ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ-ում շնորհվեցին խրախուսական հուշամեդալներ, հավաստագրեր, շնորհակալագրեր
2025 թվականի հունիսի 16-ին ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնում (ԳԿՄԿ) կայացավ Կենտրոնի կուրսերի ավագների ընդլայնված ժողովը՝ ՈւԽ-ի և ՈւԳԸ-ի ներկայացուցիչների մասնակցությամբ։ ԳԿՄԿ աշխատակիցներից միջոցառմանը ներկա էին տնօրեն Արմեն Սարգսյանը, դեկան Ատոմ Մխիթարյանը, Հանրային կապերի և կարիերայի բաժնի պետ Հեղինե Մելքոնյանը, Հանրային կապերի և կարիերայի բաժնի մասնագետ Վիկտորյա Սարջանյանը։
Օրակարգում կար չորս հարց՝
- ՈւԽ և ՈւԳԸ նախագահների տարեկան հաշվետվությունների լսում,
- ուսանողների շրջանում առաջիկա միջոցառումների մասին քննարկում,
- հավաստագրերի և շնորհակալագրերի հանձնում մագիստրանտներին՝ ՈւԽ և ՈւԳԸ միջոցառումներին մասնակցության և աջակցության համար,
- անվանական հուշամեդալների հանձնում ուսանողներին։
Ուսանողական խորհրդի նախագահ Լիանա Գյուրջյանի և Ուսանողական գիտական ընկերության նախագահ Հռիփսիմե Խաչարյանի հաշվետու ելույթները փաստեցին, որ անցնող ուստարում Կենտրոնի ուսանողական կառույցները ծավալել են բեղուն գործունեություն՝ դրսևորելով ուսանողական ինքնավարության լավագույն օրինակ և նպաստելով Կենտրոնի ճանաչելիության ու գիտակրթական բարի համբավի բարելավմանը։
Հրավիրված ժողովը հիշարժան էր հատկապես նրանով, որ ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական կենտրոնի պատմության մեջ առաջին անգամ Կենտրոնի ուսանողներին շնորհվեցին անվանական հուշամեդալներ։ ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ Ուսանողական գիտական ընկերությունում ունեցած արդյունավետ գործունեության, կազմակերպչական նախաձեռնությունների և մասնագիտական ձեռքբերումների համար հուշամեդալներ շնորհվեցին Հռիփսիմե Խաչատրյանին, Լիանա Գյուրջյանին, Լուսինե Մխիթարյանին, Նարեկ Սահակյանին և Մարգարիտա Ոսկանյանին։
Գիտակրթական և մշակութային միջոցառումների կազմակերպմանն աջակցած և ակտիվ մասնակցություն ունեցած ԳԿՄԿ ուսանողները պարգևատրվեցին շնորհակալագրերով և հավաստագրերով։
ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ տնօրեն Արմեն Սարգսյանը, ողջունելով և շնորհավորելով մասնակիցներին, մասնավորապես նշեց․ «Մենք մշտապես կարևորում ենք ուսանողական կառույցների կողմից կազմակերպվող գիտակրթական և մշակութային միջոցառումները, քանի որ դրանք ստեղծում են բարենպաստ միջավայր նոր համագործակցությունների և նախագծերի ձևավորման համար։ Ուզում եմ ընդգծել, որ վերջին տարիներին ՈւԳԸ-ի և ՈւԽ-ի համատեղ միջոցառումները ևս մեկ անգամ փաստում են, որ ջանքերը միավորելով՝ հնարավոր է բարձր մակարդակով կյանքի կոչել ամենահետաքրքիր ու նորարարական նախաձեռնությունները։ Դրանց հաջողությունը պայմանավորված է ոչ միայն յուրաքանչյուրիդ անհատական ներդրմամբ այլև միասնական, թիմային աշխատանքով։ Հուսով եմ, որ ձեր գործունեությամբ մշտապես բարձր կպահեք Կենտրոնի հեղինակությունը։ Շնորհավորում եմ բոլոր պարգևատրվածներին՝ իրենց նվիրումի, աշխատասիրության և պատասխանատվության համար»։
Շնորհավորական խոսքով հանդես եկավ նաև ԳԿՄԿ դեկան Ատոմ Մխիթարյանը՝ մասնակիցներին մաղթելով նորանոր հաջողություններ և մասնագիտական ձեռքբերումներ։
Միջոցառումն ամփոփվեց ուսանողների կողմից հնչեցված շնորհակալության խոսքով՝ ուղեկցված ԳԿՄԿ գիտակրթական արժեքները կարևորելու և դրանց հավատարիմ մնալու հանձնառությամբ։

Presentation of Commemorative Medals, Certificates and Letters of Gratitude Held at the International Scientific-Educational Center of the National Academy of Sciences of the Republic of Armenia
June 18, 2025
On June 16, 2025, an extended meeting of course leaders with the participation of representatives of the Student Council and the Student Scientific Society was held at the International Scientific and Educational Center of the National Academy of Sciences of the Republic of Armenia. The event was attended by the staff of the International Scientific and Educational Center: Director Armen Sargsyan, Dean Atom Mkhitaryan, Head of the Public Relations and Career Department Heghine Melkonyan and Specialist of the Public Relations and Career Department Viktorya Sarjanyan.
There were four issues on the agenda:
• Hearing the annual reports of the chairmen of the Student Council and the Student Scientific Society,
• Discussion of upcoming events among students,
• Presentation of diplomas and letters of gratitude to master's students for participation and support in the events of the Student Council and the Student Society,
• Presentation of commemorative medals to students.
The reports of the Student Council Chairperson Liana Gyurjyan and the Student Scientific Society Chairperson Hripsime Khacharyan demonstrated that the Center’s student organizations carried out fruitful activities in the past academic year, demonstrating the best example of student autonomy and contributing to the Center’s recognition and good scientific and educational reputation.
The invited meeting was especially memorable because for the first time in the history of the Scientific and Educational Center of the NAS RA, the Center’s students were awarded personalized medals. For their effective activities, organizational initiatives and professional achievements in the Student Scientific Society of the ISEC NAS RA, Hripsime Khachatryan, Liana Gyurjyan, Lusine Mkhitaryan, Narek Sahakyan and Margarita Voskanyan received commemorative medals.
The Center’s students who supported and actively participated in organizing scientific, educational and cultural events were awarded letters of gratitude and certificates.
Director of the ISEC NAS RA Armen Sargsyan, welcoming and congratulating the participants, especially noted: “We always attach special importance to scientific, educational and cultural events organized by student structures, since they create a favorable environment for the formation of new collaborations and projects. I would like to emphasize that in recent years, joint events of the Student Scientific Society and the Student Council have once again proven that by combining efforts, it is possible to implement the most interesting and innovative initiatives at a high level. Their success is due not only to the individual contribution of each of you, but also to joint, teamwork. I hope that with your activities you will always maintain the high reputation of the Center. I congratulate all those awarded for their dedication, hard work and responsibility.” Dean of the ISEC NAS RA Atom Mkhitaryan also delivered a congratulatory speech, wishing the participants new successes and professional achievements. The event concluded with a speech of thanks from the students, accompanied by a commitment to emphasize and remain true to the scientific and educational values of the Center.