳԿՄԿ զարգացման տեսլականն ու նախատեսվող նոր համատեղ մագիստրոսական կրթական ծրագրերը
Հունվարի 19, 2024
Ս.թ. հունվարի 19-ին ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի տնօրեն Արմեն Սարգսյանը ԳԱԱ նախագահությանը ներկայացրեց Գիտակրթական միջազգային կենտրոնի զարգացման հեռանկարները, տեսլականը և օտարերկրյա բուհերի հետ համագործակցությամբ նախատեսվող համատեղ մագիստրոսական կրթական ծրագրերի նախագծերը:
Նիստին ներկա էին ԳԱԱ նախագահ, ակադեմիկոս Աշոտ Սաղյանը, ակադեմիկոս-քարտուղար Արթուր Իշխանյանը, բաժանմունքների ակադեմիկոս- քարտուղարներ Լենսեր Աղալովյանը, Ռուբեն Հարությունյանը, Լևոն Թավադյանը, Յուրի Սուվարյանը: Ներկա էին նաև ակադեմիկոս Ռադիկ Մարտիրոսյանը, ՀՀ ԳԱԱ նախագահի տեղակալ Վարդան Սահակյանը և Սամվել Կարաբեկյանը: ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնից նիստին մասնակցում էին ԳԿՄԿ գիտական ղեկավար Ալբերտ Սարգսյանը, ուսումնամեթոդական աշխատանքների գծով փոխտնօրեն Երջանիկ Զարգարյանը և որակի ապահովման բաժնի պետ Նարինե Վարդանյանը:
Տնօրեն Արմեն Սարգսյանի ելույթին հաջորդեց հարցուպատասխան, որի ընթացքում քննարկվեցին հետազոտական համալսարանի ձևավորման և զարգացման մի քանի հնարավոր սցենարներ:

Членам президиума НАН РА было представлено видение развития МНОЦ и запланированные новые совместные магистерские образовательные программы
Январь 19, 2024
19 января директор Международного научно-образовательного центра НАН РА Армен Саргсян представил членам президиума НАН РА перспективы развития Международного научно-образовательного центра, видение и проекты новых совместных магистерских образовательных программ, предусмотренных в рамках сотрудничества с зарубежными вузами.
На заседании присутствовали президент Национальной академии наук РА, академик Ашот Сагян, академик-секретарь Артур Ишханян, академики-секретари отделений Ленсер Агаловян, Рубен Арутюнян, Левон Тавадян, Юрий Суварян. Присутствовали также академик Радик Мартиросян, заместитель президента НАН РА Вардан Саакян и Самвел Карабекян. Из Международного научно-образовательного центра НАН РА в заседании принимали участие научный руководитель МНОЦ Альберт Саргсян, заместитель директора по учебным вопросам Ерджаник Заргарян и руководитель отдела обеспечения качества Нарине Варданян.
После выступления директора Армена Саргсяна последовала сессия вопросов и ответов, в ходе которой были обсуждены несколько возможных сценариев формирования и развития исследовательского университета.