ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ-ում շնորհվեցին խրախուսական հուշամեդալներ, հավաստագրեր, շնորհակալագրեր
2025 թվականի հունիսի 16-ին ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնում (ԳԿՄԿ) կայացավ Կենտրոնի կուրսերի ավագների ընդլայնված ժողովը՝ ՈւԽ-ի և ՈւԳԸ-ի ներկայացուցիչների մասնակցությամբ։ ԳԿՄԿ աշխատակիցներից միջոցառմանը ներկա էին տնօրեն Արմեն Սարգսյանը, դեկան Ատոմ Մխիթարյանը, Հանրային կապերի և կարիերայի բաժնի պետ Հեղինե Մելքոնյանը, Հանրային կապերի և կարիերայի բաժնի մասնագետ Վիկտորյա Սարջանյանը։
Օրակարգում կար չորս հարց՝
- ՈւԽ և ՈւԳԸ նախագահների տարեկան հաշվետվությունների լսում,
- ուսանողների շրջանում առաջիկա միջոցառումների մասին քննարկում,
- հավաստագրերի և շնորհակալագրերի հանձնում մագիստրանտներին՝ ՈւԽ և ՈւԳԸ միջոցառումներին մասնակցության և աջակցության համար,
- անվանական հուշամեդալների հանձնում ուսանողներին։
Ուսանողական խորհրդի նախագահ Լիանա Գյուրջյանի և Ուսանողական գիտական ընկերության նախագահ Հռիփսիմե Խաչարյանի հաշվետու ելույթները փաստեցին, որ անցնող ուստարում Կենտրոնի ուսանողական կառույցները ծավալել են բեղուն գործունեություն՝ դրսևորելով ուսանողական ինքնավարության լավագույն օրինակ և նպաստելով Կենտրոնի ճանաչելիության ու գիտակրթական բարի համբավի բարելավմանը։
Հրավիրված ժողովը հիշարժան էր հատկապես նրանով, որ ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական կենտրոնի պատմության մեջ առաջին անգամ Կենտրոնի ուսանողներին շնորհվեցին անվանական հուշամեդալներ։ ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ Ուսանողական գիտական ընկերությունում ունեցած արդյունավետ գործունեության, կազմակերպչական նախաձեռնությունների և մասնագիտական ձեռքբերումների համար հուշամեդալներ շնորհվեցին Հռիփսիմե Խաչատրյանին, Լիանա Գյուրջյանին, Լուսինե Մխիթարյանին, Նարեկ Սահակյանին և Մարգարիտա Ոսկանյանին։
Գիտակրթական և մշակութային միջոցառումների կազմակերպմանն աջակցած և ակտիվ մասնակցություն ունեցած ԳԿՄԿ ուսանողները պարգևատրվեցին շնորհակալագրերով և հավաստագրերով։
ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ տնօրեն Արմեն Սարգսյանը, ողջունելով և շնորհավորելով մասնակիցներին, մասնավորապես նշեց․ «Մենք մշտապես կարևորում ենք ուսանողական կառույցների կողմից կազմակերպվող գիտակրթական և մշակութային միջոցառումները, քանի որ դրանք ստեղծում են բարենպաստ միջավայր նոր համագործակցությունների և նախագծերի ձևավորման համար։ Ուզում եմ ընդգծել, որ վերջին տարիներին ՈւԳԸ-ի և ՈւԽ-ի համատեղ միջոցառումները ևս մեկ անգամ փաստում են, որ ջանքերը միավորելով՝ հնարավոր է բարձր մակարդակով կյանքի կոչել ամենահետաքրքիր ու նորարարական նախաձեռնությունները։ Դրանց հաջողությունը պայմանավորված է ոչ միայն յուրաքանչյուրիդ անհատական ներդրմամբ այլև միասնական, թիմային աշխատանքով։ Հուսով եմ, որ ձեր գործունեությամբ մշտապես բարձր կպահեք Կենտրոնի հեղինակությունը։ Շնորհավորում եմ բոլոր պարգևատրվածներին՝ իրենց նվիրումի, աշխատասիրության և պատասխանատվության համար»։
Շնորհավորական խոսքով հանդես եկավ նաև ԳԿՄԿ դեկան Ատոմ Մխիթարյանը՝ մասնակիցներին մաղթելով նորանոր հաջողություններ և մասնագիտական ձեռքբերումներ։
Միջոցառումն ամփոփվեց ուսանողների կողմից հնչեցված շնորհակալության խոսքով՝ ուղեկցված ԳԿՄԿ գիտակրթական արժեքները կարևորելու և դրանց հավատարիմ մնալու հանձնառությամբ։

В МНОЦ НАН РА состоялось вручение памятных медалей, грамот и благодарственных писем
16 июня 2025 года в МНОЦ НАН РА состоялось расширенное собрание старост курсов с участием представителей Студенческого совета и Студенческого научного общества. В мероприятии приняли участие сотрудники МНОЦ: директор Армен Саркисян, декан Атом Мхитарян, начальник отдела по связям с общественностью и карьере Эгине Мелконян и специалист отдела по связям с общественностью и карьере Виктория Сарджанян.
На повестке дня было четыре вопроса:
• Заслушивание годовых отчетов председателей Студенческого совета и Студенческого научного общества,
• Обсуждение предстоящих мероприятий среди студентов,
• Вручение дипломов и благодарственных писем магистрантам за участие и поддержку в мероприятиях Студенческого совета и Студенческого общества,
• Вручение памятных медалей студентам.
Отчетные выступления председателя Студенческого совета Лианы Гюрджян и председателя Студенческого научного общества Рипсиме Хачарян продемонстрировали, что в прошедшем учебном году студенческие организации Центра вели плодотворную деятельность, демонстрируя лучший пример студенческой автономии и способствуя повышению узнаваемости и хорошей научной и образовательной репутации Центра.
Приглашенная встреча особенно запомнилась тем, что впервые в истории Научно-образовательного центра НАН РА студентам Центра были вручены именные медали. За эффективную деятельность, организаторские инициативы и профессиональные достижения в Студенческом научном обществе МНОЦ НАН РА памятные медали получили Рипсиме Хачатрян, Лиана Гюрджян, Лусине Мхитарян, Нарек Саакян и Маргарита Восканян.
Студенты Центра, оказавшие поддержку и принявшие активное участие в организации научных, образовательных и культурных мероприятий, были награждены благодарственными письмами и грамотами.
Директор МНОЦ НАН РА Армен Саргсян, приветствуя и поздравляя участников, особо отметил: «Мы всегда придаем особое значение научным, образовательным и культурным мероприятиям, организуемым студенческими структурами, поскольку они создают благоприятную среду для формирования новых сотрудничеств и проектов. Хочу подчеркнуть, что в последние годы совместные мероприятия Студенческого научного общества и Студенческого совета в очередной раз доказали, что, объединяя усилия, можно воплощать в жизнь самые интересные и новаторские начинания на высоком уровне. Их успех обусловлен не только индивидуальным вкладом каждого из вас, но и совместной, командной работой. Надеюсь, что своей деятельностью вы всегда будете поддерживать высокую репутацию Центра. Поздравляю всех награжденных за преданность делу, трудолюбие и ответственность».
Декан МНОЦ НАН РА Атом Мхитарян также выступил с поздравительной речью, пожелав участникам новых успехов и профессиональных достижений.
Мероприятие завершилось благодарственной речью студентов, сопровождавшейся обязательством подчеркивать научные и образовательные ценности Центра и оставаться верными им.