Մագիստրոսական դիպլոմներ ստացավ ԳԿՄԿ հոգեբանության և արևելագիտության ամբիոնների ևս մեկ սերունդ
Ս․թ․ հուլիսի 14-ին ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնում (ԳԿՄԿ) դիպլոմների հանձնման հանդիսավոր արարողություն էր։ Հերթը ԳԿՄԿ հոգեբանության և արևելագիտության ամբիոնների նորընծա մագիստրոսներինն էր։
Ողջույնի և շնորհավորանքի խոսքերով հանդես եկան ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ գիտահետազոտական աշխատանքների գծով փոխտնօրեն և հոգեբանության ամբիոնի վարիչ Նաիրա Հակոբյանը, ԳԿՄԿ դեկան Ատոմ Մխիթարյանը և ԳԿՄԿ արևելագիտության ամբիոնի վարիչ Ռոբերտ Ղազարյանը։
Ն․ Հակոբյանը, շնորհավորելով բոլորին, մասնավորապես՝ իր ղեկավարած ամբիոնի շրջանավարտներին, մաղթեց նրանց կանաչ և բեղմնավոր ճանապարհ, մասնագիտական ոլորտում նորանոր ձեռքբերումներ։ Հիշեցրեց, որ Կենտրոնում առկա է նաև ասպիրանտական և հայցորդական ինստիտուտ՝ հույս հայտնելով, որ օրվա շրջանավարտների շարքում կլինեն գիտության ուղին բռնելու ցանկություն ունեցողներ։
Ա․ Մխիթարյանը, շնորհավորելով շրջանավարտներին և մասնագիտական ճանապարհին նորանոր նվաճումներ մաղթելով, նշեց, որ ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ-ի մագիստրոս լինելը միանգամայն այլ խորհուրդ պիտի ունենա ցանկացած շրջանավարտի համար՝ հույս հայտնելով, որ ՀՀ ԳԱԱ-ն նրանցից յուրաքանչյուրի համար կլինի մշտական պատկառանքի առարկա, ինչպիսին իր համար է այն իր պատանեկությունից առ այս պահը։
Ռ․ Ղազարյանը, շնորհավորելով բոլոր շրջանավարտներին և նորանոր ձեռքբերումներ մաղթելով, հորդորեց նոր բան սովորելու ցանկությունը միշտ վառ պահել և մշտապես լինել այնպիսի մարդկանց միջավայրում, որոնցից նոր բան սովորելու հնարավորություն կունենան։ Նա հույս հայտնեց, որ ակադեմիական գիտելիքներով զինված ներկայիս շրջանավարտները կկարողանան իրենց աշխատանքային, մասնագիտական ոլորտներում և կյանքում առհասարակ դառնալ դրական փոփոխությունների աղբյուր։
Շնորհակալական խոսք հնչեցրին նաև շրջանավարտները՝ երախտագիտություն հայտնելով Կենտրոնի ողջ անձնակազմին և մասնավորապես՝ իրենց ամբիոններին՝ ամբիոնների վարիչների գլխավորությամբ, իրենց փոխանցած հարուստ և մրցունակ գիտելիքների, մասնագիտական և մարդկային պատրաստակամության, ինչպես նաև ջերմ վերաբերմունքի համար։

The next generation of students of the Faculty of Psychology and Oriental Studies of ISEC NAS RA received graduate diplomas
July 15, 2025
On July 14, 2019, the International Scientific-Educational Center (ISEC) of the NAS RA held a ceremony of awarding diplomas to graduates of the Chairs of Psychology and Oriental Studies of the ISEC NAS RA.
The deputy director on research affairs Naira Hakobyan, dean of the Institute of Oriental Studies, Atom Mkhitaryan, and Robert Ghazaryan, head of the Department of Oriental Studies of the Institute of Oriental Studies, made welcoming and congratulatory speeches.
N. Hakobyan, congratulating everyone, especially the graduates of the department headed by her, wished them a fruitful path, new achievements in the professional field. He reminded that the Center offers post-graduate and doctoral courses, expressing the hope that among today's graduates there will be those who wish to embark on the path of science.
A. Mkhitaryan, congratulating the graduates and wishing them new achievements on their professional path, noted that being a master of the ISEC NAS RA should have a completely different meaning for any graduate, expressing the hope that the Center will be an unchanging object of respect for each of them, as it was for him from his youth and to this day.
Robert Ghazaryan, congratulating all the graduates and wishing them new achievements, urged them to always keep their desire to learn new things and be surrounded by people who will give them the opportunity to learn new things. He expressed the hope that current graduates, armed with academic knowledge, will be able to become a source of positive changes in their work, professional sphere and life in general.